SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lepiej rano czy wieczorem?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jestem zaawansowany, ale pytam tutaj, bo możecie więcej wiedzieć z własnego doświadczenia, a nie wiem czy zaglądacie do poczatkujących. Tak sobie czytam na angielskich stronach o tym wszystkim i widze, że np. im więcej insuliny, tym mniej SHBG, więc więcej testosteronu wolnego. Dodatkowo rano mamy go najwięcej, więc czy lepiej by było rano zjeść duży posiłek, z dużą ilością węgli, poczekac, aż żołądek to przetworzy i brać się za trening? Oczywiście po treningu tak samo dużo węgli, bialko, itp.. czyli tak jak sie robi. Czyli rano dużo insuliny, co spowoduje więcej testa wolnego, dodatkowo rano mamy duzo go we krwi, więc lepiej pójdzie trening i lepsze efekty. Co o tym myslicie? Jak odczuliscie to jak cwiczyliscie rano i wieczorem-ale to pytanie raczej do tych co nie koksują.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
cwicz jak ci wygodniej,
pore ustalaj tak, zeby nie kolidowala z praca/szkola czy innymi zajeciami, a nie pod jakąkolwiek ideologie,

z doswiadczenia: po 1 posilku, nawet porzadnym, trudno zrobic dluzszy trening (co jest zreszta logiczne)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 180 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5668
Zgadzam sie z bic44. Jak bedziesz cwiczyl rano to organizm sie przyzwyczai do porannego wysilku jak wieczorem to do wieczornego. To wszystko zalezy tylko od ciebie.

Coco Jumbo i do przodu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Jednak z badań wynika że najlepszą porą dla treningu siłowego są godziny wieczorne - 17-20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
ja bym skłaniał się do odpowiedzi, że rano, bo wtedy można śmiało pakować jak najwięcej węgli w okolice przed/po-treningowe i pozwolić sobie na komfort niejedzenia ww wieczorem.

z własnego doświadczenia, mi najlepiej trenuje się po 2 posiłkach ok. 9 lub po 3 o 12. tak, wstaje się o 4:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Wydawało mi sie, że to właśnie wieczorem organizm jest najbardziej podatny na katabolizm.

Rano wydziela się najwięcej testosteronu, zas po południu chyba hormon wzrostu.

A co ważniejsze/praktyczniejsze-ćwiczysz rano, masz potem cały dzień na jedzenie wartościowych posiłków. Dla mnie dziwne jest jedzenie po treningu tylko jednego dużego posiłku-bo potem już nie ma czasu, wieczór, trzeba iść spać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zrobie próbe, jutro bede cwiczyl rano po pierwszym posilku, mam nogi i barki czyli to co lubie. Zobacze jak mi sie bedzie cwiczyc i jak sie bede czul przez reszte dnia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na mase do sprawdzenie

Następny temat

radosuaf/BLOG/Zabawy ze sztangą

WHEY premium