SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zrobić więcej siły bez przyrostu masy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2319
You wszystkim. Jakie suplementy użyć by zwiększyć siłę iszybkość bez przyrostu masy mięśniowej.

Pozdrowienia dla wszystkich siłaczy:)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
suplementy zawierają to co jest w normalnej żywności. Nie licz więc, że od tego wzrośnie ci siła albo szybkość. Siła jest efektem treningu siłowego. Szybkość jest efektem treningu szybkościowego. Radzę więc dobrze ćwiczyć, a nie myśleć że suplementy wszystko załatwią.
Ale jak juz się upierasz, to wg mnie kreatyna. Jest to subst. energetyczna, więc daje efekt zwiększenia siły. Ale na ogół wiąże się to ze wzrostem masy. Choć jak sądzę wszystko zależy od sposobu treningu i ogólnego odżywiania się.

A tak poza tym to do czego ci siła bez masy? Jesteś judoką albo zapaśnikiem? a może uprawiasz inny sport gdzie są limity wagi?

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2319
Trenuje i to dość intensywnie. Chciałem się dowiedzieć jak maksymalnie wykożystać trenig. W każdym sporcie najważniejszy jest trning a suplementy są po to by go lepiej zrealizować.
Odnośnie mojej dyscypliny to trenuje lekką atletykę- skok w dal. Wtym sporcie jest ważne to by uzyskać maksymalną siłę i szybkość bez przyrostu masy gdyż to mogło by źle wpłynąć na dynamikę odbicia. Dzięki za sugestie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kreatyna najprawdopodobniej spowoduje wzrost masy ciała.
Proponuję odżywkę białkową. Nie weight-gainera, tylko właśnie białkową. http://hitec.kulturystyka.pl/product.asp?productid=60 ale stosuj tylko raz dziennie.


Mateusz Pazdan
Administrator
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Moim zdaniem nabywanie siły/masy to kwestia treningu a nie suplementacji! Możesz stosować wszelkie suplementy anaboliczne i antykataboliczne łacznie ze spalaczami tłuszczy. W ten sposób zwiększysz ilość masy mięśni kosztem tkanki tłuszczowej - poprawisz wyniki nie zmieniając kategorii wagowej. Po co rozwijać w nieskończoność siłę niewielkiej masy mięśni? Spowodujesz w ten sposób widoczne dysporoporcje.

Moderator Odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2319
Dzięki wszystkim. Spożoądiłem sobie taki mały schemacik:
rano przed śniadaniem: Anabolic Amino 2300 /2 tabletki
trening: przed: Carbo, L-karnityna /600mg
w trakcie: Napuj izotroniczny+Carbo
po: Anabolic Amino 2300 /3 tabletki
Monohydrat Kreatyny /4 tabletki (4g)
Carbo
W nocy przed snem: Anabolic Amino 2300 /2 tabletki
Co o tym sądzicie? Może zamiast Aminokwasów np białeczko INKO-SPORT Muscul Unlimited po 56g/dzień? Moze czegoś więcej może czegoś mniej? He?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie, sprawa jest bardzo prosta - bez przyrostu masy nie bedzie przyrostu sily, jedno jest dokladnie uzaleznione od drugiego. Gdyby mozna bylo powiekszac sile bez powiekszania masy to chlopak majacy 30 cm rece ( trenujacy jedynie by budowac sile) moglby wyciskac 200 kg. Chyba niezbyt realistyczny scenariusz?:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
przyrost masy i przyrost siły to są rzeczy pokrewne, ale nie do końca. Mógłbym ci pokazać paru np. judoków, czy zapaśników, którzy nie maja 120 cm w klatce, a wyciskają 30 kg więcej niż tacy co mają 120 cm w klatce. I mimo tego, że wcale nie trenuja wyciskania. Podobnie

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Owszem, zgadzam sie z toba - niektore osobe maja genetyczne predyspozycje dzieki ktorym sa w stanie podniesc wiecej od osob ktore byc moze wygladaja na silniejsze od nich ( tak jak w twoim przykladzie).
Nie zmienia to jednak faktu iz i jedna i druga grupa ludzi MUSI powiekszyc swoja mase (miesnie) by moc podniesc wiecej niz jest w stanie zrobic teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Macciej i THE RED GUY : po cześci macie racje , ale niemoge sie z Wami zgodzić ! Wystraczy sieprzyjrzec lekkoatletom i trojboistom. Oczywiście , zgoda - w nieskończoność niemożna zwiększać siły bez przyrostu masy. Gościu niemusi ważyć 100kg aby przysiadać z 250kg ! Zastanówcie sie
sami co piszecie ! Trójboista by sie uśmiał! Przecież są plany treningowe na siłe - nie na mase , w których stosuje sie duże obciażenia aby przyzwyczić organizm do większych ciężarów. To dla siły robi sie 3x3 , 5/4/3. Robi sie to dla siły - nie dla masy.
Dam Wam przykład : w połowie czerwca ważyłem 92kg i ciągnąłem 160kg. Pod koniec wakacji waga wskazywała 86kg a w ciągu zaliczyłem 160x4 i na maksa 190kg. I jak to wytłumaczycie ? Uwieżcie mi : teraz czuje sie zdecydowanie silniejszy. Powód ? Zmieniłem trening na typowo siłowy , czyli podstawowe ćwiczenia - mało powtórzeń. Teraz pewnie powiecie to ćwicz dalej i przy takiej samej wadze za rok
pociągnij 250kg cwaniaku jeden! A ja wiem że z tą wagą dociągne do ok 230kg na sucho. Podsumowujac : nie twierdze że ******licie głupoty , bo dla Maccieja mam szacunek za jego wypowiedzi , ale w Waszych wypowiedziach jest troche nieścisłości. np. rozmiar bicepsu niema większego znaczenia przy wyciskaniu na ławie! Z wypowiedzi THE RED GUY'a wynika że goście którzy ważą po 70kg i mają po trzydziesci pare cm w łapie niemogą wiele osiagnać. Ja Ci powiem abyś przejrzał sobie wyniki z zawodów w trójboju. Sprawdz niższe kat wagowe - to sie niemile rozczarujesz.

to by było na tyle.
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra a wiec po kolei.

1.Nie napisalem ze ktos kto ma 30 cm lapy nie moze wiele osiagnac. Napewno moze. Chodzilo mi jednak o to ze poki nie powiekszy lap nie bedzie mogl wiecej wyciskac. Oczywiscie ze moze stanie sie silniejszy i zamiast 60 kg bedzie mogl wyciskac 70 kg. Ale jesli chce bez problemu wyciskiwac 100 kg to MUSI miec wieksze miesnie. Rzecz polega na tym ze obojetnie ile jestes w stanie podniesc/wyciskac teraz to musisz miec wieksze miesnie jesli chcesz to liczbe zwiekszyc.

2. Lapa jest rowniez stworzona z tricepsu ktory jak najbardziej jest uzywany podczas wyciskiwania.

3.Piszesz ze mimo ze straciles 6 kg stales sie silniejszy.Czy nie istnieje moze mozliwosc ze straciles sporo tkanki tluszczowej ( powiedzmy 10 kg)i rownoczesnie napakowales 4 kg miesni? To by wytlumaczylo dlaczego jestes silniejszy wazac mniej niz wczesniej.

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hi Tec Protein 80

Następny temat

Anaboliki

WHEY premium