SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka uwag

temat działu:

Administracja i Moderatorzy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4332

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam kilka sugestii którymi chciałbym się podzielić z innymi userami i modami rzecz jasna :).
1.
Nie podoba mi się traktowanie nowych użytkowników gorzej od starych. Nie czuję się jakiś poszkodowany, ale (dostałem raz bana nawet, ale słusznie) niekiedy czytając posty dochodzę do wniosku, że
niektórzy pisząc odpowiedź najpierw sprawdzają ilość SOGów (chodzi mi tu o kłótnie itp.). Tak czy inaczej wiem że nic się nie da zrobić w tym przypadku.

2.
Sprawa wszechmogących moderatorów to temat na osobną dyskusję. Jak to jest że osoby które mogą banować innych są zwykłymi userami i tak samo się zachowują? Powinni być oni obiektywni i rozstrzygać spory, a nie brać w nich udział

3.
Według mnie nie powinno być tak, że mod z działu np. "zdrowie" może dać bana w dziale "trening dla zaawansowanych", z prostego powodu: może się na tym zupełnie nie znać i tylko wykorzystywać swoją władzę

4.Kolejna sprawa to wybór modów i ich przydział do różnych działów. Według mnie to trochę dziwne, aby taki PePoNeNt był modem w "alternatywnej drodze". Żeby była jasność- nic do niego nie mam, ale jak tak patrze na jego zdjęcia to on raczej nie zajmuję się kulturystyką w sposób wybitnie amatorski. Powinie być modem w dziale np. trening dla początkujących gdzie mógłby dawać przydatne rady.

5.
To raczej pytanie: czy modem zostaje się na zawsze tj. czy aby ktoś przestał być modem musi sam zrezygnować czy kiedyś kogoś odwołaliście wbrew jego woli?

6.
Denerwują też trochę usunięte wypowiedzi userów. O ile obrażają innych to ok. ale jeśli nie jest to absolutnie konieczne to wypowiedzi nie powinny być kasowane (moderatorzy kasują czasem texty tylko jednej osoby podczas kłótni)

Proszę kogoś kompetentnego o ustosunkowanie się do tych zarzutów :) Zaznaczam że jestem "świeżym" userem i mogę obiektywnie spojrzeć na forum :)

EDIT: zamieszczam ankietę informującą modów o ich pracy :)

Zmieniony przez - IronBull w dniu 2008-09-14 11:35:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958475
"tylko że ludzie tacy jak np. banan nie chcą do równości dopuścić bo by stracili swoje "przywileje"

jednak nic do Ciebie nie dociera, a ja się powtarzać drugi raz nie będę*
jeżeli ja miałbym cos (ex. przywileje) na SFD stracić , to tylko wtedy jeżeli sam bym do tego doprowadził (o to nie masz się co bać) lub zrezygnował samemu (kto wie, poki co praca na sfd to dla mnie nowe doswiadczenia, i dobra zabawa jednoczesnie -> bo tak to nalezy traktowac, by tu milo spedzac po 6-8h dziennie, ale przeciez nie wiadomo jak sie moja przyszlosc rozwinie i co bede robił za jakis czas)

a nie stracę NIC z powodu innych osób - za krótko tu jesteś i za mało wiesz, a wymądrzasz się tak, jak kilku innych, co probowali juz tu podobne 'wojenki' prowadzic (pozdrawiam z tego miejsca m.in funky'ego)

* słowo swoje podtrzymuje i zamykam temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. To akurat normalne, swoich traktuje się inaczej (lepiej). Pamiętam jak w treningu pytałem o coś:
Chłopak pisze że coś tam jest x
Ja odpisuje: dlaczego jest x? (naprawdę nie wiedziałem)
Odpowiedź chopaka: masz racje powinno być y (i sie nie dowiedziałem czemu miało być x)

6. Bo jedni potrafią zachować poziom a inni nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
5. Tak. Poleciał za pimpowanie w suplach.

Zmieniony przez - Kuro w dniu 2008-09-14 12:57:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Zaznaczam że jestem "świeżym" userem i mogę obiektywnie spojrzeć na forum :)

Obiektywnie? Nie sądzę.. nie masz żadnej perspektywy nie wiedząc co i jak.. co zresztą potwierdzasz swoimi pytaniami

1. To nie ma znaczenia. Ocenia się widzę i stosowanie się do regulaminu. Jak ktoś nie umie korzystać z wyszukiwarki zostanie zjechany..

2. To zdanie i postawiona tu teza są bez sensu. Przeczytaj jeszcze raz co sam napisałeś.

3. Podaj przykład.. Policjant co chodzi z pistoletem też może zabić starszą babcię bo przeszłą na czerwonym świetle.. I?

4. O co Ci ****a chodzi?

5. W historii SFD poleciało wiele osób z różnych powodów.

6. Bardzo im przykro, że Ciebie denerwują - mam nadzieje, że nie będziesz musiał przechodzić na leczenie farmakologiczne tymczasem przeczytaj regulamin to będziesz wiedział dlaczego tak jest.

pzdr.

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59538
dobrze, wszystkie Twoje sugesite uwzglednimy.
Pepona wywali sie w ogole, tak bedzie lepiej.
Modzi beda mogli wchodzic tylko i wylacznie do swojego dzialu, po cholere maja buszowac po innych.
Zaden nowy uzykownik juz niedostanie bana.
Napewno dzieki temu na sfd zapanuje, lad, porzadek i harmonia .

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59538

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Usunięty przez Kuro za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958475
1 - prosze o konkretny przykłady, linki, osoby (tutaj lub na priv - jak do czegos takiego dochodzi); sytuacja taka nie moze miec miejsca , poniewaz nam zalezy na rozwoj forum, a zmieszanie na starcie nowego usera 'z błotem' na pewno do tego nie prowadzi, ALE tez trzeba miec na uwadze czy to wlasnie ta nowa osoba swoim np. zapytaniem/tematem/postami/czyms innym nie sprowokowala takie,a nie inne odpowiedzi ze strony np. moderatora działu


2. "Jak to jest że osoby które mogą banować innych są zwykłymi userami i tak samo się zachowują?

Nie rozumiem o co Ci chodzi? z tego zdania wynika iz user moze banowac, a tak nie jest. Skonstruuj poprawnie ten 'postulat' bo nie za bardzo wiadomo , o co się rozchodzi.


3. Z NIEPISANEJ zasady tak jest, modzi swojego dzialu maja za zadanie go pilnować, i nie wtracac sie (brzydko mowiac) w prace modów w innych działach ALE jak zawsze sa jakies odstępstwa od reguły, tzn. nie zawsze modzi danego działu w nim 'są', sytuacja wymaga reakcji moderatora innego dzialu, ktory np. go sobie czyta, lub przypadkiem natknal sie na tego typu temat, ktory wymaga interwencji moderatorskiej, sa tez czesto modzi pomocniczy w danym dziale, np. u mnie w suplach jest 3 modów głownych, ale wielu nam pomaga,bo dzial tego potrzebuje, a my przeciez nie siedzimy (jak i inni) 24h na forum; jakbym sobie nie zyczył tego by ktoras konkretnie osoba kasowała w naszym dziale, to zawsze jej moge o tym napisac


4. Bez sensu punkt zupełnie, Pepo jest tam modem tyle lat ,ze ja nawet nie pamietam ile, i moglbym mnozyc tutaj inne czynniki ,dlaczego dana osoba jest modem w danym dziale, a jakos nie mam teaz ochoty brac sie za pisanie eseju na ten temat.


5. Modem nie zostaje sie na zaawsze, od ponad roku jak jestem tutaj administratorem, weryfikuje co jakis czas prace moderatorów/doradców, itd itp. i wiele statusów bylem zmuszony juz zdjac, jak i nadac - zmiany sa wprowadzane prawie cały czas na biezaco i na pewno bedzie tak dalej w przyszlosci.


6. Temat rzeka. By sie tutaj za bardzo nie rozpisac, po prostu jak dochodzi gdzies do takich sytuacji , smialo mozna napisac temat w dziale 'moderatorzy' lub 'administracja' i o tym zgłosic, jezeli sie oczywiscie sadzi iz moderator kasował posty np. bezpodstawnie, uargumentowanych tego typu decyzji pewno byłoby bardzo niewiele.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958475
...
Napisał(a)
Usunięty przez Ripper14 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 182786
4. pepo a alternatywna droga ma akurat bardzo duzo wspolnego (chociazby sposob w jaki trenuje)

Skoro taike cos piszesz widac ze faktycznie jestes swiezak
Swiezak poprostu nie moze wypowiedziec sie obiektywnie , nie zna tego miejsca...

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ban systemowy, czy cos takiego ^^

Następny temat

ban na spam w dopingu!!!!

WHEY premium