SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy chodzić na siłke ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2869

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Mam 18 lat, 180-183cm wzrostu, ważę 66kg. Wczoraj zapisałem się na siłownię. Mój początkowy cel to zwiększenie masy mięśniowej do ok 75kg. Później chciałbym to wyrzeźbić.
Czy chodzenie 3 razy w tygodniu, w poniedziałek, czwartek, piątek (tylko te dni mi pasują.. można niby chodzić jeszcze w weekendy, ale za to trzeba dopłacić, więc nie wiem czy warto) jest dobrą opcją ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
masseur
Czyli mam jeść wszystko i dużo ?


Absolutnie nie. Zacznij od 10 wskazówek żywieniowych i ciągle pracuj nad swoją dietą. W miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia korygujesz dietę i staje się ona coraz lepsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
Jak nie ma innej opcji to jest dobrą opcją, co do tego co napisałeś to przy 75 kg nie będziesz miał za bardzo w czym rzeźbić lepiej zrób "chociaż" te 85 i dopiero myśl nad rzeźbą.
pozdrawiam

Pozdrawiam
Eliasz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Moja propozycja to poniedziałek środa i piątek, trening ogólnorozwojowy
2 ćwiczenia na duże grupy mięśniowe oraz po 1 na mniejsze 2-3 serie około 15 pow przez najbliższe 2-3 miesiące. JW najpierw masa potem rzeźba po tym okresie poszukaj treningu na masę dla początkujących trenuj jedź i spij aż nabierzesz odpowiednich gabarytów i dopiero zacznij wycinać BF :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
@up
W środy nie da rady. Tak jak mówiłem, tylko pon, czw i pt mi pasują.
eliasz91
co do tego co napisałeś to przy 75 kg nie będziesz miał za bardzo w czym rzeźbić lepiej zrób "chociaż" te 85 i dopiero myśl nad rzeźbą

85 kg to chyba troche za dużo. Nie chcę być napakowanym mięśniakiem, nie o to mi chodzi.
http://mens-live.pl/wp-content/uploads/2012/12/mięśnie-brzucha.jpeg - taka rzeźba w zupełności starczy

Lewandowski przy wzroście podobnym do mojego, z tego co wyczytałem waży niecałe 80kg a ciało ma super.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
Nawet jak zrobisz 75kg a później zredukujesz (rzeźba) do 70kg to będziesz wyglądał jak wiór.. Zrób 90kg, zredukuj do 80 to będzie coś po Tobie widać. Nawet Twój Lewandowski waży z 80kg a jest chudziuteńki. Koksem też szybko i łatwo nie zostaniesz więc Twoje obawy są delikatnie mówiąc nieuzasadnione.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
dawid.p
Nawet jak zrobisz 75kg a później zredukujesz (rzeźba) do 70kg to będziesz wyglądał jak wiór.. Zrób 90kg, zredukuj do 80 to będzie coś po Tobie widać. Nawet Twój Lewandowski waży z 80kg a jest chudziuteńki. Koksem też szybko i łatwo nie zostaniesz więc Twoje obawy są delikatnie mówiąc nieuzasadnione.


Nie każdy chce się pompować do 90 od razu i wymieniać całą szafę.

Co do terminu i chodzenia w początkowej fazie myślę, że nie będzie z tym problemu. Kwestia doboru odpowiedniego planu. Szczególnie jeśli chodzi o FBW poniedziałek i czwartek może być to samo to w piątek bym dał mniej wielostawowych, a więcej izolowanych.

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
dawid.p
Koksem też szybko i łatwo nie zostaniesz więc Twoje obawy są delikatnie mówiąc nieuzasadnione.

Czyli jak teraz mam 66kg i jestem chudy, to nie muszę się obawiać, że przy 80kg będę napakowany ? ^^
dawid.p
Nawet Twój Lewandowski waży z 80kg a jest chudziuteńki.

I taki jest mój cel.

Zmieniony przez - masseur w dniu 2013-11-28 17:40:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
Napakowany to można być przy 95kg i tym wzroście ;)
Co za pokolenie, że boi się męskiej budowy.. Teraz masz niedowagę, zważ na to. Jak będziesz trenował całe ciało to ta mada się rozłoży, że nawet sam się będziesz zastanawiał gdzie to jest.
Bez obaw, przy 80kg nadal prawdopodobnie będziesz cienki ;)

Zmieniony przez - dawid.p w dniu 2013-11-28 18:03:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
No podobno przy moim wzroście powinienem ważyć 72-80kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
Kto tak powiedział?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Internet, kalkulator wagowy, mój rozsądek ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan FBW

Następny temat

Trening bokserski

WHEY premium