SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jeet Kune Do w Warszawie - Robert Kwiatkowski

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22972

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576
Wątek ośrodka mnie nie interesuje - nie moja sprawa... I z tego co wiem sporo sie tam zmieniło i zmienia - z poważnych lub całkiem absurdalnych powodów.

Niedługo Dan Inosanto zawita do Europy w tym i do Anglii - ciekawe jak się wypowiedzą poprzednicy w tej sprawie po jego wizycie. Wiem z pewnością, że niektórzy tam będą ...
Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11


5.10.2007r rozpoczeliśmy treningi w nowym miejscu. Z Zajączka7 przeszlismy az do Kawęczyńskiej2 blisko Dworca Wileńskiego.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej napisz do mnie(gg 9637111 lub 515608734).
>>>JKD<<<
Szukamy chętnych
Treningi w kazdy wtorek i piątek o godz.18:00
Sifu Wojciech Adamusik

...Opróżnij umysł.Bądz bezkszktałtny jak woda.
Wlej wodę do kubka, ona stanie się tym kubkiem.
Wlej wodę do czajnika, ona stanie się czajnikiem.
Woda może płynąć, wić się, kapać albo niszczyć.
Bądź wodą mój przyjacielu... -Bruce Lee

Jeet Kune Do Warszawa Rusza!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576
Zachęcam do odwiedzenia stron Dana Inosanto - nie ma tam żadnej wzmianki o JKD w Polsce. Reasumując - wolna amerykanka na całego:P
Nawet można się doczytać na w/w stronach jaki certyfikat winien posiadać Instruktor "de facto", który swoim nazwiskiem rekomenduje Guro Inosanto. Na razie w PL nie ma takowego ...
Wobec tego może w reklamie raczej należy używać zwrotu Jeet Kune Do Concepts... poprostu uczciwiej!
A nowi adepci i tak nie zauważą różnicy ... nawet bardziej wtajemniczeni wielekrotnie nie wiedzą o co w tym chodzi :PP - Jeet Kune Do vs. Jeet Kune Do Concepts

A ogólnie ... zapraszam na jakiekolwiek zajęcia - lepsze to niż nic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 915 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4726
Duchol.
Witam
Wzmianki na temat rodaków nie znajdziesz z kilku powodów.Nie czas io miejsce na to by to teraz wyjaśniać.
Właśnie wróciłem od Guru Dana Inosanto z LA więc myślę że o moje kwalifikacje będziesz mógł go zapytać osobiście w 2008 roku u mnie w Łodzi.
Mój certyfikat podpisany jest przez Guro Inosanto i Sifu Erika Paulsona reszta przez nieżyjącego Sifu Larrego hartsella
Pozdrawiam i popieram co napisałeś.
UCZCIWOŚĆ!!!

Wojciech Adamusik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576
Hej!
Podróże kształcą;)
Co do tamatu JKD w PL to mam swoje zdanie - nie przejmuję się tym bo to nie moja działka. Szanuję kilka osób z tego światka (nie musi to być Polska)za to co sobą reprezentują i za poziom. Poza tym w LA obecnie są inni Polacy, którzy trenują u Guro Inosanto - więc może w okolicach Łodzi będzie większa konkurencja.
Oby to była zdrowa rywalizacja, która wszystkim przyniesie wymierne korzyści...
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
Duchol, Dan Inosanto jest najbardziej wykształconym przez Bruce'a człowiekiem, ale także nie jest jedynym. Istnieją i nauczają tacy ludzie jak np Jerry Poteet, Bob Bremer, Taky Kimura, Richard Bustillo itd. Także instruktorzy drugiej generacji: Paul Vunak, Cass Magda, Erik Paulson, Burton Richardson, Rick Young itd.
Także to, że nie ma nazwisk u Dana na stronie nie oznacza, że nie ma osób mających oficjalne uprawnienia do uczenia JKD i prowadzenia klubów. Tak jak napisał Wojtek, pojawiający na stronie Dana ludzie muszą spełnić określone wymagania, także formalne zanim się tam pojawią.
Pozdrawiam wszystkich trenujących


Zmieniony przez - Kenjiro w dniu 2007-10-10 13:11:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27
Mam pytanko. Chciałbym sam trenować w domu JKD, ponieważ nie mam czasu nigdzie dojeżdżać i nie wiem nawet gdzie w mojej okolicy znajduje się dobra szkoła JKD (mieszkam w Polkowicach woj. dolnośląskie) jak narazie czytam tylko książki takie jak Bruce Lee Metoda Walki techniki samoobrony, trening podstawowy, trening techniczny, trening zaawansowany (czy jakoś tak) i nie wiem czy mogę się nimi kierować dużo rzeczy z niej nie rozumiem może dlatego, że jestem jeszcze młody(15 lat). Może ktoś poleci mi też inne książki. I gdzie najlepiej było by mi trenować za granicą( może chiny) nie wiem. Proszę o odpowiedź.Z góry dziękuje (gg 10275000)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Hmmmm
Ja bym ci poradził zapisanie się na cokolwiek. Bo sam się nie wytrenujesz.
Potrenuj 2-3 lat. W tym czasie zrozumiesz to, co pisze Bruce w swoich książkach. I wtedy będziesz wiedzieć czy to, co on pisał będzie dla ciebie dobre.
Bo jak ktoś kiedyś napisał na innym forum: "Każdy tworzy swoje Jet Kun Do"
Każdy z nas jest inny. Ma inne cechy motoryczne. To, co stworzył Bruce było dobre dla niego, ale z czasem i doświadczeniem możesz dojść do wniosku, że to kupa bzdur, bo świat poszedł na przód.
Nie neguje JKD ani JKD Concepts i Bruca.
Po prostu wiem, że jak coś się nie rozwija to traci na skuteczności.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27
Tak chodziłem na boks lecz mnie to nie kreci jak wlasnie niektóre rzeczy wyczytane w tych ksiazkach jak silne i szybkie kopniecia, uderzenia rekami, nie mówie o wszystkich rzeczach które on tam opisuje ale wiecej niz polowa napewno :p a mógł bys mi powiedziec gdzie moglbym chodzic do jakies dobrej szkoly JDK jak wogule sie orientujesz gdzie jakie sa. Najbardziej chcialbym gdzies zagranica ale to z biegiem czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27
bo jak trenuje sam to nikt nie wiedzi jakie bledy popelniam a sam nieraz nie wiem czy dobrze wykonuje prace czy nie i nikt nie skoryguje tego u mnie
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Nowy wywiad z Renato "Babalu" Sobralem (PL!)

Następny temat

K1 CAMP W SZCZYTNIE

WHEY premium