SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2122

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam!
Mam 17 lat, skończyłem cykl kreatynowy, następująco:
Dni Treningowe 5g rano i 5g po treningu
Dni bez treningu 5g rano.
Przez 6 tygodni.
Co prawda już poprosiłem o opinię forumowiczów, ale chciałbym zaciągnąć opinii kogoś wykształconego w tym kierunku. Moją stałą suplementacją na całe życie (z siłownią) nie jestem "sezonowcem" będzie cyklowo kreatyna, oraz białko dla uzupełnienia diety. Czy nie zaszkodzi mi to?
Z góry dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Witam
Jeżeli chodzi o kreatynę oraz odżywkę białkową nie widzę żadnych przeciwwskazań aby je stosować wraz z dietą. Nie spotkałem się obecnie z żadnymi badaniami które jasno stwierdzają iż suplementacja kreatyną lub też odżywką białkową niesie ze sobą jakiekolwiek skutki uboczne. Oczywiście mówimy o dawkach które podałeś, wiadomo że wszystko stosowane w nadmiarze w dłuższej perspektywie stosowania mogłoby wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Dziękuję za konstruktywną i treściwą odpowiedź. Zadałem to pytanie, ponieważ mam w perspektywie długą suplementację WPC, kreatyną tylko cyklowo. Ani z tym, ani z tym przesadzać nie będę. Dziękuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Nie ma problemu w razie pytań pisz.
Pozdrawiam.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 126
witam,

jestem kobietą :) intensywnie trenuję (boot camp, trening siłowy 3 x w tyg., pływanie, rolki), czasami spędzam kilka godzin dziennie na ćwiczeniach; mam 30 lat, problemem jest zmęczenie, które chciałabym zniwelować a przynajmniej zmniejszyć równocześnie z usprawnieniem procesów regeneracji;

pytanie- czy powinnam/mogę zacząć suplementację kreatyną? mając skłonności do zatrzymywania wody w organiźmie (pokrótce skłonności do żylaków- jedną operację mam za sobą);
jak na razie od 4 tyg. włączyłam okołotreningowo EAAnabol Xplode oraz Isoplus potreningowo.
Nie chcę rozwijać ani pompować tkanki mięśniowej, jest wystarczająca, raczej utrzymanie i regeneracja.

Czy w takim wypadku jest sens łączyć te 3 odżywki?

No pain- no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
W takim wypadku kreatyna odpada kolezanko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 126
Dzięki za odpowiedź:)

Tak też mi się wydawało po logicznej analizie biofizjologicznej, ale szukałam poparcia kogoś,kto w tym głębiej "siedzi" :)

No pain- no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 620 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17140
chciałbym zapytac odnoście kreatyny trzeba ją brac po przebudzeniu na pusty żołądek koniecznie czy mozna po śniadaniu ?

Trening czyni Mistrza!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Nie jest to czasami kwestia jakiś problemów hormonalnych? Przy żylakach zdecydowanie odradzałbym stosowanie argininy oraz wszelkich prekursorów do wytwarzania tlenku azotu aby nie pogłębiać problemu z żylakami. Po za tym zawsze możesz wybrać inną formę kreatyny niżeli monohydrat która nie będzie wykazywała tendencji do retencji wody. Jak wygląda kwestia diety nie masz czasami zbyt dużych ilości sodu w niej?

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 126
może to rzeczywiście zły pomysł, przepraszam, że wcięłam się koledze w temat:)

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Zmieniony przez - kiddo1980 w dniu 2011-04-14 22:14:23

No pain- no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Przy dawkach z rzędu 3-4g dziennie nie powinnaś mieć żadnych problemów z zatrzymywaniem wody w organizmie.
Pozdrawiam.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta Na Mase

Następny temat

krótko o obliczeniach kcal

WHEY premium