SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kettlebell swing

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Kurde, RDL-a robisz powiedzmy z ciężarem minimum 100 kg a swingi? Robisz choć z połową wagi ciała?

Jak chcesz zastępować ćwiczenie masowo-siłowe ćwiczeniem dynamicznym?

Przecież można robić i jedno, i drugie - swingi dajesz w ramach rozgrzewki na początek treningu albo na koniec, na dobitkę, jedna długa seria na kilkadziesiąt powt

Mi osobiście plan się podoba - obyś tylko wytrwał przez te kilka miesięcy założonego mikrocyklu

Inna sprawa - piszesz coś o sprintach i budowaniu dużej siły i szybkości na bazie siły i mobilizacji

Ćwiczysz dodatkowo jakiś sport? Bo jeśli tak, tak rozbudowany plan siłowy jaki sobie założyłeś może Cię ograniczać na treningach w sekcji - bo żeby być szybkim i silnym w danym sporcie trzeba uprawiać dany sport :) i nie zaburzać wzorca ruchowego ćwiczeniami siłowymi, często niewłaściwie dobranymi pod kątem danej dyscypliny


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2017-09-24 01:03:33

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
swing w zakresie 3x8 , musisz miec dobrego KETTLA , tak 32 minimum , choc wg mnie jak swing to minimum 10 x 10 i to na przerwach tylko na oddech
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
Tak trenuje można powiedzieć wyczynowo piłkę nożną 7x w tygodniu po kilka godzin. Z regeneracja nie ma problemu, śpię długo, jem dużo i zdrowo więc jest okej.
Tego swinga - okej, nie 3x8 tylko przykładowo 5x10 zrobię i powinno być okej? 10x10 pomyślę jak to wprowadzić bo wydaje mi się to nieco za dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
A co do ograniczania to raczej nie ma problemu, bo jak na razie jestem szybszy niż wcześniej, czyli plan spełnia wymagania :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777704
Przy takiej iloci i intensywności treningów regeneracja i micha musi być bardzo dobra.

Co do swinga przy takim planie treningowym 10x10 Cię zajedzie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
No wlasnie tak samo pomyslalem, ze 10x10 to za duzo wiec raczej zostane przy 3/4 seriach po 8 powtorzen i wtedy powinno byc ok :)Jeszcze kwestia stylu swingu - amerykanski czy rosyjski?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
ja preferuje normalny ,tzn rosyjski z amerykanem uważał bym na glowe , sa opinie za i przeciw , ale zabawa jest przy obu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777704
KEBUL74
ja preferuje normalny ,tzn rosyjski z amerykanem uważał bym na glowe , sa opinie za i przeciw , ale zabawa jest przy obu



Zależy od okresu treningowego amerykański ma pewne zalety jak większy zakres ruchu ale ciężarowo nie poszaleje za bardzo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
wg szkoly Hard Style ,amerykan ma tylko zastosowanie w crosficie , nienaturalny ruch w barkach ( trzeba miec dobra mobilnosc ) , agresywne wygiecie kręgosłupa ( ponoc niebezpieczne w odcinku ledzwiowym ) .
ale jal klikalem wszystko co kto lubi i moze ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777704
Ograniczenia są we wszystkich ćwiczeniach. Ja akurat lubię to pełne rozciągniecie gdy kettl jest nad głową ale to nie zmienia faktu, że core napięty i zabezpiecza kręgosłup. Ciężar nie może lecieć bezwładnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan pod mase, sile

Następny temat

Dobór planu treningowego + dieta

WHEY premium