SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Judo i brazylijskie jiujitsu - różnice?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1028
ja trenowałem 2 lata judo i nie mogę powiedzieć że parter jest tylko siłowy, tylko techniczny.. chociaż oczywiście siła się przydaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 161
Moze zle to ujalem, bjj ma poprostu wiekszy zasob technik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Slam, chrzanisz. obojętnie, judo czy bjj, bez gi zawsze musi byc siłowo, ze zdecydowanie mniejszym repertuarem technik niż z gi. i podstawowy zakres technik jest ten sam w obu stylach. nie wiem, z jakimi judokami walczyłeś, ale chyba cos byli na ziemi niekumaci.
a ty co ćwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 161
A to niby czemu musi byc silowo ?

Ja cwicze Dragonball Aikido.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 319 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4326
Nie wiem czemu musi być siłowo, ale spróbuj założyć dźwignię Pudzianowi. A tak abstrah**ąc od tego, która z tych S/W jest skuteczniejsze, może ktoś odpowie mi na takie pytanie: Która z trych sztuk walk ma większy wpływ na rozwój sprawności, siły, ew. masy mięśniowej, bo rozważając zapisanie się na jakiś grappling, wybór uzależniam głównie od w/w czynników plus skuteczności.

Buckie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
według Rigana Machado musi byc znacznie bardziej siłowo niz w gi i taka była myśl przewodnia mojej wypowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 161
Jesli chodzi o sprawnosc itd. napewno lepsze jest judo, a najlepsze sa zapasy.

Wy znowu o tych dzwigniach, w bjj najwaznijsze jest zyskanie dobrej pozycji i z niej skonczenie.

A co do przykladu z Pudzianem to n/c.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
soga za pytanie co da większą sprawność ......... itp. dobre pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 319 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4326
Czyli pod względem sprawności to wygląda tak:
1.Zapasy
2.Judo

Dobrze rozumiem? Może jeszcze jakieś inne SW pod tym względem są dobre? Chodzi mi głównie o to, żeby SW była w tym przypadku alternatywą dla siłowni. Nie mówię o tym, żeby być nie wiadomo jak wielki, bo mi to niepotrzebne. Chcę po prostu zbudować wysportowaną sylwetkę. Z praktyki wiem, że w różnych dziedzinach życia, cenniejsze od masy i siły są wytrzymałość i dynamika. Więc proszę o kolejne sensowne wypowiedzi. pozdro

Buckie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 161
Sluchaj, duzej masy miesniowej nie zbudujesz samym treningiem sw, zarowno zapasnicy, jak i judocy targaja ciezary na silowni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

LEGENDY BOKSU!

Następny temat

krzysztof cieslak 57 kg vs piotr załoga 91 kg

WHEY premium