SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karolina Kozela - odpowiada na wasze pytania.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10879

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
welcome back Karolino
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 82
Była rewelacyjna

Ines

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jak to Karola

zdrowiej po raz n-ty !
...
Napisał(a)
Usunięty przez Biniu za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2588 Napisanych postów 5123 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78389
Witam!
Mam nadzieję, że nic nie stoi na przeszkodzie abym odświeżył temat, gdyż mam do Pani pytanie.

W ostatnim numerze PB, pisze Pani (temat o dietach niskowęglowodanowych) o tym, iż utrata 1000 kcal podczas treningu wiąże się utracie ~150 gram węgli.

Jako profesjonalistka, zapewne musiała (lub chciała) przejść Pani szereg badań. Proszę napisać jaką intensywność treningową miała Pani na myśli?
Może być %HR max.

Wobec tego ~600 kalorii pochodzi z węgli. Reszta energii to tłuszcz? Wtedy wypadałoby 400 kalorii co równa się utracie ok 45 gram tłuszczu.

Bardzo czekam na odpowiedź, pozdrawiam i życzę sukcesów!

P.S Wiem, że nie można tych pomiarów sprowadzić do ogółu i ma na nie wpływ szereg różnych, personalnych czynników, pytam o typowo Pani przykład.

Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2011-10-09 16:30:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Witaj! Przepraszam za poślizg, ale dziwne, że przestały przychodzić mi powiadomienia na skrzynkę. Już piszę i postaram się wpasować w Twój tok myślenia i udzielić trafnej odpowiedzi.

WIARA CZYNI CUDA ! - Go For It !

www.karolinakozela.pl
www.dobry-dietetyk.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Ok, to BARDZO BARDZO ogólnikowe informacje i ściśle uzależnione od rodzaju wysiłku, jego intensywności, przemiany materii, nawet Twojego/mojego nastroju! Jeśli piszę artykuł staram się sprawie nadać jak najprostszy wymiar... przyjęcie 1000kcal=150g węgli to bardzo duże uproszczenie i zachodzi u mnie w przypadku jazdy "okołoprogrowej" czyli na granicy progu przemian tlen/beztlen. Jeśli chodzi o dokładne badania, to tak, wykonujemy badanie podczas którego sprawdza się jaki substrat został przeznaczony do produkcji energii (w uproszczeniu) tutaj proszę jest link do badań i ich cały opis: http://diagnostix.pl/site_alfa/index.php/okreslenie-podstawowej-przemiany-materii.html 

WIARA CZYNI CUDA ! - Go For It !

www.karolinakozela.pl
www.dobry-dietetyk.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
W zależności od tego czy Twój organizm intensywnie spala glikogen czy też nie (być może jesteś w stanie ketozy) - tym bardziej różni się ilość węgli/1000kcal wysiłku. To są tylko cyfry i jak ja to nazywam książkowe prawidła. Osobiście - nie polecam ketogenicznej diety. Byłam 1,5 roku... oczywiście w 100% modyfikacja własna. Wszystko jest ok, ale powrót do "jedzenia węgli" to jakiś koszmar i tak samo jak po diecie białkowej dukana dochodzi do zaburzenia szlaku metabolicznego węglowodanów... Osobiście jestem obecnie na etapie: Wszystko w dobrych proporcjach. Innymi słowy złoty, epikurejski środek. Odpowiednia ilość węgli, białka i tłuszczy, bez kombinowania. Wówczas możesz liczyć na spory udział węglowodanów(glikogenu) w przypadku wysiłku beztlenowego a większy udział kwasów tłuszczowych w treningu aerobowym. Przez te wszystkie lata przekonałam się, że z organizmem niema co szaleć....musi być homeostaza. Do tego równowaga umysłu, odpowiedni trening i forma rośnie sama :) pozdrawiam!

WIARA CZYNI CUDA ! - Go For It !

www.karolinakozela.pl
www.dobry-dietetyk.com.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złoty Laur Konsumenta 2010 dla Gold Omega 3 ! ! !

Następny temat

stare punkty

WHEY premium