SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie najlepsze HMB na rynku?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49862

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 251
Najlepsze jest czyste HMB, tzn. po stosunkowo łatwym procesie syntezy, poddane bardzo energochłonnemu na skale przemysłową procesowi puryfikacji, głownie z kwasu akrylowego i aldehydów. Niestety mimo że wykorzystywane przez wszystkich zawodowych sportowców uprawiających sporty wytrzymałościowo-siłowe, także polskich, mni. lekko atletów, wioślarzy, kolarzy czy pływaków, w Polsce nie jest dostępne w sprzedaży detalicznej, ale na szczęście jest dostępne. Jest także wykorzystywane w leczeniu dystrofii mięśni. Nie chce was zanudzać szczegółami dotyczącymi syntezy komórkowej i udziału w niej beta-hydroksy beta-metylomaślanu, więc napiszę tylko że efekty przyjmownania HMB to znaczne skrócenie czasu regeneracji organizmu po wysiłku, znaczny wzrost wydolności sercowo-naczyniowej i tlenowej organizmu a także znaczne podniesienie progu zakwaszenia. Oczywiście także znaczny wzrost siły i beztłuszczowej masy mięśniowej, ale ten efekt nie występuje i sportowców zawodowych, ze względu na stopień wytrenowania który pokrywa się z możliwościami genetycznymi organizmu. Aby osiągnąć zamierzone rezultaty należy utrzymywać stężenie HMB w osoczu krwi na poziomie 25 umoli, co wymaga przyjmowania 38mg/kg masy ciała na dobe, w trzech równych dawkach, w miare równych odstępach. Ten wymóg jest często powodem niezadowolenia z HMB, ponieważ w produktach ogólnodostępnych często zdarza się że zawartość czystego HMB w kapsułce waha się między 40% a 60%, w związku z czym stężenie HMB we krwi nie osiąga wymaganych 25 umoli. Nie wolno popijać wodą gazowaną, bo Co2 wiązę sól wapniową, i HMB się nie wchłania. Optymalna gramatura kapsułki to 350-400mg, w otoczce żelatynowej. Żelatyna gwarantuje że kapsułka nie zostanie strawiona w żołądku i przedostanie się do dwunastnicy, nie powinna być wchłonięta. Temu samemu służy podana gramatura, któa daje gwarancje przedostania się do dwunastnicy. Czyste HMB jest bezpieczniejsze od witaminy C, i może być stosowane permanentnie. Nadmiar jest usuwany z uryną. Panowie HMB działą, jest nawet wykorzystywane przy leczeniu dystrofii mięśni, a badania kliniczne są prowadzone od 1992 roku, a od czasu ukazania się pierwszej publikacji w 1996 roku "Effect of the leucine metabolite ß-hydroxy-ß-methylbutyrate on muscle metabolism during resistance-exercise training.", opublikowano jeszcze 12 prac opisujących badania uniwersyteckie i działanie HMB na siłę, masę i wydolność a także bezpieczeństwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1268 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11409
tani suplement to to nie jest, szczegolnie w sporych dawkach, takich by efekty dzialania byly widoczne
a moze tak osoby ktore nie stosowaly przez dluzszy okrees czasu w nalezytych dawkach hmb niech sie nie wypowiadaja na temat braku jego skutecznosci? ludzie klepia bzdury powtarzajac cos co przeczytali na forum i tak powstaja kolejne mity
HMB JAK KAZDY SUPLEMENT NA JEDNYCH DZIALA NA INNYCH NIE
MOZNA JEDYNIE STWIERDZIC ZE CENA W STOSUNKU DO OSIAGNIETYCH REZULTATOW JEST WYSOKA
wiec nie piszczie bzdur ze "NIE DZIALA" bo jakies dzialanie napewno jest a zeby sie o tym przkonac ten co tak twierdzi musialby stosowac ten suplement w odpowiednich dawkach przez odp okres czasu
pzdr

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE
Zgarnij BONUS 40zł
www.bwin.com/?pid=1209&pt=2&language=9&mc=MGM-IY/cnHGpn65IIrXLuJlJw=== 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
Ja brałem zjadłem około 900 Mega kapsów z olimpa z czego 600 na jednym cyklu i powiedzał bym ze nie zatłuszczałem sie ale beigałem z 4-5 razy w tygodniu i trzymalem sie bardziej diety
Moim Zdaniem Ktos kto zaczoł cwiczyc se wbije faze ze cos rośnie i lepsza rzeźba a to porstu normlane szybkie przysrosty na poczatku przygody Z siłownia
POZATYM ja nie mowie STANOWCZO NIE !!! HMB - Użyje go jako Anty katabolika ale bedzie ono ostanie na mojej liscie
Antykatabolików
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 251
@jabolcokk - masz racje. Nie wiem jaki masz staż, ale podejrzewam że duży i kulturystyką na poważnie zajmujesz się od dawna. I w związku z tym, o czym napisałem i co zostało potwierdzone podczas badań klinicznych, w Twoim wypadku HMB nie przyczyni się do znacznego wzrostu masy i siły. Tak samo jak u topowych sprinterów, wioślarzy, pływaków. Ale HMB jest podawane tym sportowcom ze względu na znaczne ograniczenia zmian w aktywności CPK, a więc uszkodzenia mięśni podczas obciążania układu mięśniowo-nerwowego. Z perspektywy makro, wygląda to jak antykatabolik, ale tak naprawę HMB chroni mięśnie na poziomie syntezy komórkowej. A znacznie szybciej się regenerujesz, masz znacznie lepszą koordynacje wewnątrz mięśniową, wydolność tlenową. No, a u osób nie trenujących zawodowo lub zaczynających, wzrasta także znacznie siła. Masa też, ale paradoksalnie przy treningu raczej rekrutacyjnym a ie hipertroficznym. Oczywiście gwarancje efektów i bezpieczeństwa daje naprawdę czyste HMB, a to jest 3 razy droższe od droższych dostępnych na rynku detalicznym. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
abstrah**ac od tego czy hmb dziala czy nie dziala - rozwalaja mnie teksty w stylu "bralem produkt X (niech bedzie hmb) przez Y miesiecy (sporo) i zyskalem Z kg", szczegolnie ze strony osob z niewielkim stazem (zakladam ze jesli ktos cwiczy dluzej, potrafi zauwazyc, czy jest poprawa, czy nie).

nikomu nie przychodzi do glowy, ze miesnie rosna glownie dzieki treningowi i dostarczaniu odpowiednich skladnikow odzywczych?
czy to znaczy, ze ci, ktorzy pisza ze zyskali ilestam kg, bez supla X nic by nie zyskali w ciagu pol roku treningow? to po co sa te treningi?
poza tym dziwne troche, bo kiedys nie bylo supli, a ludzie jakos rosli.
a tu widze coraz czesciej takie zalozenie, ze jesli ktos posunal sie do przodu, to tylko dzieki suplementacji, a w okresach bez supli da sie co najwyzej utrzymywac mase/sile.

jestem przekonany, ze sporo ponad 50% forumowiczow na poziomie jaki reprezentuja mialoby dokladnie takie same efekty nie stosujac w ogole suplementacji, lub stosujac na poziomie uzupelniania podstawowych skladnikow, ale za to przykladajac sie do treningu i diety tak, jak robia to na "cyklu" za kilkaset zlotych - pisze tu glownie o ludziach mlodych, dla ktorych to sporo kasy, i jak juz zainwestuja, to staraja sie jej nie zmarnowac.

a moze i efekty bylyby lepsze bez, bo nie byloby okresow "on" i "off", i byloby jasne, ze starac sie nalezy caly czas.

Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2007-04-08 16:51:34

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...czy takie same to trudno powiedzieć bo np. jednakowa waga ciala nie musi oznaczac takiej samej ilości mięśni itp.
należy odrzucic skrajne wnioski/jak odrzuca sie skrajne noty w skokach narciarskich/ i mysle, że bedzie sie wtedy znacznie bliżej prawdy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BadMad ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44200
czy to znaczy, ze ci, ktorzy pisza ze zyskali ilestam kg, bez supla X nic by nie zyskali w ciagu pol roku treningow? to po co sa te treningi? myślisz że będziesz rosnął w nieskończoność??

12 spampostów w suplach i MMA
15 w odżywianiu
dlugo dlugo nic...
DOPING - spampost nr 100 <brawo>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 322
Siemka,

Ja zaczalem dzisiaj cykl na HMB (Hi-Tec plyn) & CP. Dodatkowo BCAA+G, karbo, i bialko Ultimate. W smaku HMB wypasione to moze i nie jest i troche w oczy szczypie jak sie butelke otworzy ale tragedii nie ma. Z ranca na czczo wkroplilem 1ml do 300ml soku jablkowego z CP i jakos poszlo. Myslalem ze bedzie gorzej. CP mnie niezle rozpier*** bo myslalem ze kierownice wyrwe w aucie Z punktu widzenia lekarskiego wiem ze HMB na pewno dziala - jak na kogo to juz zalezy ale jest uzasadnienie medyczne do jego uzywania. Dla mnie kasa loozik wiec moge sobie pozwolic na taki dodatkowy antykatabolik do BCAA+G. Mysle ze pociagne ten cykl na HMB z 5 miechow i zobaczymy co to daje. Mam zamiar zapodawac dziennie 3ml tego smierdziela. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Wrzuce foty za 3 miechy

Pozdro

P.S. Nie mam 13 lat, 3 tyg. stazu na silowni, nie waze 60kg i nie mam w kablu 30cm <-- uprzedzajac kolejne komentarze jakze milych kolegow. Jezeli masz >28 lat, >2,7 lat stazu, wage >95kg, biceps >40cm to krytykuj smialo ))

RaDaRo :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
A ile wzorstu? koniecznie musze miec 95kg wagi i 28 lat ????
acha i 2 czy 7 lat stażu czy moze 2 lata i 7 miesiecy
SZKODA też bym chcial miec tyle kasy jak ty żeby był luzik
Oj jak Cp toba tak rzuca to po kawie krew z uszu i oczu by ci wyplyneła
POZDRAWIAM
EDIT: Acha Życzę Ogromnych Przyrostów



Zmieniony przez - jabolcokk w dniu 2007-04-10 16:28:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spalacze a podwyzszona prolaktyna

Następny temat

Xpand a Mega Mass 4000

WHEY premium