SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie różnice między a Grappling itp

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Witam jak w temacie mam pytanie jakie są różnice w zawodach Submission, Submission fighting,Submission fighting ADCC,a Grappling. Czy wogóle są jakieś oficjalne strony z informacjami o zawodach itp Czy są gdzieś regulaminy zawodów i zasady walk. CZy są jeszcze jakieś podobne nazwy zawodów do tych co wymieniłem??? Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Sorry za być może głupie pytania ale ja ćwicze mma a nie typowo parterową sztukę walki typu judo bjj jj itp. Więc walcze w parterze praktycznie dopytuje o regulamin bo po co zostać zdyskfalfikowanym za jakieś dźwignie. Po za tym chciałbym zawody o jak najniższym poziomie, bo wracam do formy po długiej przerwie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Albo NO GI CBJJ RULES
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Albo różnica między GI/BJJ a NO. GI. Wyjaśni mi ktoś te wszystkie zasady zawodów albo da linki??? Na których jest najłatwiej dla początkujących??? Wszędzie na plakatach organizacyjnych pisze np. że według zasad adcc albo fila a skąd mam je przeczytać?? Pomocy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Po pierwsze - google i wyszukiwarka w dziale, po drugie edytuj swoje posty - nad wypowiedzią masz taki żółty notatnik z ołówkiem, po kliknięciu tam możesz edytować to, co napisałeś.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Wiem ale to pozycjonuje mój temat. Słuchaj w google szukam od kilkunastu dni i nic. Jedyne co znalazłem to wikipedia co to grappling a co Submission i Submission fighting ale jak Ty znajdziesz to właśnie daj mi linki. Chodzi mi o zasady walki, dozwolone i zabronione techniki oraz różnice pomiędzy takimi zawodami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Mam lepsze rzeczy do roboty, niż szukanie za Ciebie zasad, które bez większego problemu można znaleźć samodzielnie.
Na tym forum obowiązują pewne zasady - do nich należy edytowanie swoich wypowiedzi, jeśli nikt nie odpowiedział na temat, a nie bezsensowne podbijanie go do góry co parę minut

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Jeżeli byłoby łatwe do znaelzienia to bym nie zadawał pytania na forum. Jedyne co znalazłem to przepisy FILA. A z resztą problem. Różnic między grapplingiem a submmision też nie mogę znaleźć . Ani przepisów adcc ani nie znajdę napewno informacji które zawody są lepsze dla początkującego zawodnika. Które są niższej rangi itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Praktycznie przy każdym komunikacie zawodów jest odnośnik do przepisów. Dla początkującego mogą być każde jedne, w grapplingu kat amatorska, w adcc początkujących (bodajże do 2 lat treningu z tego co pamietam), w cbjj masz podział na pasy. Nic, tylko trenować i startować.
Zdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
DZięki. Wiem w komunikatach jest opisane na jakich zasadach się konkretne zawody odbywają ale nie ma odnośników do stron. Hmm- a różnice są jakieś w technikach między tymi trzema typami zawodów???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4802 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37359
na stronie ADCC pisze jak byk:

"Legal Techniques:

• Any kind of choke (except for using the hand to close the wind pipe).
• No use of T-Shirt and no holding the shorts allowed
• Any arm bar, shoulder lock, or wrist lock
• Any Leg Lock or Ankle Lock
• Slamming can be used only in order to prevent a submission. Otherwise is considered as illegal.

Illegal Techniques:

• "Full Nelson" and "Crucifix"
• No striking of any kind
• No eye gouging or fish hooking
• No grabbing the ears
• No hair pulling
• No finger or toe holds
• No thumbing
• No scratching and pinching
• No kicking
• No biting
• No touching groin area
• No hands, knees or elbows on face
• No slippery substances allowed on body or clothing

Points (Positive Points):

-Each position must be established for 3 seconds or more being out of any danger of submission in order for points to be awarded.

• Passing the guard = 3 points
• Knee on stomach = 2 points
• Mount position = 2 points
• Back mount with hooks = 3 points
• Takedown (ends Guard or Half Guard) = 2 points
• Clean Takedown (ends passed the guard) = 4 points
• Sweeps (ends Guard or Half Guard) = 2 points
• Clean Sweep (ends passed the guard) = 4 points

-Reversals are considered Sweeps as well.
-When changing multiple positions, points will be awarded only for the position that has been established for 3 seconds or more.
-When passing the guard going straight to mount or knee on the stomach in less than 3 seconds points will be given only for passing the guard."

Grappling tak samo prościej znalesc nie mozna

"Punktowanie

Punkty techniczne zostaną przyznane tylko wtedy jeśli grappler jest w stanie utrzymać pozycję kontroli dominującej w czasie 3 sekund.

1 punkt techniczny:

Ucieczka: jeżeli Grappler ucieknie z niekorzystnej sytuacji (bocznego, pełnego lub tylnego unieruchomienia) do pozycji neutralnej (górna lub dolna garda, pozycja stojąca neutralna)
Przetoczenie: jeżeli Grappler wyjdzie/wyślizgnie się z niekorzystnej sytuacji (bocznego, pełnego lub tylnego unieruchomienia pozycji bocznej, dosiadu lub tylnego dosiadu) w pozycję uprzywilejowaną (bocznego, pełnego lub tylnego unieruchomienia pozycji bocznej, dosiadu lub tylnego dosiadu). Taka sytuacja zdarza się zazwyczaj w przypadku przejścia z kontroli bocznej w kontrolę boczną – wtedy zawodnik który uciekł z uścisku i przejął kontrolę dostanie jeden punkt za ucieczkę i 2 punkty za kontrolę boczną.
Wskok do gardy: ucieczka w gardę lub uniemożliwienie ataku, bierność zawodnika nie będzie karana ostrzeżeniem, jego przeciwnikowi zostanie przyznany jeden punkt.
Wskok do gardy z zamiarem wykonania przetoczenia bądź techniki kończącej: w takiej sytuacji zawodnik wykonujący taką technikę nie będzie karany oraz jego przeciwnikowi nie zostanie przyznany punkt.

2 punkty techniczne:

Pozycja boczna: kiedy zawodnik dochodzi do kontroli bocznej swojego przeciwnika przechodząc powyżej jego broniących nóg i podtrzymując jego plecy na ziemi w czasie przynajmniej 3 sekund. Lub położy kolano na brzuchu (wliczając pozycje północ południe i kolano na brzuchu)

3 punkty techniczne:

Pozycja dosiad: kiedy grappler dochodzi do kontroli swojego przeciwnika i podtrzymuje go na plecach przykładając swoje dwa kolana do ziemi z każdej strony przeciwnika w czasie 3 sekund.

4 punkty techniczne:

Pozycja tylnego dosiadu: kiedy zawodnikowi udaje się kontrolować przeciwnika z tyłu, z klatką piersiową przyciśnięto do jego pleców i jego nogami zahaczonymi wewnątrz nóg przeciwnika w czasie 3 sekund

UWAGA: Jeśli zawodnik wychodzi poza matę uciekając przed techniką kończącą zostaje zdyskwalifikowany.

6. Pasywność

Obowiązek grapplerów polega na byciu w ciągłej akcji aby poprawić ich pozycję i zwyciężyć przeciwnika, pozostając w granicach maty. Pierwsze ostrzeżenie za pasywność jest ustne i nie powoduje konsekwencji, drugie i trzecie powoduje przyznanie 1 punktu przeciwnikowi, czwarte prowadzi do dyskwalifikacji grapplera pasywnego.
1 – bez punktów
2 – 1 punkt
3 – 1 punkt
4 – dyskwalifikacja

Typy pasywnych zachowań:

próby neutralizowania lub przeszkadzania akcjom
opóźnianie akcji poprzez komunikowanie się z trenerem
brak prób poprawy swojej pozycji lub zainicjowania akcji
upadek na matę w celu uniknięcia akcji
przedłużanie czasu powrotu do środka maty w celu ponownego podjęcia walki.
nadużywanie przerw

7. Akcje niedozwolone

Pierwsze naruszenie regulaminu daje 1 punkt dla przeciwnika, drugie daje 2 punkty dla przeciwnika, trzecie prowadzi do dyskwalifikacji przeciwnika winnego. Jeśli zawodnik jest kontuzjowany w następstwie zabronionego chwytu i nie może kontynuować walki, grappler który to spowodował przegra walkę.

Typy zabronionych akcji/chwytów:

zamierzony atak na kości lub stawy (nie danie przeciwnikowi szansy na odklepanie techniki kończącej)
cios pięścią (w głowę, kolana, łokcie, przedramiona itd.)
atak na oczy, uszy, nos, włosy lub na genitalia
rzuty w pozycji stojącej bezpośrednio na głowę lub kark
uderzenia w policzek, twarz, ugryzienia
rozbicia w przypadku prób poddania i gdy przeciwnik znajduje się powyżej pasa
rzut na plecy przeciwnika począwszy od kontroli z tyłu
kombinacje haczenia za stawy i rzutów
używanie palców w celu duszenia/ściskania przeciwnika
skręcenia pięt (wewnętrzne i zewnętrzne)
skręcenia nadgarstków (2 na 1)
ataki brodą
crucifix
podwójny Nelson
can opener
ciągnięcie palców i manipulowanie stawami. Grappler może atakować nie mniej niż 4 palce czy palce u stóp kiedy próbuje zerwać uchwyt (niedozwolone zaciskanie kciuka)
ciągnięcie za kostium zawodnika
używanie substancji na skórę niezatwierdzonych przez głównego lekarza
symulowanie kontuzji"

nie dziekuje

"Jestem sobie prawdą, fałszem i zagadką też.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
No to w takim razie między tymi wszystkimi zawodami nie mogę dostrzec różnicy... Wszystkie dźwignie praktycznie dozwolone oprócz nie licznych wymienionych powyżej w grapplingu. To w takim razie nie ma żadnej ograniczonej formuły??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjście z balachy przez przewrót

Następny temat

Muaythai Traing Camp 1 - Kraków 21.10.2012

WHEY premium