SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna + dodatki - dawkowanie etc.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11724
Witam. Chcem w maju zacząć cykl kreatynowy, ale nie wiem na jaką kreatynę sie zdecydować. Będzie to mój pierwszy cykl. Dietę mam. Staż - 9 miesięcy. Do kreatyny zamierzam kupić białko OPTIMUM 100% Whey Gold Standard 2273g oraz taurynę. Będę je stosował po treningu jako uzupełnienie diety. Mam także zakupione witaminy i mineraly:
Filomag B6 (magnez z witaminą B6)
Zincas forte (cynk
Witamina A+E
lecytyna
omega-3
Do tego dołączę jeszcze Thyrotherm.
I teraz jeżeli chodzi o kreatynę, to chciałem na początku kupić kre-alkalyn EFX, ale ze wzgledu że bierze się go przed i po treningu to nie wiem jak to pogodzić bo białko też chcem brać od razu po treningu w celu szybkiego uzupełnienia braków (plus do tego banan - uzupełnienie glikogenu w mięśniach - zdecydowałem sie na bialko + ten banan, ew. rodzynki/winogrona gdyż dosyć łatwo nabieram fat (endo ;/) a gainer to w większości węglowodany ktorych dostarczyłbym więcej niż potrzebuje). Może wiecie jak mógłbym to pogodzić, ewentualnie jaka inna kreatyna w kapsach jest godna polecenia (tak będzie mi dużo wygodniej). Jeżeli nie ma nic dobrego to już zdecyduję się na mono z Universala - Micronized Creatine Powder (efekty jednak gurują nad wygodą).
Jak możecie to doradźcie jakieś rozwiązanie, oraz jeżeli możecie to rozpiszcie jak brać te wszystkie witaminy, mineraly, kreatynę, białko, taurynę i thyrotherm (w jakich porach, ew. ile przed a ile po treningu). Dodam że posiłek przedtreningowy jem o 16, na siłkę ide o 17, wracam ok. 18 (wtedy białko + banan), a posilek potreningowy szamię mniej więcej o 19) tak aby poprzez złe połączenie w jednej dawce nie powodować zmniejszenia działania oraz efektow tych suplementów tak jak to się dzieje łącząc kreatyne z bialkiem w jednej porcji.

Troche namotałem i dużo tych pytań no ale jakoś tak mam, że muszę wszystko mieć zaplanowane i dopięte na ostatni guzik, bo jak coś mam robić to wolę robić to dokładnie. Z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11724
Z tego co czytałem, a sporo tego było to wiem, że na pierwszy cykl najlepsze będzie mono (inni chyba też się z tym zgodzą). O CP pomyśle przymierzając się do następnego cyklu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1289 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16702
jesli to Twoj pierwszy cykl na mono krecie, to po co od razu thyrotherm?

ile wazysz/jaki bf?

Magazines call me a bodybuilding star, girls call me a cock star...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11724
Ważę jakies 68 kg, 180 cm wzrostu ale mam troche brzucha. Thyrotherm żeby stracic go troche, ew. żeby nie nabrać fatu (lepsza jakość nabranego mięsa). Thyrotherm nie jest moim pierwszym spalaczem więc myślę, że nie będzie zbyt mocny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16713
na twoim miejscu bym bral CP/mono
CP dawkowanie masz w ****zien w wyszukiwarce i mono tak samo

witaminy do sniadania
zma na noc
mozesz lykac bialko + kretke razem, nie ma problemu
tauryna 1,5-2g po treningu z kreatyna

Znawca w dziale odżywki & suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11724
To twoim zdaniem powinienem zrezygnować z kre-alkalyn i lepiej wziąć mono universala? Jeżeli chodzi o kre-alkalyn EFX to chciałem go kupić ze względu na tą ankietę - https://www.sfd.pl/Ankieta_z_nagrodami_-_najlepsze_kreatyny-t314147.html gdyż według niej jest najlepsza, i lepsza od mono. Może ktoś jeszcze się wypowie no i czy na pewno moge z czystym sumieniem po powrocie z silki lyknąć kreatynę + zaraz banan i białko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
mozesz z czystym sumieniem, możesz zrobić 15-30min przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16713
meria
jesli Ci zalezy na tym zeby nic a nic nie podlalo Cie woda to KA bedzie dobre w innym wypadku to pic na wode
ja bym lykal stare dobre sprawdzone mono na poczatek. uniwersal wydaje ise byd dobrym wyborem.

Znawca w dziale odżywki & suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11724
No ok to kupię te mono z unviersala. Czyli mogę na spokojnie wrocić z siłki i wziąć kreatynke, a za 5-10 minut banan + białeczko? (muszę być pewny ;p)No i czy uważacie że lepiej brać mono rano na czczo i przed treningiem? Jest jakaś różnica? Jak wy bierzecie/byście brali?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2907 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27817
mozesz zjesc tego banana
mono rano i po treningu

Czuwa nad Tobą Bóg
Nie wszyscy Cie w dupe kopną
są ludzie bez nóg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11724
No ok. A w dni NT to rano tylko czy rano i w porze treningu? Tylko nie piszcie, że lepiej tylk orano bo mniej pójdzie. Nie chodzi mi o kase tylko jak najlepsze efekty ;p Z góry dzięki na odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2907 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27817
jak chcesz to bierz 2 porcje i w treningowe i w nietreningowe...
w nt jedna rano a drugie jakos pozniej (nie musi byc w porze treningu, wazne zeby gramatura dzienna sie zgadzała)

Czuwa nad Tobą Bóg
Nie wszyscy Cie w dupe kopną
są ludzie bez nóg

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASA MASA MASA

Następny temat

SCORCH czy THYROTHERM

WHEY premium