SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejne podejście

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1135

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22

Waga

74

Wzrost

183

Cel treningowy

?

Staż treningowy na siłowni

Rok z przerwami

Uprawiane inne sporty

Biegi lekkoatletyczne( jednak w ciągu ostatniego roku ograniczone do minimum)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

W trakcie rospisywania

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

BCAA Powder, Vita-min multiple sport

Ostatnio przerabiany plan

tradycyjne FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad - 65, MC - 75, Wyciskanie - 50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 773
Witam panowie. Minął już dokładnie rok kiedy po raz pierwszy przekroczyłem próg siłowni. Plan jaki sobie wówczas założyłem wydawał mi się bardzo prosty - poprawa wyglądu własnej sylwetki. Niestety przerost ambicji pokrzyżował mocarne plany. Słaba dieta, nieprzykładanie się do treningów to główne grzechy jakie popełniłem przez ten czas. Jak nie trudno się domyślić brak efektów doprowadził do zawieszenia treningów w czerwcu. Do powrotu na siłownie zmusiłem się w sierpniu lecz był to jeszcze krótszy epizod w porównaniu z poprzednim. Jednak tutaj decydujący wpływ miała przeprowadzka oraz rozpoczęcie treningów boksu tajskiego. Mimo to zdecydowałem się na trzecie podejście. Jednak tym razem poprzedzając je dokładnym studiowaniem materiałów zawartych na forum. Niestety stanąłem już na określeniu swojego celu treningowego. Wielu z was patrząc na moją ankietę (wzrost, waga, bieganie) powie od razu - nad czym ty się chłopie zastanawiasz - MASA! No właśnie. Przez ten ostatni rok skupiłem się wyłącznie na nieudolnym budowaniu masy mięśniowej na siłowni przez co kompletnie zaniedbałem biegi długodystansowe. Efekt tego mógł być dla mnie tylko jeden. Owszem przybrałem na wadze ( w pewnym momencie prawie 80 kg ) lecz był to prawie wyłącznie tłuszcz. Jakiś czas temu zmierzyłem jego poziom i wynik był dla mnie zatrważający bo wskazał ok 20%! Teraz rodzi się pytanie czy zanim zabiorę się za tradycyjny trening na masę powinienem najpierw zacząć od treningu na redukcje aby zmniejszyć zatłuszczenie organizmu do granic 12-15%, a jeśli tak to jak ten trening powinienem wyglądać? Sprawę utrudnia mi również fakt, że niedawno zacząłem treningi boksu tajskiego no złapałem bakcyla na ten sport. Jednakże zdaję sobie sprawę, że wszystkiego mieć nie można i będę musiał z niego zrezygnować aby osiągnąć zamierzone efekty. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84553
mase czy rzeźbe zdobywamy odpowiednia dieta a nie treningiem
do zapoznania sie https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 773
Hej. Jasna sprawa na tym się teraz skupiam najbardziej bo wcześniej bardzo ten aspekt zaniedbałem. Zanim założyłem ten temat sporo czasu już poświęciłem na czytanie działu Odżywianie. Zacząłem powoli coś sensownego rozpisywać. Tak jak już pisałem wcześniej przez swoją głupotę i brak wiedzy trochę swoją sylwetkę upośledziłem przez znaczne zatłuszczenie się mimo małej wagi. Mam obawy, że jak zacznę trening na masę to znowu te efekty nie będą takie jakie sobie założyłem. Gdzieś wyczytałem, że gdy poziom tkanki tłuszczowej przekracza 15% to przyrosty tkanki mięśniowej są dużo mniejsze, a zwiększa się tkanka tłuszczowa. Czy oprócz zbilansowanej diety i ujemnego bilansu kalorycznego powinienem zastosować jakiś konkretny program treningowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84553
jaki cel ,na czym konkretnie chcesz sie skupić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 773
Zwiększenie masy mięśniowej aby osiągnąć estetyczną sylwetkę. Przy mojej wadze to jest chyba jedyna droga do tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84553
https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
musisz zadbać o diete na dodatnim bilansie kalorycznym na minusie nic nie zbudujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 773
Myślisz, że nie będzie to kolidowało z moim dużym poziomem tkanki tłuszczowej ? Mam obawy, że mój organizm przy takiej diecie dalej będzie zwiększał te zapasy energetyczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84553
20% jak to zmierzyleś?
masy na minusie nie zrobisz nigdy musisz mieć nadwyżke kaloryczną ,jak odpowiednio bedziesz sie odżywial to w tluszcz nie obrośniesz musisz zwracać uwage przede wszystkim na jakość posilkow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 773
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84553
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 773
To zdjęcie z 20% oddaje prawie idealnie moją sylwetkę. Wydaje mi się, że mam trochę więcej tłuszczu na bokach oraz chudsze ręce ( 31 biceps) niż na zdjęciu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Plan do ocenyyy

WHEY premium