SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trenować żeby być zdrowym i silnym by YaKuZa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4311
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7422
napracowales sie:D SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
everr no ok teraz rozumiem bo odebrałem to inaczej..

Nie jestem nie omylny wiec mogłem sie gdzieś pomylić najzwyczajniec w swiecie Ale dobrze ze troche rozszerzyłes zagadanienie dotyczące lordozy itp dot. naszego kręgosłupa. Zawsze wiecej materiału bedzie miał "heniek" czy "Zdzisiek" jak wejdzie poczytac forum a konkretniej ten temat

Pozdrawiam

Dzieki chłopaki za sogi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10
Dobry artykuł, sog dla Ciebie.

I takie małe pytanie, czy ból pleców jest normalny po wykonywaniu brzuszków na ławeczce treningowej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Witaj, troche pozno odpisuje ale bylem troche nie aktywny na SFD

Tak ból pleców czesto pojawia się podczas gdy wkonujemy źle skłony ! Prawdopodpnie wykonujesz je na "sztywnym tułowiu" angażując dodatkowo prace prostowników grzbietu.

Poprawne wykonywanie http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp#1.3C

Zapraszam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 597 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5764
fajny art. SOG :)

liczy sie wytrwalosc i walka z samym soba...
bo to co Cie nie zabije to cie wzmocni ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 177 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3017
Ok to ja mam ważne pytanie jak to jest z martwym ciągiem , jeśli w pochyle tłowia bez obciążenia występują tak duże siły ta jak wielkie są one w martwym ciągu ze sztangą ????? Jak już zauważył everr przeciążenia muszą być ogromne i chyba szkodliwe?? sam robię MC ale ograniczam się do 60 max 80 kg w serii rekordu nawet nie sprawdzałem tak samo z przysiadem ze sztangą wolę nie brać więcej niż 100kg z obawy o plecy. Na szczęście nie odczuwam jakiegoś dużego bólu ale po treningu MC i siadów zwykle odczuwam takie lekkie uczucie dyskomfortu na następny dzień. Zastanawiam jak taki trening odbije się po kilku latach czy powiedzmy nawet na starość wolałbym nie być inwalidą ??

----------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Zależy ile masz lat.

Wiadomo, że jeśli dojrzewasz i rośniesz to powinieneś ciężary w MC czy przysiadach ograniczyć do minimum.

Prawidłowa technika, odpowiedni ciężar z liczbą powtórzeń rzędu 15-8 i nie masz się o co bać.


POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Mad_Mike - ciekawe zapytanie wprowadziłes... Hmmm chętnie skusiłbym się na przeprowadzenie badań jesli chodzi o nacisk na kregosłup przy przysiadach i ciągach.

Na dzień dzisiejszy moge powiedzieć tyle że napewno przy zachowaniu odpowiedniej techniki o której Czawaj wspomniał napewno cyfry nie bedą przerażające. W przysiadzie ciężar rozkłada się na 3 stawy. (skokowy,kolanowy,biodrowy)- Każda zmiana kąta pracy danego stawu zmienia siłę nacisku wywieranego przez ciężar. Trzeba wziąść pod uwagę również siłe prostowników grzbietu które utrzymują kręgosłup w odpowiedniej pozycji.

Plecy muszą być silne, pamiętam kiedyś oglądałem na discovery program o jakimś ciężarowcu(zapomniałem jak sie nazywał-nevermind) Sęk w tym że cała jaka najbliższa rodzina zgineła w wypadku samochodowym. On wyszedł z tego bez wiekszego zadrapania, lekarze po analizie stwierdzili że uratowały go silne mięsnie pleców które ochroniły kręgosłup..

Pozdrawiam
YaKuZa

Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2008-01-18 10:41:29

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13470
jaki jest trening na brzuch ktorego nie trzba trenowac codziennie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moj plan na mase :))

Następny temat

Jak ćwiczyc aby nieprzestać rosnąć!

WHEY premium