SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wkoncu z tymi kaloriami?? POMOCY!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 979
Witam. MAm taki problem. Otoz wkoncu postanowiłem ułozyc sobie diete. Wczesniej jadłem jak mi sie chciało. Tzn: Jadłem co 3 godziny, zwracajac uwage na to zeby dostarczyc 2 gramy białka na kg. Ale zupełnie nie zwracałem uwagi na weglę. No i osiagnąłem dosc wysoki poziom tkanki tłuszczowej. A co najciekawsze nie widac jej tak strasznie na klatce, barkach itd ale na brzuchu i biodrach. I zabieram sie za układanie diety z prawdziwego zdazenia. jak narazie mam problem z wyliczeniem prawidłowej ilosci kalori. Otoz czytajac posty na tym forum doszedłem do dosc znacznej rozbieznosci, Mianowicie korzystajac z wzorca podanego przez kolege qazar wychodzi mi 2736kcal podstawowego zapotrzebowania. Tj 95kg razy 24 co daje 2280 i to razy 1.2 gdyz trening odbywam 4 razy w tygodniu. Spie po 8 do 9 godzin, Reszte dnia spedzam przed kompem w domu (taka praca) lub w samochodzie. To daje razem 2736 podstawowego zapotrzebowania. Natomiast korzystajac z kalkulatora podanego w poscie https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=89657&x Dieta- zrob to sam wychodzi mi 3734!!!! to 1000 kalori róznicy!!! Podaje w nim tylko wiek (22lata) wage 95kg. Resting 9, 14 very light, 1 hard(na trening). Skąd taka duza róznica?? Bo nie wiem wkoncu jak to planowac?? Dodam ze mam tendencje do odkładania tkanki tłuszczowej jak tylko zaczne sobie podjadac za duzo. I jestem tym sflustrowany do tego stopnia ze postanowiłem sie za to wsiasc. Prosze o pomoc ile ja kalori wkoncu potrzebuje wyjsciowo! Bez dolicznia +500 na mase lub -500 na rzezbe!. Bo co bede teraz robił to sie zastanowie narazie chce wyczaic jak moj organizm reaguje na diete. Z góry dzieki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
jak u qazarta

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 979
Tak sie zastanawiam czy te 2736kcal podstawowego zapotrzebowania to nie jest jednak za mało. Wydaje mi sie a nawet jestem pewien ze zawsze jadłem duuuzo wiecej kalori. Czy ta watosc wyjsciowa jest aby napewno dobra?? I teraz czy da sie zrobic tak aby jeszcze przed redukcją tkanki nabrac troche czystego miesnia?? Odpowiednią dietą. BO jestem teraz na małym cyklu z Vinstrolu i superanabolanu. Ale to chyba pytanie do nieodpowiedniego działu choc wsumie chodzi mi o diete wiec chyba dział jest jednak dobry. A nie bede ukrywał tego ze biore teraz. Bo po co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 979
I jeszcze jedno. Czy obliczajac zapotrzebowanie kaloryczne liczyc sie jej dla suchej masy bez tłuszczu? Bo u mnie bedzie to pewnie z 20% wagi. Za pomoc lecą sogi.. A zalezy mi na czasie bo juz jestem na cyklu i ładnie mi dzie tylko ze tłuszczu tez. POMOCY..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 43 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 845
To dziwna sprawa z tym liczeniem. Według tego ,co podał Qazar, moje zapotrzebowanie wynosi: 55 x 24 x 1,2. Czyli ok 1500 kalorii. A przy takiej ilości zjadanych kalorii chudnę. I z moich obserwacji wynika, że dawka kalorii, jaka jest dla mnie optymalna to ok. 2000. To chyba trochę dziwne.
Aha, jestem kobietą, 160 cm wzrostu, 25 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 979
Dlatego najlepiej jesli by sie wypowiedział ktos kto zna sie dobrze na rzeczy.. Bo to tez mi sie wydaje troche mało...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 265 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 948
jak u qazara
sorki za powtorke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 979
mi sie wydaje ze te 2700kcal to duzo za mało jak na goscia o mojej wadze. Mimo iz prowadze taki tryb zycia jaki prowadze!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 43 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 845
Powtarzam się: wg Qazara wychodzi mi ok. 1500 kcal normalnego zapotrzebowania. To jest NA PEWNO za mało! Zresztą w innym poście chyba Domer podał mi, że przy redukcji powinnam jeść ok. 1200-1500 kalorii dziennie. To chyba coś jest nie tak.
No, chyba że wyliczenia Qazara to już zaniżona liczba - taka, jak powinna być przy diecie redukcyjnej.
Powtarzam jeszcze raz: przy 1500 chudnę!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
moim zdaniem: im wiecej zmiennych uwzglednia oblicznie ilosci kalorii, tym bardziej jest dokladne

wyliczenia qazara sa dobre, ale uogolnione, bo przeciez nie jest tak, ze ludzki zakres aktywnosci mozna podzielic tylko na 6 grup, kombinacji jest wiele, po prostu nie da sie skonstruowac prostego algorytmu uwzgledniajacego wszystkie zmienne

u mnie podobnie, gdybym zastosowala algorytm qazara, to nawet przy najwyzszym wspolczynniku aktywnosci podaz kalorii jest zdecydowanie za niska w stosunku do tego ile dziennie spalam, natomiast w przypadku mojej mamy algorytm sprawdzil sie swietnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Kejt jasne masz racjie dlatego zawse zalecam technike obserwacji ,jesli za malo mamy kcal odajemy jesli za duzo ujmujemy,dieta jest rzecza bardzo speronalizowana
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurczak czy ryba ?

Następny temat

prosze o pomoc!!!

WHEY premium