SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja cd...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 147326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
wzmacniaj miesnie to nic Ci nie bedzie latalo, wykroki, przysiady bulgarskie, zuraw...nic wiecej Ci do szczescia nie trzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 174 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3074
To teraz z innej beczki. Moja żona ma problem z kolanem. Boli ją gdy trzyma nogę trochę dłużej wyprostowaną lub zgiętą i potem próbuje nią poruszyć. Ból występuje w okolicach rzepki. Nad nią, pod nią i po bokach. Gdy położę rękę na kolanie to czuć jakby przeskakiwanie nad rzepką, podczas zginania.
Dodam że żona ma 25 lat, nigdy nie uprawiała sportu ani nie przeciążała kolan. Nie było też żadnego urazu. Kolano już ją kiedyś tam pobolewało, raz było lepiej raz gorzej, ale teraz pogorszyło się znacznie.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
moze poprostu chrzastka starta troche? Proponuje zeby troche na rowerku pojezdzila i arthblock olimpu przez miesiac, zobaczymy czy pomoze. Dodatkowo rozciaganie przedniej i tylniej grupy miesni nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 174 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3074
Zaczęła brać arthron complex, może być czy tamto lepsze co pisałeś? Niestety mamy zamiar dopiero zakupić rowerek. Można go zastąpić czymś innym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
plywanie? niech wybierze to co ma, potem niech kupi w sklepie z suplementami dla sportowcow arthblock
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 160
Pisałam tu troszkę dawno, ale tak jak mówiłam byłam na rezonansie:

wynik:

W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczna jest strefa nieco podwyższonego stanu w obrazach T1-i PD-fat- sat- zależnych,przemawiająca za jej uszkodzeniem, bez wyraźnego pęknięcia. Nie dochodzi ona do powierzchni stawowych łąkotki.
W dole podkolanowym uwidacznia się drobna kostka dodatkowa.
Poza tym w wykonanym badaniu MR aparat więzadłowy,łąkotki i chrząstki stawowe stawu kolanowego prawego zmian nie wykazują.

Prosze o wyjaśnienie :)


P.S wczoraj miałam przykry wypadek ponieważ 200kg. (oszklone drzwi i okno) uderzyło mnie właśnie w to kolano. Przy uderzeniu poczułam jak by coś mi strzeliło. Ma ogromnego siniaka na samym środku rzepki. Tutaj moje pytanie czy coś mi się mogło stać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2129
Witam, chciałbym poradzić się doświadczonych ACL'owców bo wczoraj zdarzyło mi się coś dziwnego. Więc tak więzadło zerwałem prawie równe 3 lata temu ( miałem wtedy 15 lat) od tego czasu nie mogłem zdecydować się na rekonstrukcję (bo trochę się bałem) od czasu do czasu w kolanie coś mi przeskakiwało i noga jakby na chwilę się blokowała ale po paru ruchach 'to coś' spowrotem wracało na miejsce i nie było tak źle, aż do wczoraj... Tak jakoś stanąłem że 'to coś' mi wyskoczyło i już nie wróciło na to miejsce i nie mogę nogi wyprostować do końca bo coś mi blokuje ją i boli strasznie. Lekarz powiedział żebym poleżał do czwartku i jak nic się nie poprawi to wtedy będziemy myślę coś tam przebąknął o łękotce bo jak przyciskał mi kolano po jego wewnętrznej stronie to mnie bolało. Napiszcie coś jeśli mieliście coś podobnego i co o tym sądzicie bo sam nie wiem co mam robić z tą nogą chociaż wiem że muszę jak najszybciej tą reko zrobić :]

I will show you how great I am.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2539
Zapewne uszkodzenie łąkotki + zerwane więzadło, miałem tak samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 265
Witam. Mam pytanie, czy może zaistnieć sytuacja, w której uszkodzenie łąkotki nie wyjdzie na testach łąkotkowych lub usg? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!
!

Who Dares Wins!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Na usg przewaznie g*wno widac, ogolnie lakotka daje o sobie znac, albo boli jak sie skreca stopa albo przy zginaniu czy wyproscie. Jak nie ma zadnych dolegliwosci to nie ma co brac do bani i szukac sobie problemow
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bol nad kostka

Następny temat

REHABILITACJA po ARTROSKOPII stawu SKOKOWEGO

WHEY premium