SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Luźny temat o błędach technicznych

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Przy barkach ćwiczenia siedząc, wyrządzasz sobie o wiele wiecej krzywdy.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3651
Dla czego , mógłbyś to uzasadnić zawsze do głowy mi wbijali że wszelkie wyciski na barki ( to siedząc i plecy oparte )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Ja w tym ćwiczeniu przeważnie chwytam mniej więcej w połowie miedzy kolorem czerwonym a zielonym chociaż może bliżej środka.

Co do ćwiczenia stojąc/siedząc to siedząc mamy te zalety że mniejsza jest tendencja do wyginania się w tył aby sobie ułatwić (w wykonaniu niektórych np mojego brata wygląda to prawie tak jakby wyciskał na klatę ) oraz nie masz możliwości pomagać sobie nogami. Jednak taki sposób faktycznie (przynajmniej moim zdaniem) działa nieco bardziej "destruktywnie" na kręgosłup, co wynika z jego ułożenia. Po prostu jest na ogół bardziej wygięty.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 260 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5367
nooo sam dzis zwrocilem na to uwage. jak stoisz to twoja postawa jest prosta wymusza to twoja pozycja. jak siedzisz to plecy robią sie wygiete. oczywiscie mozna siedziec prosto ale jakos ciezko mi tak plecy utrzymac ;P. i czuc kregoslup...

Świat Jest Zbyt Duży Żeby Być Małym :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1716
Ehh, a myślałem, że będzie całkiem przydatny i ciekawy temat popularnych/często popełnianych błędach technicznych w różnych ćwiczeniach. Taki zawód ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3651
sermario To może ty daj nam swoją opinię na temat danego ćwiczenia i opisz gdzie jest błąd którzy ludzie go popełniają, ja np mogę opisać błąd ludzi którzy chyba nie wiedzą jak wyciskać sztangę na ławce większość ludzi przychodzi na siłownie nie stosując prawidłowej rozgrzewki tylko robią kilka wymachów rąk w tył i przód , podchodzą do sztangi, kładą się na ławce układają zbyt bliski rozstaw rąk i wyciskają sztangę do końca przy czym prostując łokcie do końca narażają się na kontuzje (trochę powszechny błąd )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
D@wid

Co masz na mysli pisząc prawidłowa rozgrzewka?


Zbyt wąski rozstaw rąk wg. ciebie to znaczy jaki?

Co do przeprostu rąk to zdania są podzielone, to zalezy od danego celu treningowego.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3651
Co masz na mysli pisząc prawidłowa rozgrzewka?

Dobra rozgrzewka to taka która trwa ok 10-15 min w tym trochę biegania w miejscu, wymachiwanie rękami, rozciąganie mięśni, trenowanie 2,3 serii po 20pow z malutkim ciężarem coś takiego mam na myśli.

Zbyt wąski rozstaw rąk wg. ciebie to znaczy jaki?

To taki rozstaw gdzie więcej mają do pracy same tricepsy niż klatka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak samo jest przy wyciskaniu sprzed glowy. Waski chwyt bardziej angazuje tricepsy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Dobra rozgrzewka to nie określony czas przez zegarek, ilośc czasu jest uzalezniona od tego jakie partie bedą ćwiczone w danym dniu, i składa się z minimum 3 części, 2 przed treningiem i jednej po treningu.

A co do kilku seri z minimalnym ciężarem przed, to zbędne a czasem nawet nie porozumienie, tylko już zalezy w jakim planie treningowym.


To taki rozstaw gdzie więcej mają do pracy same tricepsy niż klatka.

Pytam sie o konkret, wąski tzn, jaki wg. ciebie? mniej niż rozstaw barków? więcej?


A tak jeszcze to zadam ci proste, może nawet podchwytliwe pytanie, rozpiętki angażują wewnętrzne regiony klatki czy zewnętrzne?


Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2008-12-21 15:49:58

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia

Następny temat

w domu czy na silce?

WHEY premium