SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalkulator kalorii - oliwa wpisywać czy nie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1045

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 373
Witam Państwa,


Pytanie może głupie może nie, natomiast szukałem podobnego tematu na forum, ale niestety takowy nie istnieje lub nie potrafię się doszukać. Zasadniczo interesuje mnie kwestia oleju/oliwy z oliwek/masła w posiłkach, a mianowicie czy należy je wpisywać w osobnych rubrykach, jeżeli używamy go do smażenia. Zauważyłem, że w niektórych dietach, w kalkulatorach kalorii pojawiają się osobne pozycje -pierś z kurczaka -oliwa z oliwek, a w niektórych jest tylko -pierś z kurczaka oraz inne składniki jakby ten kto ją układał zjadał surową pierś z kurczaka, w niektórych natomiast zauważyłem pozycję typu -jajko -masło, a w innych z kolei -jajecznica na maśle. Jest to oczywiście fundamentalne pytanie, ponieważ precyzja w liczeniu kalorii jest bardzo ważna. Tak więc w jaki sposób powinniśmy to ujmować w kalkulatorze by uzyskać odpowiednią kalorykę posiłku ?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
Wliczasz do zapotrzebowania każdy produkt, którego używasz.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 373
Hmm co do użytku powiedzmy oliwy z oliwek w sałatce to rozumiem, że należy wpisywać osobno, natomiast do smażenia już niekoniecznie, bo przecież przy wlaniu 25g oliwy z oliwek na patelnie do smażenia cześć zostaje na patelni, więc nie zjadam 25g, ponadto wiadomo, iż oliwa na patelni ulega procesom chemiczny i fizycznym


Zmieniony przez - Procederr w dniu 2020-05-24 19:47:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9054 Napisanych postów 82737 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699780
„ Zasadniczo interesuje mnie kwestia oleju/oliwy z oliwek/masła w posiłkach, a mianowicie czy należy je wpisywać w osobnych rubrykach, jeżeli używamy go do smażenia. Zauważyłem, że w niektórych dietach, w kalkulatorach kalorii pojawiają się osobne pozycje -pierś z kurczaka -oliwa z oliwek.....”
—————————————————————————————

Tak,zdecydowanie należy wliczać w bilans kaloryczny diety kalorie z tluszczy, które użyliśmy do smażenia. Nie znikają one i nie wyparowują jak np. woda. Większość wsiąka w produkt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
To nie lej tej oliwy tyle by Ci zostawało, a tyle by usmażyć produkt w „normalnych warunkach”, 25ml wlane na przeciętna patelnie to bardzo dużo.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 373
Ok to jeszcze w gwoli ścisłości, jak się ma kwestia, że pozycja wcześniej wymieniona czyli -jajecznica na maśle zawiera inną kalorykę niż wpisane osobno -jajka -masło ? Oczywiście zachowując gramaturę


Zmieniony przez - Procederr w dniu 2020-05-24 20:11:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
Jedna osoba zrobi jajecznicę na 10g masła, druga na 20, czy innej ilości, a tabele uwzględniają pewnie jeszcze inną ilość w „gotowcu”. Wpisuj swoje produkty, każdy z osobna i będziesz miał pewność, że wszystko gra na 100%.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 373
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie wątpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Zdecydowanie należy wliczać w bilans kaloryczny tłuszcze, które używamy do smażenia. Nie ulegają one odparowaniu, a wsiąkają w smażony produkt. W niektórych rozpiskach diety i poszczególnych posiłkach nie ma tłuszczów do smażenia, a jest np. mięso, czy ryba z prostego powodu. Smażenie nie jest jedynym możliwym sposobem obróbki. Nie chce mi się wierzyć, że nie wpadłeś na to, iż pierś z kurczaka można upiec, grillować, czy ugotować, a tłuszcze nie są do tego niezbędne. Smażąc warto użyć niewielką ilość tłuszczu, aby wysmarować nim patelnie. Jak ktoś smaży w głębokim oleju, to oczywiste jest, że nie wlicza całości.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 miesiąc redukcji i waga stoi

Następny temat

Surowe jajko

WHEY premium