SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyczna dojrzałość **ART**

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 91286

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
cyt"Trening na wysokich zakresach to nie szaleńcze machanie 50 kg sztangą do zasapania. Załóż obciążenie na 10-12 powtórzeń, wykonaj technicznie i dokładnie przynajmniej 15 ruchów to poczujesz o czym mowa".
Tylko Hubert wytłumacz mi jedno dlaczego kulturyści ćwiczący w wysokim zakresie powt powiedzmy 4sx15powt z duzym cięzarem charakteryzują się niewielką wytrzmałością siłową.Wydaje ci się że jesteś tak twardy .Może się sprawdzimy na ilość przysiadów,wyciśnięć ,podciągnięć z cięzarem własnego ciała można do tego dożucić linę.Ja spokojnie wykonuję rwanie 32 kg odważnikiem jednorącz w iości 100 powt.Spróbuj to się przekonasz w którym momencie mięśnie ładowane dużą ilością powt się zwyczjanie spompują i dalej ni rusz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Tomasz, wtrącasz się jak zwykle wyrywając po pół zdania z kontekstu.

"Niektórzy jednak nie chcą poprzestawać na wyglądzie zatłuszczonego gościa, który coś tam ćwiczy od czasu do czasu." - ta wypowiedź odnosiła się do zdjęcia profilowego Granathara, na którym jest zaprezentowana sylwetka niewiele mająca wspólnego z kulturystyczną. radzę śledzić uważniej wątek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Godula, masz opcję korekty pisowni w każdej przeglądarce. Te błędy rażą
Nie trenuję w ten sposób, po co wtrącasz się z takimi głupotami skoro temat dotyczy zupełnie czego innego. To Ty napisałes ze jesteś męskim twardzielem, dla którego 200 x 18 w mc to aeroby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Tomasz, " wtrącasz się jak zwykle" wyrywając po pół zdania z kontekstu.

no nie ładnie z mojej strony ale tak szybko to idzie że nie wszystko jestem wstanie doczytać więc przepraszam .

Mogę tylko na ten moment dodać że absurdem jest dla mnie dyskusja o tym by 5x5 był dobrą drogą w kulturystyce i to GRUBYM !

wraz z wiekiem przecież rosną dwa blizniaki OBJĘTOŚĆ i INTENSYWNOŚĆ - więc jakim cudem ktoś by ich uchował w tak ciasnym mieszkaniu jakim są programy 5X5 .

Tylko niech mi ktoś nie piszę ( to co pisałeś wcześniej ) bo moja dyskusja z ANTOSIEM była zupełnie o czymś innym .

pozdrawiam ( jeszcze raz przepraszam za akcje filipa z konopi )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
To Ty napisałes ze jesteś męskim twardzielem, dla którego 200 x 18 w mc to aeroby.
Hubert-200kgx18p to nie są areoby Ja prz wadze 86kg wyciągam 250 kg w MC i to jest mój rekord.Tylko powiedz mi ilu znasz ludzi którzy zrobią 200x18 ?.Nie oszukujmy się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Znam siebie.

Ale to odbieganie od tematu, krytykujesz coś, czego nie dość, że nigdy nie spróbujesz to jeszcze nawet nie starasz sie zrozumieć. Typowe zaślepienie dla orędowników 5x5 i podobnych.


Tomasz luz

Niniejszym wycofuje się z dyskusji, która zboczyła na zupełnie inny tor i z każdym postem robi się coraz bardziej bez sensu. Kto tam chce może zarzucić mi brak argumentów, mam to w głębokim poważaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Jeśli ktoś umie sensownie trenować to to zrobi. Sam robiłem 190x15, no tak..do 200 jeszcze 10kg i 3pow, ale nigdy saa nie ruszyłem.
Zresztą tu jest temat o kulturystyce godula a nie o Twojej super wytrzymalosci miesniowej - kogo to interesuje? tymbardziej, że 16-18pow w serii jeszcze nie rozwija wytrzymałości samej w sobie, a czystą siłę setową, ale by to zrozumieć musiałbyś to zrobić. Każdy kto siedział na niższych zakresach podtwierdzi fakt iż bez żadnej dodatkowej aktywności ruchowej jego sylwetka traci na wartości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
cyt"Nikt tutaj nie mówi o dziecinnych ciężarach.Jeżeli już ćwiczymy na skrajnie wysokich strefach powtórzeń(np. 20),to serie początkowe warto wykonać na mniejszej ilości,np.6/8."

Ronie-Jasne że dla kulturysty nastawionego na budowanie mięśnia system 5sx5p dla wywołanie hipertrofi to za mało ale jest alternatywa zamiast 5sx15p można zwiększyć ilość powt zwiększając ilość serii z dużą róznicą jak wykonam sekwencję (5px60,5px70,5x80)x5serii robię dużo ale cięzar jest nadal spory.Tej sztuki nie zrobisz w 5sx15p bo ciężar będzie coraz mniejszy.Dodam od siebie że siłownie są pełne młodych ludzi którzy nie że trenują za mało czy źle tylko zdecydowanie za dużo i prawie zawsze na max a jak nie ma postępów to zamiast zmienić system i podejście do treningu to zwiększają ilość i cieżary.A potem przychodzi zniechęcenie i gatka typu a bo sterydów nic się nie da zrobić .A to jest nie prawda trzeba zmienić mentalność ze szczura siłowego na kulturysty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
godula
Ronie-Jasne że dla kulturysty nastawionego na budowanie mięśnia system 5sx5p dla wywołanie hipertrofi to za mało ale jest alternatywa zamiast 5sx15p można zwiększyć ilość powt zwiększając ilość serii z dużą róznicą jak wykonam sekwencję (5px60,5px70,5x80)x5serii robię dużo ale cięzar jest nadal spory.Tej sztuki nie zrobisz w 5sx15p bo ciężar będzie coraz mniejszy.Dodam od siebie że siłownie są pełne młodych ludzi którzy nie że trenują za mało czy źle tylko zdecydowanie za dużo i prawie zawsze na max a jak nie ma postępów to zamiast zmienić system i podejście do treningu to zwiększają ilość i cieżary.A potem przychodzi zniechęcenie i gatka typu a bo sterydów nic się nie da zrobić .A to jest nie prawda trzeba zmienić mentalność ze szczura siłowego na kulturysty.


Chyba nadal nie rozumiesz. Robimy serie rozgrzewkowe na 8-10 ruchach i w ostatniej najcięższej jak największą ilość ruchów (poprawnych, nie kalecznych!) co daje maxymalny bodziec dla tkanki mięśniowej jak i samego rozwoju siły. Wątek o sterydach już sobie daruj, gdyż nie jest to temat o tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Antos 098-"Zresztą tu jest temat o kulturystyce godula a nie o Twojej super wytrzymalosci mieśniowej - kogo to interesuje.
Tak jak ty ćwiczę kulturystykę .Nie mam nic przeciwko dużych ilościach powt z dużym ciężarem tylko musi być to robione z głową i raz na jakiś czas a na dzień dzisiejszy to codzienna praktyka dla kulturysty amatora.Dlatego cykliczność w treningach kulturysty jest bardzo ważna pomijając już że bez tego nie było by postepów to zwyczajnie można by zwariować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Propozycja -trening na masę

Następny temat

Trening

WHEY premium