SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wyglada trening kick boxingu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 584 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5260
Witam. Chce sie zapisac do clubu kick boxingu i chcialbym sie dowiedziec jak wyglada trening, co na nim robimy, jak to wszystko wyglada, jaki sprzet sobie kupic itp

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje.
Wystarczy godzić się z tym,co
jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego,↵co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1693
się zobaczy wszystko teraz pozostaje mi się gdzieś zapisać
pewnie do września coś koło mnie rusza znaczy się nie daleko i jeszcze do końca nie wiem czy to akurat na 100% będzie KB ale jakoś do tego mnie ciągnie chociaż moja wiedza na temat SW jest marna

no i najgorsza kwestia o której nie pomyślałem to wygospodarowanie czasu
1

pij mleko będziesz kaleką !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Ze sprzetem narazie daj sobie spokoj- trener bedzie informowac na biezaco (najbardziej przydzadza sie pewnie rekawice).

Co do samego treningu- zalezy on od sekcji.
Zazwyczaj rozgrzewka trwa do okolo 30 min- rozne cwiczenia wykonywane w biegu oraz stacjonarnie- duza czesc cwiczen bedziesz kojarzyc ze szkolnego W-Fu.
Potem cwiczenia w parach, czasem w powietrze, tarcze, worki.
Wszystko zalezy od trenera.
1

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10277
rozgrzewka, walka z cieniem, technika,rozciąganie, worek , skakanka, brzuchy , przeskoki, walenie w tarcze, technika w parach, zadaniówki i na końcu sparingi.


rękawice, szczęka , dodatkowo bandaże ( owijki ) i ochraniacze na piszczele , stopy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29456
Na razie wg mnie nie musisz nic brać wystarczy strój sportowy.Będzicie pewnie robic techniki na "sucho" także na razie sprzet może byc zbędny.Z czasem dokupisz to co Ci będzie potrzebne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Wszystko zależy od trenera. Najlepiej przejść się do interesującej Cię sekcji i zobaczyć trening lub pierwszy raz ćwiczyć za darmo (powinno być zza free).
Co do sprzętu to najważniejsza szczęka. W reszte powinien na początku wyposażyć Cię klub. Wypadałoby mieć swoje owijki i jeszcze jak masz kase to rękawice (najlepiej za skóry bydlęcej), suspensor, ochraniacze na stope i golenie ewentualnie kask.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2778
Trening zalezy od trenera w kazdym klubie wyglada nieco inaczej, ale najczesciej wyglada to mniej wiecej tak:
-rozgrzewka(gra zespolowa-pilka nozna koszykowka lub krotki bieg-2,3km)
-potem rozciaganie(indywidualne lub z partnerem)
-technika w parach(kombinacje ciosow) , zadaniowki
-trening na worku, tarczach
-na koniec brzuszki, pompki,rozciaganie

Ja trenuje MT wiec nie wiem czy akurat tak wyglada tez trening KB wiec jesli sie myle to napewno ktos mnie poprawi.Pozdrawiam

"...pelna koncentracja ochraniacz do geby
tarcza,zwarte lokcie,zacisniete zeby,
lokcie zakrywaja miekkie brzucha czesci,
na dystans trzymaja niebezpieczne piesci..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Dobry jesteś PETEK skoro dla początkującego szczęka jest najważniejsza, gdzie przez miesiąc pewnie nie będzie miał kontaktu z przeciwnikiem.

Jeśli dobra sekcja to wszystko na początek Ci udostępnią. Nikt Ci się nie każe od początku okładać

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 273 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10277
Szczęka nie jest najważniejsza na początku ale kosztuje ona 10zł i warto ją mieć nawet do zadaniówek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
rendan, a wyobraź sobie, że ćwiczysz na tarczach, ręka Ci sie omcknie i po jedynkach
gdzieprzez miesiąc pewnie nie będzie miał kontaktu z przeciwnikiem. - zależy od sekcji
Nikt Ci się nie każe od początku okładać - zależy od sekcji. np. zapraszam do mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
No to jakaś spaczona ta sekcja. Może na MMA tak jest, ale przypominam, że on nie idzie na MMA. Jak ktoś każe walczyć komuś kto nie ma taktyki ani nic, to moim zdaniem jest trochę dziwny...

Co do ćwiczenia na tarczach no to ok, ale mi chodzi o takie początki początków, gdzie uczy się poruszania się, ciosów na sucho, czy worku. ;)

Zmieniony przez - rendan w dniu 2009-08-21 21:50:16

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
U nas na sekcji kicka początkujący nie sparowali przez 1-2 miesiące ale trener kazał kupić szczęki ponieważ trenujemy w nich wszystko. Począwszy od rozgrzewki przez technike, walke z cieniem trening na workach/tarczach/packach , walki zadaniowe na sparringach kończąc po to aby sie z nią oswoić. Wiadomo że inaczej sie oddycha w szczęce a inaczej bez więc uczymy sie w niej oddychać przy każdym ćwiczeniu.


Co do pytania to tak jak inni wcześniej powiedzieli:

-Rozgrzewka(w tym rozciąganie i ogólnorozwojówki)
-techniki
-walka z cieniem
-praca w parach na tarczach
-czasami praca na workach lub ze skakanką ale nie na każdym treningu
-walki zadaniowe i wszelkiego rodzaju "ćwiczenia pomocnicze"
-sparringi (po 1-2 miesiącach trenowania)
-na koniec troche rozciągania i ogólnorozwojówek

Zmieniony przez - Arek KB w dniu 2009-08-21 21:58:15

Zmieniony przez - Arek KB w dniu 2009-08-21 21:58:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomozcie w podjeciu decyzji ! z gory dziekuje

Następny temat

Trening Przemysława Salety

WHEY premium