SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jutro zaczynam chodzić na siłownie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13816

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
muszę Cię zmartwić-dieta to podstawa.
I w Twoim przypadku-duuużo aerobów.

Zmieniony przez - marian1970 w dniu 2011-08-04 17:38:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 155 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2542
damian_opo,

Nie trzeba od razu wszystkiego ważyć i liczyć kalorie, zacznij jeść zdrowo. Schabowe i pierogi to w moim odczuciu nie najlepsza droga do szczupłej sylwetki. Przydałby się też lekki trening np. ACT lub FBW. Aeroby to kiepskie rozwiązanie choć możesz spróbować, w każdym razie lepsze są już interwały.

ACT https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html 
Aero https://www.sfd.pl/Utrata_tłuszczu__demitologizujemy_aeroby-t230835.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
aeroby proponuję na początek.
Oczywiście interwały sa skuteczniejsze-
pytanie:czy dla zupelnie zielonego(i podejrzewam bez kondycji)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8546
No jest co zrzucać. Ale pierwszy krok już zrobiłeś, wziełeś się za siebie. Teraz tylko wytrwaj w tym. Jestem z Tobą :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 155 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2542
Wszystko zależy od systemu w jakim się trenuje http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=2359
Aeroby można robić na początek ale skoro kolega damian_opo nie trenował wcześniej proponuję najpierw rozpocząć trening siłowy i usystematyzować dietę a dopiero później zająć się urozmaicaniem treningu (aeroby, interwały)

Zmieniony przez - mobile32 w dniu 2011-08-04 17:59:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 141
pytanie:czy dla zupelnie zielonego(i podejrzewam bez kondycji)

mam kondycje no wiadomo nie jestem od razu mega sportowiec,ale nie męczę sie szybko jak biegam czy jeżdżę na rowerze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Aeroby to kiepskie rozwiązanie choć możesz spróbować, w każdym razie lepsze są już interwały.

Jak napisał marian1970 interwały oczywiście są skuteczniejsze i lepsze jeśli chodzą o odchudzanie, ale na początek dla osoby która dopiero zaczyna i jej kondycja jest słaba/średnia to właśnie one są wskazane na początek.
Przy takiej wadze (nadwadze) aeroby też mogą być ciężkie. Nie wiadomo jak kolana wytrzymają, czy nie będą bolec. Oczywiście mówiąc aeroby w tym miejscu mam na pyśli bieganie. Bo ono jest raczej najskuteczniejsze. (Ale też niekoniecznie, ale duzo by tu pisać ... )

mam kondycje no wiadomo nie jestem od razu mega sportowiec,ale nie męczę sie szybko jak biegam czy jeżdżę na rowerze.

No dobra, "dobra kondycja" to pojęcie bardzo względne. Też myślałem że mam dobrą kondycję. Ale niestety tylko tak myślałem Teraz jest zdecydowane lepiej.

Ja początkowo robiłem tak że biegam co drugi dzień po 15 min. Później w dni bez biegania dołożyłem siłownię - trening FBW o którym pisałem. Aktualnie mam take założenie: że w dni z siłownią biegam 15 min, w dni bez siłowni 25 min (i zwiększam z każdym tygodniem o 5 min).

Kondycji jakiejś za***istej nie mam. W 25 min przebiegam jakieś 4-4,5 km. Ale to nie jest tu najważniejsze. Bieganie angażuje całe ciało, stawy itp. Jest dobre na wszytko (prawie ). Moim założeniem jest wystartowanie w biegu RUN WARSAW 2011. Chciałbym trasę 10 km przebiec w godzinę (ale nie obraże się jak będzie mniej)

Do autora: poczytaj https://www.sfd.pl/[ART]_Trening_metaboliczny__spalaj_tłuszcz_bez_aerobów!-t776267.html może to Ci pomoże troszkę spalić. Choć mimo wszytko z aero bym nie rezygnował A to potraktował jako trening siło póki co

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2011-08-04 19:41:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 141
kalikstat dzięki wielkie za obszerną odpowiedź,na pewno się zastosuje,tylko 3/4 tych ćwiczeń nie wiem jak się wykonuje,ale od czego jest internet poszukam sobie i biorę się ostro do roboty bo nie ma opie***alania się ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
damian jakiś ćwiczeń nie umiesz? Podaj nazwę, będzie łatwiej

Daj SOG'a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 141
A więc:
Rwanie
Martwy Ciąg
Rumuński
martwy ciąg
Zarzut
Przysiad przedni
Wycisko-podrzut (push press)
Przysiad tylnii
wiosłowanie

i jakbyś mógł napisać czy dane ćwiczenie jest na górę czy na dół ciała czy kompleks metaboliczny.


co to jest split
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny !

Następny temat

Co kupić?

WHEY premium