SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyczna dojrzałość **ART**

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 91188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Art super, po przeczytaniu go uświadomiłem sobie że większość ćwiczeń robionych przeze mnie jest źle wykonywana. Od teraz będę zwracał uwagę podczas wykonywania ćwiczeń by czuć dany mięsień.

PS. nawiązując do artykuły. Mam pytanie Antos, wykonując Wyciskanie sztangą skos góra po skończonej serii bardziej czuje naramienne niż klatkę? jak dobrze wykonać ruch? czy szerokość uchwytu ma tu znaczenie?

Z góry dziękuję za pomoc :)


Zmieniony przez - Golombex w dniu 2012-04-29 21:48:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
golombex - oczywiście, że szerokość chwytu ma znaczenie, jeśli chcesz dobrze poczuć piersiowe to szerokość barków bądź lekko poza szerokością barków, mocne ściąganie łopatek z każdym pow, inicjacja ruchu poprzez ścisk piersiowych a nie wyciskanie barkami, na początku zredukujesz ciężar ale klatka wybuchnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
No udało się, przeczytałem cały art i jeszcze Wasza dyskusję. Do arta wiele chyba bym nie dodał, wreszcie ktoś poruszył fundamentalną kwestię treningu KULTURYSTYCZNEGO. Moim zdaniem główną zasadą na to by prawidłowo rozwijać muskulaturę jest ... odrzucenie ego. Bo to przez ego pyerdolimy technikę i nakładamy niepotrzebnie za dużo ciężaru, katujemy technikę w imię dodatkowych kilku kg.

Antos - świetny art, oby tak dalej

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Dzięki Antos dzisiaj zastosuję się do twoich wskazówek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Nie jestem kulturystą, ale art mi się bardzo spodobał, Twoje niebanalne podejście do treningów również (mimo że ćwiczę inaczej).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5088
Dobry artykuł. Denerwują mnie osoby, które g**** wiedzą i do treningu podchodzą w ten sposób, by tylko zaimponować komuś jacy to oni silni nie są a technicznie dane ćwiczenie leży i kwiczy. Chcesz mieć dużą i świetnie zbudowaną klatke - ćwicz klatke a nie coś, co przypomina podrzucanie sztangi i bezwładne jej opadanie. Tak samo denerwują mnie pytania typu "a ty ile wyciskasz na klate?" A czego to jest wyznacznik? Tutaj nie chodzi o to. Sog

Zmieniony przez - beznickowy w dniu 2012-04-30 13:28:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
beznickowy - co gorsza tak owi osobnicy, twierdzą, że wszystko wiedzą najlepiej, wychodzi dopiero z czasem kiedy Ty pójdziesz po rozum do głowy ograniczysz ciężar do żałóżmy 20kg w wyciskaniu sztangielkami na skosie i zaczniesz wyciskać je piersiowymi, oni będą się śmiać, bo będą dalej kaleczyć swoje 30-tki, z tą różnicą, że Ty po kilku tyg wyciskasz już 50-tkami z dużo większymi piersiowymi a oni dalej męczą 30-tki z oderwanym tyłkiem,głową...z wyciśnięciem za wszelką cenę, jest to też okres w którym od razu z miejsca zarzucają Ci branie koksu :) wiem z autopsji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Antos098


to pójdźmy jeszcze dalej tą drogą, gdyż dyskusje są przydatne - co wdłg Ciebie oznacza "nie wystarczające zaangażowanie" ? mniejsza praca tak ? OK, to dla każdego jest jasne, zatem jeśli mocno sfatygujemy prostowniki i tylne uda już podczas samych przysiadów to nasuwają się z miejsca dwa wnioski :
a) nie jesteśmy w stanie używać większych obciążeń w ćwiczeniach na dwugłowy, które dobrze na nas "działają"
b) nie będziemy mieli zapewnionej lepszej regeneracji, jeśli na przestrzeni tygodnia chcemy robić martwe, wiosła etc
Niestety albo stety



wszystko to prawda- jak i to, ze nie można odmówić pewnej słuszności tejże Twojej tezie...

ale- praca mięśnie wspomagających to jeszcze- choćby najcięższa- nawet przy najgorszej technice to jeszcze nie to samo co trening mięśni które dane ćwiczenie angażuje; nie można więc aż tak zmasakrować prostowników czy dwugłowych nawet przy ćw. b. źle wykonywanych- najwyżej skończy się na tym, ze nie zmasakrujemy tak naprawdę zadnego...

jesli zaś chodzi o pewne utrudnienia przy treningu innych grup, które określiłeś gdy chcemytrenować je częściej to oczywście taka ewentualność istniej i się zwiększa, to również pewien minus, lecz myslę, ze chodzi tu -w naszych rozbieżnościach- raczej nie o wątpliwości natury istotowej lecz określenia owych zależności...

np. proponowałbym źle wykonującemu przysiady raczej skupić się na ruchu powrotnym, w którym łatwiej jest utrzymać techniczną pozycję i wykonanie a w ruchu pozytywnym oczywiście dbając o poprawność na miarę możliwości.
rzecz ma się tutaj podobnie do podciągania na drażku u osób którym idzie ciężko- czy na początku czy wogóle...
to widzę jak lepsze nieco rozwiązanie niż eliminacja przysiadu wielostawowego na rzecz innych odmin choćby po cząści izolowanych[a raczej w dużej części]... bo jak sam stwierdziłeś uznajesz- jaże by inaczej- zdecydowaną wyższość takowego, co już wynika z kontekstu i pewnego przeciwstawienia, propozycji zamiennika dla osób -wg. Ciebie- bez możliwości właściwego wykonania przysiadu w tejże formie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Apokalipsa, zgadzam się. Nie można odpuszczać wartościowych ćwiczeń tylko dlatego, że są trudne technicznie. Szczególnie mam na myśli przysiad ze sztangą, który przebija wszystkie inne ćwiczenia na nogi, szczególnie u początkujących.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
apokalipsa - no tak, przecież nie piszę tu o osobie, która może przysiadać, ale chwilowo partoli technikę, tylko o osobie, która mimo niezliczonych prób i korekt nadal wykonuje ćwiczenie kategorycznie źle :)

ToBeBetter - szczególnie u początkujących to słowo klucz, jesteśmy w dziale dla zaawansowanych więc wydaje mi się, że mogę poruszać tak kontrowersyjne kwestie czy rozważania na temat tego czy przysiad jest królem ćwiczeń czy też nie:) raczej bez uwagi na to jak do tego ustosunkowują się osoby początkujące, gdyż artykuł jest przedstawieniem zupełnie innego podejścia do ogólnej przyjętej metodyki i norm. Gdyby każdy się ze wszystkim zgadzał to pisanie artykułów nie miało by sensu :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Propozycja -trening na masę

Następny temat

Trening

WHEY premium