SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań odnośnie domowych ćwiczeń.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 270
Może kilka słów słowem wstępu. Od jakiegoś miesiąca/dwóch "poćwiczuje" sobie sporadycznie w pokoju, chciałbym zacząć to robić bardziej zorganizowanie i ogólnie w jak najlepszym możliwym wariancie, stąd temat. Stworzyłem sobie w oparciu o materiały na tym forum i Youtube krótki "plan" treningowy w dostępnych dla mnie warunkach, zdjęcia dołączam do tematu. Co mogę poprawić w tych zestawach? Co dodać a co usunąć? Jeszcze moje pytanie takie - jak rozłożyć je w tygodniu, bo z tego co wiem to mięśnie brzucha potrzebują regeneracji, zważywszy, że mój trening raczej nie jest zbyt niszczący to dzień przerwy po każdym treningu wystarczy? I kolejne pytanie - chciałbym również robić tzw. "tabatę", która by była swoistym treningiem cardio dla mnie. Jakie ćwiczenia poza tzw. burpees mógłbym zaplikować do takowej tabaty? Rozpisek znam - 20 sekund ćwiczeń, 10 przerwy i tak przez 4 minuty.

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
Waga: 73
Wzrost: 180
Cel treningowy: Utworzenie dobrze zbudowanego ciała i ogólna sprawność fizyczna przy dobrej kondycji.
Staż treningowy na siłowni: Zero, ćwiczę w domu.
Uprawiane inne sporty: Okazjonalnie granie w piłkę, ping ponga oraz koszykówkę.
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ekspander z dwoma/trzema sprężynami oraz dwa hantle po 3 kg każdy.
Dieta: domowa, po prostu staram się nie jeść "złych" rzeczy.
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): zakrzywienie dolnej partii kręgosłupa - nagroda za godziny przy komputerze.
Zażywane suplementy: brak
Ostatnio przerabiany plan: domowy, serie zależnie od "humoru" - 3x20 pompek, deska 30 sekundx2, mostek boczny 3x10 sekund każda z stron, hantlami na biceps ile da radę, ekspander grzbiet po 10-15 powtórzeń i koło 2-3 razy - przy dwóch sprężynach.
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nigdy nie próbowałem żadnego z wymienionych ćwiczeń.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź, Krzysiek.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ćwiczenia na brzuch nie sprawią, że powstanie tam 6ściopak, bez diety ani rusz. Brzuch głównie buduję się w kuchni. Warto byłoby wprowadzić trening siłowy, FBW na początku byłby dobrym rozwiązaniem, o ile masz możliwość chodzenia na siłownie, a te ćwiczenia na brzuch które robisz to jako dodatek w 1-2 dni.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 270
Niestety słownia wypada z gry ze względów finansowych, dietę jako taką właśnie układam i też będę zarzucał do oceny w ciągu paru dni. FBW z tego co wiem to jedynie z pełnym sprzętem da radę zrobić. Chciałem dlatego złożyć pełną serię ćwiczeń, które razem pomagają rozwijać wszystkie mięśnie tylko w domowych warunkach właśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
ja mam hantelki, trochę obciążenia, ławeczkę (wcale nie jakąś najlepszą) i sztangę, spokojnie robiłam FBW :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 142
Sporo ćwiczeń możesz wykonywać wykorzystując obciążenie własnego ciała. Dodaj do tego drążek zamontowany w futrynie, hantelki i gumy do rozciągania. Jakoś dziwnie rozpisałeś te ćwiczenia. Chcesz je wszystkie wykonywać na jednym treningu czy jakoś dzielić? Zanim zaczniesz się bawić w tabatę, to zadbaj najpierw o zbudowanie odpowiedniej wytrzymałości. Tabata daje dobre efekty pod warunkiem że masz siłę wykonywać poszczególne ćwiczenia z pełnym zaangażowaniem i odpowiednim tempem. Tak jak wspomnieli poprzednicy FBW 2-3 razy w tygodniu. Pozostałe dni możesz zagospodarować na jakieś aeroby + 1 dzień przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 270
Niestety nie posiadam drążka a drzwi mam tzw. "puste" w środku futryn przez co rozporowy by je powyginał. Jeden trening podzielony w taki sposób, że "główne" wykonuje dwa dni z rzędu, przy tym jednego dnia dorzucam brzuch i później dzień przerwy. Dwa dni ćwiczeń, dzień przerwy. Taka taryfa będzie dobra? Później gdy osiągnę płynność ćwiczeń bym zwiększał ilość powtórzeń. A co do tabaty to okay, najpierw popracuje ogólnie ;) jak mogę zrobić fbw jeśli nie mam sprzętu, z tego co widziałem to wszystkie ćwiczenia z tamtego działu wymagają sztangi czy czegokolwiek innego, nie mam tego do dyspozycji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 256 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1971
Na początek możesz wykonywać ćwiczenia z ciężarem własnego ciała jednak w pewnym momencie będzie to za mało i nie obejdzie się bez hentelek,sztanki i ławki (którą możesz zrobić sam )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 270
Zatem będę oszczędzał pieniądze ;) Myślę, że pół roku czy też cały rok na spokojnie kalenistyka w domowych warunkach wystarczy. Jakieś porade odnośnie ćwiczeń? może coś dodać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 256 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1971
Wpisz w Google ,,Street Workout Beginner'' i wejdź w grafikę.Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1829
Proponuję zamiast całego osprzętu zakupić kettlebell. Inna nazwa to giria lub czajnik. Koszt relatywnie niski (zalezny od wagi) a można zrobić wszystkie partie.


Zmieniony przez - mad_bull w dniu 2015-11-29 22:53:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 270
Znalazłem takie dwa zestawy ćwiczeń, są lepsze od tych, które ja wrzuciłem? Który z zestawów[mój, jeden z dwóch które wrzucam] powinienem wykonywać? Czy może uzupełnić mój zestaw o ćwiczenia z jednego z tych?








Zmieniony przez - Nikt z Nikąd w dniu 2015-12-08 01:40:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OCENA PLANU

Następny temat

Jakie ćwiczenia wykonywać z gumami oporowymi ?

WHEY premium