SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja cd...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 147401

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8938
Ja mam do was pytanie odnosnie cwiczen dynamicznych. Chodzi mi o to ze jestem juz 10 miesiecy po rekonstrukcji acl biebam w miare normalnie, ciezary caly czas do gory ale jakos nie moge sie przelamac co do cwiczen dynamicznych np. szybki start do pilki, wyskoki. Mam jakas blokade psychichna i czuje lekki dyskomfort w nodze. Mial ktos z was taki problem?? Moze ta blokada z czasem minie sama??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34832
szakal jestem w 16 tyg po reko,biegam juz od 12 tyg ,biegam 5x razy w tyg. po 10 minut,na rozgrzewke przed cwiczeniami,mozesz tyrac normalnie,z tego co widze to wszyscy u mnie na rehab, na silce tyraja normalnie i maja sie dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
Spoko ale ja jestem w 6 miesiacu po, i do tej pory bylo wszystko git- lekarz mi mowil ze za 3 miechy powrot do sportu bla bla bla, ale ja po ostatnim bieganiu raczej przekonany nie jestem... No ale zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34832
nie martw sie,bedzie dobrze , jak sie dlugo nie bieaglo to wcale nie jest to takie proste,trzeba to wycwiczyc normalnie:)a miesien juz odbudowales?mi w obwodze brakuje tylko 0.5 cm ,ale jak patrze wizualnie to ksztalt i twardosc jeszcze nie ta...pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Nie zapomnijcie o rozciaganiu..

Jak czytam to tylko sila, sila i sila. Co Wam z sily z przykurczonego miesnia?? Po tym okresie wszystkie miesnie sa strasznie przykurczone. Dopoki tego nie porozciagacie to to w ogole nie ma sensu. A im pozniej zaczniecie to rozciagac tym bedzie trudniej.

A co biegania od palcow.. Jest to spowodowane strachem przed kolejnym przeprostem. Ja biegam od palcow juz przy naprawde duzym zmeczeniu, gdy czuje, ze miesnie sa juz naprawde mocno zmeczone. Staram sie tego unikac ale to samo z siebie wychodzi.

Strach przed dynamika. I od razu nasuwa sie pytanie co robiles przez 6 msc rehabilitacji?? Po 3 msc juz powinienes zaczac lekkie starty, podskoki itd itd.. Ja w 3 msc poszedlem na trening recznej. Oczywiscie nie gralem ze swoimi rowiesnikami. Zaczynalem od pozycji bramkarza. A na rozgrzewce to wiadomo. Najpierw chwile pobiegac, pozniej praca nad rozciaganiem - poczatki byly bardzo trudne. A pozniej cwiczenia, ktore moglem wykonywac. Wazne zeby nie przesadzic. No a od 6 msc to juz na maksa:) Ale trzeba miec do tego przygotowanie:) Za kilka dni bedzie roczek:P

Pozdrawiam ACL'owcow:)

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34832
ja sie rozciagam tez zawsze 15 minut przed kazda sesja cwiczen,dzisiaj biegalem sobie i rehabilitant zauwazyl ze, kuleje troche jak biegne,skracam krok,podobno jak chodze to tez lekko utykam jeszcze,pewnie tak jest chociaz mi wydaje sie ,ze normalnie chodze i biegam hehe,ogolnie wydaje mi sie ,ze wlasnie bardzon wazne jest zlamanie barier psychicznych bo naprawde potrafia duzo zablokowac,np.na poczatku jak widzialem jak niektorzy cwicza czucie glebokie na deskach wydawalo mi sie to nie mozliwe dla mnie,ale po malu, po malu i teraz utrzymuje sie na najtrudniejszej,idzie mi nawet lepiej niz rehabilitanta na tym hehe wiec wydaje mi sie ,ze psychika odgrywa duza role.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Psycha swoja droga :)

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
Ja mam w obwodzie tyle samo w obydwu udach, ale widac ze fatu wiecej w operowanej, przez co ta noga wyglada jak u starego dziada... Ale bylo o wiele gorzej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8938
Ja po prostu poczulem sie za pewnie i zaczolem troche przesadzac. Zaczolem robic sile na cwiczenich i kolano spuchlo jak banka. Jak juz zeszla opuchlizna to zaczolem miec znowu opory przed skakaniem glownie. Musze sie bardzo w sobie spiac zeby miesien "dal z siebie wszystko" podczas wyskoku. Dlatego pisalem ze czuje "lekki dyskomfort" a nie bol w nodze. Nie mam ograniczen ruchowych moge normalnie biegac ale juz nie czuje sie pewnie. Mam od nowa robic cwiczenia na rownowage czy to jakos podczas normalnego treningu da sie to przelamac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2539
Mam takie pytanie do ludzi uprawiających SW, (głównie chodzi mi o zapasy, BJJ, MMA), którzy powrócili do sportu po rekonstrukcji. Po jakim czasie zaczęliście treningi? Ja mam zamiar rozpocząć trenowanie gdy będę 10 miesięcy po reko, jednak czy to nie będzie za wcześnie dla przeszczepu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bol nad kostka

Następny temat

REHABILITACJA po ARTROSKOPII stawu SKOKOWEGO

WHEY premium