SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący kilka uwag.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 60
Witam. Zacząłem ćwiczyć od tamtego poniedziałku 3 x w tygodniu do tego aeroby 2 x w tygodniu. Przybyło mi na razie 3 kg masy. Oby było coraz lepiej. Mam też drążek do ściany z szerokim uchwytem i przy okazji przyrząd do pompek na poręczach do tego. Do tego hantelki 14 kg rozkręcane.

Takie pytanie : Czy mógłbym te wyciskanie sztangielek na ławeczce(robie sobie ją tak prowizorycznie z krzeseł)robić? Myślę, że tak i te ćwiczenia na uda chętnie bym zmienił. Coś innego.

Potem wrzucę kilka ćwiczeń na różne partie ciała w domowych warunkach bez zbędnego sprzętu.

Dietę zacząłem, tzn. staram się jeść zdrowo i sporo białka.

Jak ktoś ma jakieś uwagi albo pytania to chętnie odpowiem.

Trening mam tak :

Brzuszki na drążku, czyli podciąganie kolan do klatki

Łydki, czyli wspięcia na palce na jednej nodze

Przysiady z obciążeniem w rękach to bym najchętniej zmienił na jakieś inne ćwiczenie.

Podciąganie na drążku podchwytem na szerokości barków (głównie to tu bic pracuje hehe ;))

Pompki klasyczne

Wyciskanie sztangielek leżąc

Pompki z wąskim ustawieniem rąk



2 razy taki obwodzik na razie.

Home

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
mozesz cwiczyć,na razie na poczatek ok,potem proponuje siłownie

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 60
Na siłownię zacznę potem chodzić. Na razie trening w domu. Planuję założyć dziennik treningowy, zobaczymy jak to wyjdzie

Home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 177 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2473
Takie pytanie : Czy mógłbym te wyciskanie sztangielek na ławeczce(robie sobie ją tak prowizorycznie z krzeseł)robić?

Na laweczce lepiej niz na ziemi bo wiekszy zakres ruchu (bo mozesz zjechac lokciami ponizej ciala).

Przysiady z obciążeniem w rękach to bym najchętniej zmienił na jakieś inne ćwiczenie.

Na przysiady na jednej nodze jestes prawdopodobnie za slaby, mozesz sprobowac:
-wykrokow; do nich nie potrzebujesz duzego obciazenia. Tylko poswiec kilka serii na nauke techniki bo latwo to krzywo robic i nabawic sie jakis problemow.

-bulgarskiego przysiadu (jedna noga na podwyzszeniu (krzesle), druga robisz przysiad. Hantle w dloni. Nie potrzebujesz duzego obciazenia do tego.

Brakuje Ci cwiczen na dwuglowe i dolne plecy. Najlepsza by byla jakas forma martwego ciagu. Niestety obciazenie 14kg to za malo nawet na rumunski. Potrzebujesz duzych hantli (30+kg albo co najmniej 20 jesli nigdy tego nie cwiczyles) albo sztangi; moze byc tez jakis ciezki worek z talerzami. Cokolwiek co mozna zlapac i podniesc z zemi sie nada.

Mozesz dodac tez wyciskanie wojskowe zamiast pompek. Pompki i wyciskanie na plaskiej to podobne cwiczenia a wojskowe (tzn nad glowe) angazuje inne miesnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 60
Dzieki. Chodzi mi o to czy te wszystkie przysiady itd. nie obciążają w sposób znaczący kręgosłupa.

Home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 60
A no właśnie i myślałem sobie, żeby podzielić tygodniowy trening w liczbie 3 na różne partie, bo mam do dyspozycji urzadzenie do pompek na poreczach , drążek, hantle, ławeczka prowizoryczna. Myslałem nad tym, aby np. w pon. zrobic triceps, klatke, w środę biceps i plecy a w piątek coś + nogi. Czekam na sugestie.

Home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1859 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31643
Ja mimo wszystko poleciłbym na początek ACT https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html .
Na trening dzielony przyjdzie jeszcze pora

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 60
Czytaj dobrze, mówiłem , że już tym planem ćwiczę i pytałem o ew. zamienniki a potem o podział treningu.

Home

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc co do drążka

Następny temat

Hst czy dzielony

Wiecej