SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate tradycyjne

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nishijama przyjedzie niedługo a on jest uczniem funakoshiego czyli jest mistrzem shotokanu a nie dawniejszego stylu oyama karate...

Popraw mnie jesli sie mylę-ale wydaje mi sie, ze Oyama Karate z Tradycyjnym czy Shotokanem ma mało wspolnego-gdyz, z tego co czytałem, jego założyciel oddzielił się od IKO. Słowem-Oyama Karate to (zwlaszcza u nas w kraju, gdzie duzo instruktorow KK przeszlo do Oyamy) tak na dobrą sprawę Kyokushin. S.Oyama był uczniem M.Oyamy, który był uczniem G.Funakoshiego-czyli Oyama to styl dużo, dużo późniejszy niż Shotokan-a nie żaden "dawniejszy".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
Tricmaster Oyama karate to jest twor Sigeru(moglem przekrecic imie) Oyamy i powstal on duuuzzzoo pozniej niz kyokushin ktore powstalo czy bylo propagowane w latach 50tych XXwieku a z kolei S Oyama kierowal kyokushinem w USA jednak pewnie o kase poszlo i sie odlaczyl twozac American Karate po czym gdy to tracilo popularnosc zmienil nazwe na Oyama karate

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2768
Po pierwsze według ministerstwa sportu Karate Tradycyjne jest dziedziną sportu na którą składają się dyscypliny Karate Shotokan ITKF (czyli to popularnie zwane karate tradycyjne) i karate fudokan.
Po drugie skąd wymyśliłeś ze oyama karate jest dawniejsze od shotokanu?
Nie wiem czy organizacja oyama karate istnieje dłużej niż ITKF ale karate shotokan powstało zdecydowanie wcześniej niż to twoje oyama i karate kyokushin... a ze na seminarium łamane będą podstawy oyama karate to chyba nic dziwnego bo oyama wywodzi sie z kyokushin a kyokushin i shotokan to dwa zupełnie odmienne style...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
chlopaki ci co trenowali u macieja to skad jestescie i jak sie nazywacie, bo ja tez jestem z lubelszczyzny

ps. przy okazji sue pochwale: dzisiaj wrócilem z mistrzistw polski jumiorow i...
...złoto w fukugo oraz braz w kumite no i jeszcze 6 miejsce w kata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2768
No to wiem kim capus jesteś.
Ja jestem z puław i ćwicze nadal choć narazie mam dość długą przerwe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
ale ja nie wiem kim Ty jestes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 830
jestem z zamościa u macieja tarenowałem w ubiegłym roku zanim do stanów pojechał.trenowałem też trochę u dombka i niziolka(obaj z zamka).chwilowo nietrenuje karate tylko obijam się po innych klubach (głownie boks a wkrutce może bjj) ale KT jest ciągle bliskie mojemu sercu.w tym roku w zamościu mają się odbyć europejskie akademickie mistrzostwa karate tradycyjnego gdzie pewnie wystartuje w kumite.

Zmieniony przez - WolfSet w dniu 2006-04-28 09:50:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9388
"Shtokan to najbardziej zblizony styl do tradycyjnego, funakoshi go ulepszył i nazwał shotokAN co w potocznym tłumaczeniu znaczy tradycyjne"

Niezupełnie. A właściwie zupełnie nie. Shotokan to była pierwotnie nazwa pierwszej szkoły karate Funakoshiego, zbudowanej przez jego uczniów w latach trzydziestych. Shotokan znaczy po prostu "Dom Shoto". Natomiast "Shoto" to pseudonim literacki Funakoshiego, który tłumaczy się jako "Falująca Sosna", czy jakoś podobnie.
Pozdro

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2768
Znam i Dąbka i Niziołka ale nie wiem jak treningi prowadzą może jak będe w zamościu to się wybiore do któregoś z nich na trening...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 194 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2258
Tricmaster pewnie zasugerowałeś się moim avatarem i dlatego myślisz że chciałem jechać na seminarium nishijamy chodź trenuję oyamę. Wieści mam od siostry która trenuje tradycyjne i z gazet lokalnych u mnie w miejscowości karate tradycyjne jest najprężniej prosperującą sekcją w okolicy ćwiczy około 350 osób w wieku od 5 do 65 lat (musiałem się pochwalić :D:D)

Zmieniony przez - kooondzik w dniu 2006-04-28 17:25:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Viedeoklipy ze zlotu kung-fu

Następny temat

pytanie o rozciaganie!!!!!!!!!!

WHEY premium