SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening wybrać?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 69
Witam,
Mam 20 lat , w styczniu zacząłem redukcję z 93kg (190cm) , aktualnie ważę 85kg , jestem na diecie 2000kcal , zamawiana z cateringu dietetycznego , gdyż nie mam czasu gotować ,regularnie 3/4razy w tygodniu chodzę na spinning/biegać, do końca czerwca chcę zrzucić jeszcze 5kg. Moje pytanie to , czy jest sens teraz zaczynać trening na siłowni? czy po 2,5 miesiąca bedą jakieś widoczne efekty? I jaki trening miałbym wybrać , żeby jednocześnie zrzucić pozostałe 5kg tłuszczu i chociaż zarysować mięśnie? Dietę mogę zmienić na „sportowa” ktora zawiera wiecej weglowodanow i bialka (2500/3000kcal) lub gotowac jakis dodatkowy posilek samemu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662

Kiedy chcemy dokonać zmian w naszej sylwetce to trening siłowy jest doskonałym narzędziem do tego aby te efekty uzyskać.

Gdy naszym celem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej to można z powodzeniem wprowadzić trening siłowy aby te efekty były lepsze. Naturalnie jeśli wprowadzimy dietę z ujemnym bilansem kalorycznym to powinniśmy również powoli zmniejszać swoją wadę, ale wykonywanie ćwiczeń siłowych przyspieszy ten proces.

Ważne żeby dobrać trening siłowy do swoich aktualnym możliwości i formy sportowej. Jeśli jesteśmy początkujący to plan fbw będzie odpowiednim planem.
Nawet jeśli nie mamy możliwości trenowania na siłowni czy też nie mamy sprzętu do treningu w domu warto wprowadzić ćwiczenia z masa ciała do planu. Pompki, przysiady, wykroki, wysoko itd to doskonały sposób aby wzmocnić nasze ciało, poprawić jakość umięśnienia, a jednocześnie przyspieszyć redukcję tkanki tłuszczowej.

Podczas redukcji nie wprowadzajmy od razu dużego deficytu kalorycznego, na początek lekki deficyt tak abyśmy mieli z czasem pole manewru.

Polecamy również: Ćwiczenia na odchudzanie, jaki trening wybrać?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-09-28 09:57:35

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Trening na siłowni zawsze przyniesie pozytywny skutek a dodatkowo przy odpowiedniej diecie może przynieść szybszą redukcję tkanki tłuszczowej. Trening całościowy będzie dobrym wyborem czyli całe ciało na każdej sesji treningowej, Możesz wybrać coś z gotowych treningów z tematów podwieszonych

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 69
A w jaki sposób zmienić dietę ? Ile kcal dziennie jeść?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
To już musisz sam policzyć. Zaglądnij do działu odżywianie do podwieszonych tematów znajdziesz wszystkie niezbędne informacje potrzebne do ułożenia diety i komponowania posiłków.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

Brak Efektów od kilku miesięcy. Pomocy!!!

WHEY premium