SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trenować żeby być zdrowym i silnym by YaKuZa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1128 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9709
_YaKuZa_ - sog dla ciebie dzieki temu artykulowi uświadomiłem sobie ze nie moge olewac treningu na brzuch ktory ostatnio odłożyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
No to ciesze sie bardzo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sog bardzo mi ten artykół pomogl naszczescie ja cwicze brzuch a martwy zaczynam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
Sog duchowy :)



Ale mam pytanko:

"[www.kulturystyka.pl/atlas/] - patrz tabela regeneracji mieśni nie ćwicz mieśni brzuch przed dzien lub dzien po treningu pleców w dzien z plecami można ale mało intensywnie. "

Trenuję
pn wt cz pt
w cz mam plecy
Jak radzicie rozłożyć treningi brzucha ?

Chciałem w WT i PT, ale to dzień po plecach
Chciałem PN, ŚR, PT, ale to dni okołotreningowe pleców
Chciałem PN i CZ ale w cz mam plecy

I w ogóle - chciałem brzuch trenować PRZED wszystkim innym - czy to ma sens?
Albo robienie brzucha godzinę przed treningami ? :)

Co radzicie ? :)

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
I w ogóle - chciałem brzuch trenować PRZED wszystkim innym - czy to ma sens?


Nie! Stanowczo odradzam Brzuch jest jak każda inna partia tez wymaga rozgrzewki i nie można jej stosować jako rozgrzewke do innych partii..

Edgar ja tez cwiczen PN WT CZW PT i tez w czw mam plecyki

I brzuch robie PN-cieżko , CZW-lekko , i dodatkowo sobota tez cieżko

Chyba najlepsza opcja.





Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-08-11 15:18:08

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1089 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12061
Bardzo ciekawy i wartościowy artykuł Yakuza - o niektórych rzeczach nawet nie pomyślałbym. Szacun.

Dałbym Soga, ale już nie wejdzie.

mundur niebieski, orzeł żelazny, zabiłeś dziecko, jesteś odważny...
nie odpowiadasz za swoje czyny, polska policja to sk***ysyny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1203 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6269
Bardzo fajny i pożyteczny artykuł. Podobało mi sie co napisałeś o martwym. Do tego rozciągania po treningu i jest super
POZDRO//sog juz nie wejdzie niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
dopiero teraz przeczytałem i musze stwierdzic ze troche tu głupot jest


"nalezy wykonywac martwy ciag" - na odcinek ledzwiowy i kosc krzyzowa (przy pochyleniu jak do mc i trzymaniu w rękach ciezarka jedynie 10 kg) nacisk wynosi około 1 tony, dla osoby wazącej około 70 kg. jaki nacisk jest przy trzymaniu sztangi ważącej 100 kg mozna sobie wyobrazic.


najczesciej zmiany dyskopatyczne (to i tak zbyt ogólne pojecie) sa wynikiem dysfunkcji mięsni (zaburzeniem ich funkcji czyli za duza ruchliwosc, przykurcze, przeciązenia itd)


co do brzucha, najwazniejsze jest wzmocnienie miesnia poprzecznego brzucha (znajduje sie nad fałdem biodrowym), on razem z miesniem prostym i skosnym brzucha, ledzwiowym (czyli ledzwiowo - udowym), wielodzielnym ledzwii, kulszowo - lędzwiowym i posladkowymi odpowiada za stan odcinka lędzwiowego.


nie zawsze złamanie trzonu kręgu konczy sie zgonem, zreszta rdzen u osoby dorosłej konczy sie na L2 (2 kręg lędzwiowy). co innego jak dochodzi do urazu odcinka szyjnego, wtedy sytuacja za rózowo nie wygląda. odcinek piersiowy jest najmniej narazony na urazy i na zmiany zwyrodnieniowe (tez zbyt ogolne pojecie). gorzej z odcinkiem szyjnym i ledzwiowym, raz przez ich wygiecie (lordoza), dwa przez bardzo duza ruchomosc i narazenie na urazy (szyja) oraz obciązenia wynikające z trzymania prawidłowej postawy (odc. ledzwiowy).

zniesienie fizjologicznej lordozy jest łatwym zadaniem w odcinku szyjnym, za to w ledzwiowym trudnym. nalezy bardzo uwazac natomiast z hiperlordoza (najczesniej w odnicku ledzwiowym, powiększenie lordozy) poniewaz powoduje ono osłabienie mięsni "trzymajacych" cały ten odcinek i ich nadmierne rozciągniecie, co w konsekwenji moze spowodowac przesuniecie krązka międzykręgowe (twz. wypadniecie dusky, w taki sposb doda sie zalatwila, chyba kazdy pamieta z jak wypieta dupa ona chodzila), do tgo hiperlorodza moze spowodac przerwanie ciągłosci łuku co w konsekwencji moze spowodowac ze trzony kręgów nie bede sie stykac ze sobą (kręgozmyk, własnie ja sie tak tego nabawiłem)

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Witaj Everr nie za bardzo rozumiem

Wdrażasz się wgłąb naszej budowy anatomicznej a post jak zauważyłes jest w dziale trening a nie w dziale zdrowie

Piszesz że głupoty... hmmm które i gdzie w takim razie

I skoryguj/popraw te błedy...



Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-08-21 12:18:52

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
tylko troche sie wdrozylem bo chcialem uzupelnic

a glupoty moze zle sie wyrazilem (oprocz tego z mc bo dla mnie to głupota), reszta powiedzmy ze to byly niescislosci i chcialem je wyjasnic

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moj plan na mase :))

Następny temat

Jak ćwiczyc aby nieprzestać rosnąć!

WHEY premium