SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ułożyć plan treningowy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1023
Praktyczne porady, które pozwolą wam na kontynuowanie rozwoju umięśnienia.

Jednym z najwspanialszych odczuć związanych z kulturystycznym treningiem jest obserwowanie, jak zmienia się własne ciało. Rozwój umięśnienia, wzrost siły i twardości mięsni są wystarczająca zachętą dla kulturysty, aby kontynuował treningi przez długi okres.

Jednak po kilku latach ćwiczeń u niektórych kulturystów pojawia się problem związany z pojawianiem się zastojów treningowych i brakiem dalszych przyrostów. Prowadzi to do frustracji, a niektórzy wręcz sie poddają. Niestety, wiele z tych sfrustrowanych osób sięga wtedy po sterydy anabolicznr, clenbuterol i inne podobne specyfiki, aby tylko zapewnić sobie dalsze przyrosty masy i siły. I to jest wielki błąd!! A więc jak czynić dalsze postepy, jeśli napotkałoi się wsrętny zastój treningowy? Odpowiedź może leżeć nie dalej niż długopis i zeszyt do notowania:

MAGIA NOTATNIKA TRENINGOWEGO

Rób notatki, abyś w przyszłości mógł stale się rozwijać:

Prowadzenie notatnika treningowego, w którym szczegółowo opisuje się stosowane programy treningowe, jest wielce pomocne w pokonywaniu momentów zahamowania w rozwoju. Notatnik umożliwi wam tworzenie nowych, odmiennych programów treningowych, dzięki czemu będziecie mogli odnosić sukcesy treningowe przez wiele lat.

Nie jest to skomplikowane-po prostu óbcie notatki po każdym wykonanym treningu. Jest to ważne z kilku powodów:

1.Notatnik umożliwi wam dokładną ocenę postepów treningowych. Jeśli staniecie się silniejsi, to wasze mięsnie to udowodnią.
2.Notatki treningowe dostarczą wam precyzyjnych informacji na temat, które ćwiczenia zaowocowały dobrymi rezultatami, a które nie.
3.To cenne źródło informacji pozwoli wam na korzystanie w przyszłości z tych ćwiczeń, które się w waszym przypadku sprawdziły i wyeliminowanie tych nieskutecznych.
4.W każdej chwili możecie zajrzeć do swojego notatnika treningowego i ułozyć nowy program treningowy, uwzgledniający taką kombinację serii, powtórzen i obciążeń, która dawała najlepsze wyniki w waszym przypadku.

Czołowi kulturyści świata, od Arnolda Schwarzeneggera do Doriana Yatesa, prowadzą notatniki treningowe. Spójrzcie na to w ten sposób: czy jesteście w stanie odtworzyc z pamięci trening, jaki wykonaliście cztery miesiące temu, a który spowodował niezwykle intensywną obolałość mięśniową waszych ud? Jeśli zajrzycie do notatnika treningowego, to tak. To wystarczy.

WSZYSTKO WIĄŻE SIĘ Z EKSPERYMENTOWANIEM

Poszukaj co daje dobre rezultaty w twoim przypadku:

Drugim elementem, mającym wpływ na osiąganie kulturystycznych postepów w dłuższym okresie jest eksperymentowanie z doborem ćwiczen. Jeśli chcesz, aby twoje umięsnienie nadal się rozrastało, musisz wykonywać te ćwiczenia, które wywołują rozrost twojego umięśnienia. Nie oznacza to wcale powielania tego samego, co robi ktoś trenujący obok ciebie na sali.
Musisz stać się dla siebie ekspertem od wyboru ćwiczeń.

Możesz wypróbować wiele ćwiczen na każdą grupę mięśniową. Niektóre przyniosą ci dobre wyniki, a inne będą po prostu stratą czasu. Zamast wysłuchiwania opinii innych ćwiczących idź sam na salę treningową i sprawdź, które ćwiczenia przynoszą ci dobre rezultaty!

Często bywa tak, że dane ćwiczenie nie daje zadowalających rezultatów dopóki nie zmieni się kąta wykonywania ruchu. Później okazuje się, że ćwiczenie to staje się bardzo skuteczne, jeśli chodzi o przyrost masy i siły. Jednakże nie da się tego stwierdzić i wykorzystać, jeśli nie znajkdzie się czasu na przetestowanie każdego elementu danego ćwiczenia. Należy wyszukać wszystkie te szczegóły wykonywania ćwiczenia, które decydują o tym, ze jest ono w twoim-i tylko twoim-przypadku skuteczne.

WYKORZYSTYWANIE WŁASNYCH DOŚWIADCZEŃ

Wyciąganie wniosków:

Trzecim elementem decydującym o odnoszeniu sukcesów jest wykorzystywanie ćwiczen. Oznacza to wybór tych ćwiczen, które dają dopbre efekty w twoim przypadku i wykonywanie ich w taki sposób, który zapewni ci dobre rezultaty przez dłuższy okres.

Nie trudno jest stwierdzić, że organizm szybko przyzwyczaja się do ćwiczeń. Jeśli stale wykonywalibyście te same ćwiczenia i programy treningowe, miesiąc po miesiącu i rok po roku, nie osiągnęlibyście takiego stopnia rozwoju, jaki jest potencjalnie możliwy w waszym przypadku. Wasz organizm musi być przez cały czas niespokojny. Jak to osiągnąć? Stosując różne kombinacje ćwiczen, serii, powtórzen i obciążeń oraz zwiększając intensywność treningów.

Zamiast wykonywac zwykłe, oddzielnew serie, połącz je i zastosuj superserie (dwa ćwiczenia na antagonistyczne grupy mięsniowe, np.bicepsy i tricepsy) lub serie potrójne czy wielkie serie (kilka ćwiczen wykonywanych jedno po drugim na tę samą grupę mięśniową).

Możecie wybrać po jednym ćwiczeniu na każdą grupę mięśniową i wykonywać 10 serii po 10 powtórzen. Ale co powiecie na wybór dwóch różnych ćwiczen na tę samą grupę mięsniową i wykonywanie serii podwójnej złożonej z cięzkiej serii pierwszego ćwiczenia i lekkiej serii drugiego ćwiczenia? Przykładowo, można wykonać osiem powtórzen uginania przedramion z ciężką sztangą, a bezpośrednio potem uginanie przedramion ze sztangielkami trzymanymi chwytem młotkowym (równolegle do siebie). Taka kombinacja pomoże wam w rozwoju masy bicepsów i wypracowaniu wierzchołków. Wykonywane prawidłowo, daje niesaowite rezutlaty! Istnieje niezliczona liczba różnych kombinacji łączenia ćwiczen. Jedynym ograniczeniem jest tu tylko wasza wyobraxnia. Jeśli poważnie pragniecie uzyskiwac maksymalne korzyści z waszych treningów w dłuższym czasie, musicie wyszukiwac najlepsze dla was ćwiczenia, mieszać je co jakiś czas w nowych konfiguracjach, zapisywać te treningi w swoich notatnikach i często sięgać do tych notatek w celu tworzenia nowych programów treningowych.

Najważniejszym czynnikiem, decydującym o uczęszczaniu na treningi, jest zadowolenie z wykonywania ćwiczeń. Cieszcie się z waszych treningów. Radujcie się z tego, jak wspaniale się czujecie po treningu. Kulturystyka nie jest czymś, co m u s i c i e wykonywac. Aby odnosić maksymalne korzyści z jej uprawiania, trzeba ją traktowac jak coś, co chce się robić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 331 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1651
Wsumie myślałem o tym zeby założyć notatnik ale dopiero ten post sparwił że to zrobie, odemnie sog

Dla wszystkich niedowiarków, nie zdejmuje sztangi z barków.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 40418
max130 jest taka zasada że jak się nie jest autorem wklejonego textu to należy dać źródło. Dopiero wtedy dam ci soga

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1023
Dałbym to co chcesz ale artykół został w połowie zmieniony przezemnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak ułożyć trening???

Następny temat

Do znawców:))))

nutloveb