SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna a hormon wzrostu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Mieszanie kreatyny z węglowodanami ma jeden minus - obecność węglowodanów i pewnych kwasów tłuszczowych w organiźmie kulturysty może przeciwdziałać uwalnianiu hormonu wzrostu, jakie ma miejsce po wysiłku fizycznym. Jest na to sposób. W celu uniknięcia ujemnego wpływu na uwalnianie hormonu wzrostu, należy połknąć 1-2 gramów kreatyny i 20g glukozy w wodzie na pół godziny przed treningiem. Ćwiczenia pobudzają transport kreatyny do mięśni, co pozwala na szybkie uzupełnienie kreatyny zużywanej podczas treningu. Natomiast w jedną do dwóch godzin po treningu powinno się przyjąć następne 1-2 g kreatyny i 20g glukozy z sokiem owocowym. Teraz organizm wykorzysta węglowodany pochodzące z potreningowego posiłku do przetransportowania kreatyny do mięśni.

Wyciełem to z postu znajdującego się na sfd. Czy takie dawkowanie jak jest tu podane zwiększa wydajność kreatyny ? Mam prawie 18 lat od połowy stycznia zaczne jeść kreatyne, z opowieści rodziców wynika że jeszcze będe rósł bo moi bracia w tym wieku podrośli, domyślam się że będe miał podobnie . Może stopień zachamowania uwalniania się hormonu nie jest tak duży i mam nie zawracać sobie tym głowy, czy lepiej dawkować według tego ?.

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
czy mam rozumiec ze kreatyna chamuje wzrost
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Właśnie nie do końca to rozumiem dlatego się pytam .

Może znasz kojot odpowiedź na nurtujące mnie pytanie

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
Nie jestem pewny ale zdaje mi sie ze nie chamuje albo jesli tak to bardzo nieznacznie Nigdy sie nie spotkalem z takim artykulem ktory by mowil o tym jak narazie od swojej pierszej kretki uroslem 6cm a bylo to z poltora roku tem


moze sie ktos wypowie kto wie cos o tym wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
bierz normalnie to co masz urosnac to urosniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Dzięki za odpowiedzi, tylko nadal nie wiem o co chodziło autorowi w jego artykule

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie odżywki na przybranie jak największej masy

Następny temat

PYTANKO

WHEY premium