SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krótkowzroczność a siłownia...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 27394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 900
Ja też mam wade wzroku, ale wole wyglądać jak Riddick w goglach niż odpuscic sobie silownie, pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1659 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19436
zależy jeszcze kto jakie treningi ma bo jeżeli typowo silowe to zgadzam sie ze za duzy wysilek na wzrok.

"ważna jest technika wykonywania ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
a ja słyszałem ze podczas duzych obciazen cale cialo sie napina przede wszystkim kark co odbija sie na przeciążeniu oczu, w ktorych wzrasta cisnienie wewnątrz galkowe. A ze oczy sa słabe i lekko wydłózone wada moze sie poglebiac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1659 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19436
dlatego osby z wada wzroku powinny przynajmniej raz na poł roku kontrolowac wzrok u lekarza.

"ważna jest technika wykonywania ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
tylko ze przy kazdej kontroli wada jest troche wieksza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1659 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19436
Nie można wszystkich wrzucac do jednego worka. Nie u każdego wada sie pogłebia. Wiem po sobie bo mam lekka wade wzroku i cwicze juz od 5 lat i przez ten okres czasu wzrok moj nie ulegl oslabieniu, delikatnie poprawil sie.

"ważna jest technika wykonywania ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26
Ja mam wadę -3. Nigdy dotąd mi się wzrok nie pogorszył, ale od 5 miesięcy chodzę na siłownię i trenuję na masę czyli duże ciężary. Ostatnio zauważyłem, że gorzej widzę i dziś byłem u okulisty. Okazało się, że wada się powiększyła do -3.5, ale okulista powiedział, że musi być inna przyczyna (a nawet wzrok może się jeszcze pogarszać w moim wieku bez szczególnej przyczyny). Nie ma natomiast możliwości, żeby wysiłek fizyczny powiększył krótkowzorczność. Istnieje za to inne ryzyko - niektórzy przy okazji krótkowzroczności mogą mieć inne zwyrodnienie siatkówki (nie zaczaiłem dokładnie jakie), które może spowodować odklejenie się siatkówki i w efekcie utratę wzroku. Jednak do objawów takiego zagrożenia nie należy powiększanie się wady. Objawami są natomiast różne "błyski" - chwilę nic nie widać, jakieś ziarna, mgła przed oczami i inne rewelacje ale to się zdarza bardzo rzadko. Zapisałem się na badania, które wykażą, czy mi to grozi (ale okulista powiedział, że skoro przez 5 miesięcy ćwiczyłem i nic się nie stało to raczej nie).

Więc jeśli badanie wykażą, że odklejenie siatkówki mi nie grozi to niby mógłbym chodzić na siłkę, robić masę i być happy.
Problem w tym, że teoretycznie nie może się wada powiększyć od pakerni, a praktyka pokazuje, że się o 0.5 powiększyła w 5 miesięcy. Okulista powiedział, żebym wymienił szkła na -3.5 i ćwiczył i nic mi nie będzie. A pogorszenie wzroku to zbieg okoliczności. Nie wiem co o tym sądzić, pójdę jeszcze do innego okulisty (wcześniej nie chodziłem na siłkę systematycznie tylko na wfie raz w tygodniu rekreacyjnie i inni okuliści mi mówili, że nie ma problemu, byle nie duże ciężary i nie za często - nie pytałem czy chodzi o powiększenie wady czy o to odklejenie siatkówki i ogólnie nie wchodziłem w szczegóły).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...miejmy nadzieję, ze jest to tylko zbiego okoliczności- ja mam kolegę ktory ma tez krotkowzrocznośc[nie wiem jak dużą] ale trenuje od małego, zaczynal od podnoszenia cięzarów, łacznie pewnie koło 20 lat- i chyba nie spowodowalo to pogorszenia... ale to oczywiście tylko jeden z przykladów i nie powinien on nic sugerować, choc raczej jw. kolega pisał -zdanie okulisty- wydaje mi sie prawdziwe[ale specjalista w tym zakresie nie jestem więc nie bede się wymądrzał]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
tylko to nie takie proste, mlode oko jest jeszcze zdrowe ale przy wiekszej krotkowzrocznosci nastepuje stale niedotlenienie brzegow siatkowki, to sie nie dzieje od razu, to sie nie dzieje w ciagu nastu lat, ale z wiekiem bedzie prawdopodobienstwo odklejenia wzrastac. Nikt nie powie ze to na pewno to nastapi i nikt nie zagwaratuje ze to nie nastapi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26
No tak, ale od tego są te badania, żeby stwierdzić jaki jest stan brzegów siatkówki, więc jak krótkowidz będzie ćwiczył i robił co jakiś czas badania to będzie ok. Poza tym lekarz jeszcze mówił, że na problem z brzegami siatkówki jest metoda - też laseroskopia (ale to nie ta sama operacja, która zmniejsza krótkowzroczność) - polega na lekkim naruszeniu laserem brzegów siatkówi i w efekcie organizm je zregeneruje i stworzy blizne, to działa jak spaw, który jest bardzo silny.

O odklejenie siatkówki bym się tak nie martwił - jeśli badania wyjdą ok to gites. Trzeba się jeszcze dowiedzieć czy może się wada wzroku pogorszyć od pakowania, jeśli nie to do przodu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczysz nie rośniesz!!!

Następny temat

Proszę o fachową poradę

WHEY premium