SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kakistenika, zero sprzętu, jak ćwiczyć aby były widoczne efekty?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 472

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 24 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 244
Cześć, miałem wcześniej hantle 10kgx2 i robiłem sobie regularnie fbw. Teraz jestem bez hantel, za jakiś czas przymierzam się na ciezsze, ale jak na razie muszę sobie radzić sam. Jak ćwiczyć kalstenike żeby widzieć efekty. Jak na razie robię prawie codziennie aktualnie
-13x pompek szerokich na klatę z nogami na stołku,
- 12x pompek waskich na biceps
- 13x na triceps z opardxiem nóg i rąk na pufach
- 12x przysiadów
Wszystko po 3-4 serię. Co mogę poprawić, albo dodać coś na barki, czy plecy jeśli to możliwe w kalistenice. Proszę o pomoc w ułożeniu takiego planu na przynajmniej 2-3 tyg, żeby nie spadać z formy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Gdy nie masz zupełnie dostępu do sprzętu to te ćwiczenia, które wymieniłeś są w porządku jednak zarówno w przypadku barków jak i grzbietu trudno jest sensownie przetrenować te partie zupełnie bez sprzętu.

Oczywiście fajnie by było mieć jakiś drążek czy choćby gryf, na którym można by było wykonać ćwiczenia jak choćby podciąganie australijskie.
Jak byś miał choćby gumę oporową to już w znacznym stopniu ułatwiło Ci trening.

Jeśli natomiast miałby to być trening zupełnie bez sprzętu to mógłby wyglądać następująco:

1) przysiady, wykroki, wyskoki z przysiadu
2) bird dog
3) glute bridge
4) pompki klasyczne
5) pompki w podporze tyłem/ pompki wykonywane wąsko
6) plank lub side plank

Oczywiście można go dowolnie wzbogacać czy zamieniać ćwiczenia,przy czym nie ma co ukrywać, że w przypadku planu zupełnie bez sprzętu to jest taki plan żeby się tylko nie zastać i utrzymać mniej więcej to co zbudowałeś do tej pory niestety, ale bez sprzętu nie da się sensownie trenować.

Jak będziesz mieć możliwość zaopatrzenia się w hantle to tylko regulowane i im więcej obciążenia tym lepiej, wówczas będziesz mógł rozwinąć skrzydła treningowo.

Polecamy również: Kalistenika czy siłownia? Co wybrać?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-04-02 15:08:04

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Rozumiem, że Twoim celem są wyniki w kalistenice? Czyli poprawa sprawności, wytrzymałość mięśni, dochodzenie do pewnych póz w ćwiczeniach? Jeżeli jednak myślisz o sylwetce, to zdecydowanie warto wprowadzić typowy trening siłowy, a elementy kalisteniki ewentualnie jako dodatek. W tej chwili masz dostępne place zabaw i drążki. Pełno tego w każdej miejscowości. Poza tym trening z ciężarem własnego ciała, ceicze ja stabilizacyjne jak nauka stania na rękach, pompki na rękach. Do tego trening z gumami.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/jak-trenowac-z-gumami-najlepsze-cwiczenia-z-gumami-6399

https://potreningu.pl/artykuly/trening/trening-z-wlasnym-ciezarem---dlaczego-warto-5329

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Drążki, dipsy i przysiady x12 przy samej masie własnej to jest nic.

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Tu wyżej chodziło mi, że same przysiady w ilości x12 to trochę mało. Drążki i dipsy nawet bez obciążenia są ok.

Wszystko ma swój cel.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór sprzętu treningowego

Następny temat

1,5roku na FBW coś zmieniać?

WHEY premium