SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Judo i brazylijskie jiujitsu - różnice?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1151
Judo trenuję od kilku lat. Pewnego razu poszedłem na zajęcia brazylijsiekgo jiujitsu. Na jiujitsu pochodziłem ponad miesiąc i doszedłem do wniosku (zapewne mylnego) że obie sztuki walki niczym się nie różnią. Czy to prawda? Czy są/jakie są różnice między tymi sztukami walki?

Jesus Christ is the only way to heaven

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
o to własnie chodzi. techniki są, tylko mało gdzie cwiczy je się na wyższym poziomie, bo to zabiera czas, który mozna przeznaczyc na nage-waza.
czy to jest złe? nie. rzuty warte parteru. i nie ma to jak godzina rzucania w biegu urozmaicana seriami uchi-komi
taka jest po prostu specyfika treningu, podporzadkowana sportowi i to też ma urok.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-05-19 12:31:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
judo sportowe ma więcej ograniczeń niż BJJ , nie zakłada sie w nim dźwigni na np kolana czy stawy skokowe.

w BJJ jest więcej technik kończących ale mniej rzutów ( chyba )

BJJ zakłada walke po obaleniu przeciwnika
w JUDO częste sąsytuacje żę po rzucie dodawane są punkty i ju tyle

jeśli sie pomyliłem to neihc mnie ktośpoprawi i dopisze bo pewnie więcej róznic jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
w BJJ nadaje sie stopnie za umiejetnosci (tak jak w Judo) ale nie ma scisle okreslonych wymagan na dany pas, poprostu ktos kto ma pas mistrzowski nadaje wyzsze stopnie wedlug wlasnego uznania.

Jesli chodzi o wszelkie obalenia to w BJJ oprocz Judockich naucza sie zapasniczych i wszelkich ktore moga byc skuteczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
"Jesli chodzi o wszelkie obalenia to w BJJ oprocz Judockich naucza sie zapasniczych i wszelkich ktore moga byc skuteczne." - miałem okazję sparować z osobami trenującymi po 2,5 roku bjj (na zasadach judo) i jeśli chodzi o przewracanie to było z tym u nich bardzo słabo(osobna kwestia że w parterze czarują ). Z tego co wiem to w bjj nie za dużo naucza się rzutów judockich(biodro, rzuty poświęcnia i pewnie osoto-gari) i w większości przypadków ludzie trenujący ten styl opierają sie na wejściu w nogi(morote-gari), które do tego ci z którymi trenowałem robili mało dynamicznie, bez znacznego obniżenia i skuteczności. Do tego nie wiem czy wiesz, ale judo(zwłaszcza we wschodniej Europie) czerpie takrze bardzo wiele z zapasów(wyniesienia, zejścia do nóg itd.)i ogólnie ten styl jako sport nie jest ograniczony konkretnym rodzajem technik, a jedynie tym aby wywalić oponentowi plecy(niezależnie jak do tego dojdzie),stąd wiele technik stosowanych przez Ruskich nie ma nawet japońskich nazw(to odnośnie stwierdzenia że w bjj w porównaniu z judo naucza się wszelkich technik sprowadzania na ziemię które mogą być skuteczne. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
"judo(zwłaszcza we wschodniej Europie) czerpie takrze bardzo wiele z zapasów(wyniesienia, zejścia do nóg itd.)" - tego nie wiedzialem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
BJJ ma ciekawsze naszywki na kimonach

W BJJ masz tez formułe submission, walczysz bez kimona.

Tak jak koledzy napisali-różnic jest sporo. Porównaj sobie walkę na zawodach BJJ i judo, jesli masz dostęp do takich materiałów.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1151
ok, dzięki za wszystkie wyjaśnienia i objaśnienia. Pozdrawiam
1

Jesus Christ is the only way to heaven

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
kup abona i daj na m po sogu


pogrzeb na forum to dowiesz sięwięćej

www.sfd.pl/search.asp 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
W archiwum znajdziesz bardzo dużo na ten temat.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1151
No rzeczywiście, że też o tym nie pomyślałem(archiwum)...

Jesus Christ is the only way to heaven

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2628
sorry za zejście z tematu, ale co to jest grappling? Czy to to samo co bjj czy coś innego? Są jakieś szkoły grapplingu w Łodzi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

LEGENDY BOKSU!

Następny temat

krzysztof cieslak 57 kg vs piotr załoga 91 kg

WHEY premium