SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja nadgarstka / Trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1663
Zacznę od początku. Około miesiąca temu nabawiłem się kontuzji nadgarstka (zapalenie gruczołu xxx - nazwa łacińska, przykro mi - nie pamiętam, lecz to nieistotne). Mój ortopeda chce zrobić mi przeciwzapalny zastrzyk steroidowy i usztywnić kciuk (w piątek), a ja jestem aktualnie na masie. Miałem już tydzień przerwy, uznałem, że przyda się na regenerację. Teraz chciałbym powrócić do treningów i wiadomo, że nie mogę obciążać nadgarstka, w zasadzie nadgarstków, bo trudno żebym ćwiczył tylko jedną rękę.
Postanowiłem zacząć aerobowe treningi - plan na rzeźbę + aeroby z utrzymaniem diety na masę. Brzmi dziwnie, ale nie mam zamiaru robić redukcji, ponieważ nie jestem jakoś tragicznie zalany - delikatna redukcja %bf + trochę rzeźby i definicji, to mój cel.

No i teraz chciałbym poznać wasze opinie na temat tego co wyżej napisałem, a potem wrzucę swoją rozpiskę.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 72/3

Wzrost: 173

Cel treningowy: masa/rzeźba/definicja

Staż treningowy na słowni: 16 mcy

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt (poza bramą i wyciągiem dolnym)

Dieta: masa

Przeciwskaznania medyczne: kontuzja nadgarstka

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14650 Napisanych postów 53105 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400303
Tzn co ci mamy napisac? Ze co masz wyleczyc kontuzje, ale ty po swojemu chcesz zrobic inaczej i oczekujesz ze ci przybijemy 5 i powiemy pewnie roz******* nadgarstek w drobny mak? Jest kontuzja to ja leczysz... Proste jak drut. Tez bylem w gazie, ale skrecilem staw skokowy i co mialem z szyna gipsowa robic ciezkie siady?
Jest kontuzja to ja leczysz!! Tyle w temacie,

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
Moje zdanie jst takie ze nalezy wyleczyc kontuzje do konca, nadgarstek sie musi zregenerowac, mnie zapalenie pochewki stawowej w nadgarstku trzymalo ok pol roku, ZLPZ nie dalo rady, rehabilitacja tez, ale w koncu samo przeszlo.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1663
Może faktycznie nie wyraziłem się jasno oczywiście priorytetem dla mnie jest wyleczenie kontuzji, trudno też żebym robił jakiekolwiek ćwiczenia wymagające chwytności dłoni mając na ręce gips
Chciałem raczej żebyście ustosunkowali się do pomysłu połączenia aerobów z treningiem na rzeźbę i definicję (nóg i brzucha - ew. ręce z obciążeniem przypiętym do rąk.. no wiecie.. takie na rzepy) z dietą na masę. nie wiem po prostu czy dieta + ten trening wzajemnie się nie zniwelują i czy w ten sposób nie pozbawię się efektów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening, Sprint (50m), Bieg na 1000m i Drążek do szkoły (SAPSP,CSPSP)

Następny temat

FBW do sprawdzenia - masa

Wiecej