SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Długotrwała kontuzja nadgarstka - lekarze nie są w stanie pomóc.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1528

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

21

Waga

89

Wzrost

176

Cel treningowy

redukcja

Staż treningowy na siłowni

4lata

Uprawiane inne sporty

Kiedyś bieganie, aktualnie nic

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

od jakiegoś czasu skupiam się na tym by jeść zdrowo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1342
Witam,
Mam problem z nadgarstkiem, szukałem porad u lekarzy i nic to nie dało. Ale zacznijmy od początku.
Studiuję informatykę, pracuje jako programista, przed komputerem spędzam 10h +, jednocześnie przed studiami byłem dosyć aktywny
(siłownia co drugi dzień przeplatana bieganiem po 15-20km). Aktualnie jestem na 2 roku studiów w zeszłym roku w okolicach wakacji zacząłem odczuwać problemy z nadgarstkiem (prawdopodobnie przeciążenie tak przynajmniej każdy lekarz mi mówił). Bóle zaczęły pojawiać się w okolicy kości zaznaczonej na zdjęciu prawa ręka przy czym promieniowały do 4 i 5 palca które zdarzały się ze drętwiały albo dawały takie dyskomfortowe uczucie. Wiec zrezygnowałem praktycznie z całkowitej aktywności na siłowni i poszedłem do lekarza. Dostałem skierowanie do ortopedy, który następnie wysłał mnie na fizykoterapie (rehabilitacje). Poszedłem pomogło na jakiś czasu i to było w okolicy października. Chwilowo dałem sobie spokój z siłownią. W okolicy grudnia pojawiła się okazja kupienia karnetu w platinium w promocji więc stwierdziłem ze skoro wszystko w porządku pora się zabrać za siebie. I tak zacząłem po praktycznie 6 miesiącach przerwy. Początkowo widać było niesamowity spadek w formie, byłem w stanie robić 60 - 70% tego co wcześniej. Jednocześnie sporo pracowałem przed komputerem (na poziomie 10h). Na siłownie próbowałem wrócić powoli. Czyli głównie FBW, +/- 40 min. W przypadku dużych zakwasów, braku siły dawałem sobie 3-4 dni przerwy. W okolicach końca stycznia pojechałem na ferie do domu i było 2 tygodnie przerwy z siłownią. Przed feriami pojawiały się delikatne problem z nadgarstkiem. W momencie gdy wróciłem do Krakowa (bo tutaj studiuje) problem zaczął się nasilać więc poszedłem do lekarza. Dostałem kolejne skierowanie tym razem do neurologa. Powiedziałem pani doktor to samo co opisałem wyżej. Ona stwierdziła ze to przeciążenie i dała mi skierowanie do poradni rehabilitacyjnej ( najciekawsze z tego wszystkiego że żaden z tych lekarzy nie dał mi skierowania na jakieś konkretne badanie żeby sie rozeznać czy wszystko jest w porządku tylko bach skierowanie na do poradni rehabilitacyjnej kolejny raz). Generalnie już kompletnie nie mam siły chodzić po tych lekarzach bo nie są w stanie mi pomóc a jak pomagają to na krótko). Zakładam że powody tych problemów mogą być dwa:

- zła technika na siłowni, za duża waga, zbyt szybka chęć powrotu do poprzedniej kondycji i nie odpowiednie ciężary (głownie starałem się ćwiczyć ciężarem własnego ciała), dodam że nigdy nie stosowałem rękawic, ani usztywniaczy a z siłownią przygodę z przerwami już około 4-5 lat.
- zbyt długa praca przy komputerze problem prawej ręki więc tej którą pracuje się myszą, ale z drugiej strony natknąłem się na film e-sportowców gdzie ludzie pracują przy komputerze setki godzin z bardzo dużym obszarem ruchu myszy i nic im nie jest.

Chciałbym zapytać o radę co w tej sytuacji zrobić? Na siłownie nie chodzę już dobre 2 miesiące ręką jestem aktywny tylko w taki sposób że pisze na klawiaturze i poruszam myszką. Czy miał ktoś podobny problem? Jak sobie z nim poradzić? Do jakiego lekarza powinienem pójść u którego jeszcze nie byłem. Czy to oznacza że całkowicie będę musiał zrezygnować z siłowni?

Dodatkowo w trakcie ostatniego roku przejrzałem setki artykułów, pytań na temat problemów z nadgarstkiem, byłem u 4 lekarzy i jedyne czego sie dowiedziałem to że może to być : zła technika na siłowni, problem z kręgosłupem, zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, przeciążenie, uciskanie nerwu łokciowego, nadwyrężenie ręki i kilka innych. Najlepsze jest to że dalej nie wiem co mi dolega i jak to rozwiązać. Liczę że ktoś tutaj na forum da rade pokierować mnie co powinienem teraz zrobić.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Kiedyś przez przypadek przeczytałem artykuł w necie gdzie gość miał taki sam przypadek i wyjaśnił ze była to wina myszki. Nie pamietam już dokladnie jak on sobie z tym poradził ale chyba jakiś touch pad kupił czy jakiś podobny sprzet. I że dopiero wtedy mu przeszło.I że ogołnie myszke zmieniał z 10 razy i nic to nie dawało.

Jak uciskasz to miejsce to co sie dzieje? Probowales to rozmasować?


Zmieniony przez - krawat w dniu 2016-04-02 20:25:42

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1342
W tym rzecz ze masowanie, maści typu fastum nie pomagają, w tym momencie jestem przekonany że mógłbym się ubrać i pójść na siłownie i nic by mnie nie bolało w trakcie ćwiczeń ale jakbym wrócił do domu i luźno położył rękę na biurku to za pewne bym nie usiedział. W sumie powód jako myszka również przyszedł mi do głowy, bo właściwie pierwsze jakiekolwiek problemy pojawiać się zaczęły w momencie gdy kupiłem laptopa i myszkę (która jest delikatnie wyższa oraz większa) i pojechałem na studia. Ale z drugiej strony czy byle myszka może sie przyczynić aż do takich skutków. Początkowo miałem tą nr 2 na zdjęciu, była wygodna i wyższa, tą pierwszą używam od jakiś 2 tygodni i w sumie różnice czułem z ręką. Ta pierwsza to myszka 15-20zł a ta druga to niby miała być specjalnie przystosowana do długich godzin przed komputerem i zapłaciłem za nią 200zł +.





Zmieniony przez - Hadson w dniu 2016-04-02 20:45:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 204 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5101
Borykałem się z takim samym problemem. Dokładnie takim samym. Zmniejszylem ilość obciążenia (żeby przyzwyczaić nadgarstek do ćwiczeń, a jednocześnie go tak mocno nie obciążać), bardzo mocno rozgrzewalem nadgarstek przed siłownia (czasami nawet 10 min). Do tego zakupilem rękawice na siłownię z mocnym usztywnieniem nadgarstka. Robię już tak od ~5 miesięcy, podnoszone kilogramy idą w górę, a ból nadgarstka zmalał do prawie nieodczuwalnego.
Powodzenia!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1342
Trochę zazdroszczę, ale rzecz w tym że ja już 2 miesiące praktycznie nie miałem nic cięższego w ręce niż widelec z ryżem. I poprawy raczej nie widać.


Zmieniony przez - Hadson w dniu 2016-04-02 21:23:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 204 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5101
A próbowałeś rozgrzewać nadgarstek? Nawet kilka razy dziennie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1342
Nie raczej nie przychodziło mi do głowy to że siedzenie przed komputerem mogło aż tak nadwyrężać nadgarstek. Ale żeby coś porobić to powinienem czekac żeby mnie ręka przestała boleć? Czy po prostu forsować ból i pójść na siłownie, generalnie to nie wiem co robić. Jakieś rady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Jeżeli chodzi o trening to tylko fbw-najmniej tyra stawy. I radził bym zrezygnowac z wyciskania lezac sztangi. To mega tyra nadgarstki na wiekszych klamotach. Co do samego nadgarstka-poprobowal bym inne myszki albo wlasnie jakies touchpady. plus czeste uciskanie bolacego miejsca.Zeby krew tam naplywala.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 204 Wiek 6 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5101
Forsuj, ale nie za bardzo. Rób na mniejszych obciążeniach niż normalnie. Organizm powinien się przyzwyczaić do tego typu wysiłku i trochę zabezpieczyć ten nadgarstek.
Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1342
Mam taką nadzieje :D bo wczoraj zrobiłem lekkie rozciąganie + kilka pompek to dzisiaj przez pare godzin umierałem. Używaliście kiedyś żelu fastum? Warto kupić? + czy jesteście w stanie polecić jakieś konkretne ćwiczenia na tego typu mięśnie? ściskacze?


Zmieniony przez - Hadson w dniu 2016-04-04 22:02:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
Sorry za wykopalisko ale ciekawi mnie jak sytuacja się rozwiązała bo sam mam teraz identyczny problem.

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia na początek.

Następny temat

Czy z takim treningiem dojdę do celu?

WHEY premium