SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to wreszcie z tym ACT ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3005
Witam, za jakiś czas zaczynam treningi, toteż mój staż wynosi jak na razie 0. Jestem typowym ekto (54kg przy 176 wzrostu). Z tego co wyczytałem, że dla nowicjuszy najlepszym treningiem jest ACT. Czy przy nim należy układać dietę na dodatni bilans kaloryczny i czy przy ACT jest możliwe łapanie masy ? A może lepszym rozwiązaniem będzie FBW nastawione na masę ? W podwieszonym temacie pisało, że ten trening także nadahje się dla początkujących. Szukałem w wyszkukiwarce, ale nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Zmieniony przez - Bakudan w dniu 2008-01-31 19:50:09

Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Pozostaje ulozyc dobry trening , diete i patrzec na przyrosty. Nie ma sily przy dobrym treningu i odpowiednio uloznej diecie z btw i kalorycznoscia zeby masa sie nie ruszyla.
Rosnij duzy.

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777824
Oczywiście że sie nadaje do poprawy i budowy porządnych podstaw pod przyszłe treningi.
Zobaczysz ze jak zaczniesz ćwiczyć sylwetka szybko zacznie sie poprawiać.

A co do diety to im szybciej ułożysz porządną dietę i bedziesz jej przestrzegał tym szybciej osiągniesz pozytywne efekty swoich starań na siłowni

Zacznij od ACT a potem trening FBW

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3005
Ok, po zakupie sprzętu zacznę od 2 miesięcy ACT razem z dietą z dodatnim bilansem kalorycznym ;> Wkrótce wrzucę do odpowiednich działów trening i dietę do poprawienia/opinii. Dzięki za pomoc.

Zmieniony przez - Bakudan w dniu 2008-01-31 21:15:10

Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777824
Lux czekamy na trening

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3005
Żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym wyjaśnić jedną wątpliwość. Być może jest banalna, lecz chciałbym od razu się upewnić, aby uniknąć błędów początkujących. Oto i ona:

Wyczytałem, że powtórzenia w ACT najlepiej wykonywać obciążeniem 40% max ciężaru. Chodzi o największy ciężar jakim możemy wykonać serię ? A może jedno powtórzenie ?


Zmieniony przez - Bakudan w dniu 2008-02-07 20:33:32

Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Ciezar jakim mozesz swobodnie wykonac cala serie czyli tyle powtoren ile zaplanowales z ciezarem 40% CM (ciezar maksymalny).
Chyba o to chodzi i dobrzze zrozumielam pytanie.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3005
Hmm, może wyjaśnię to na przykładzie.

Przykład 1. Jasio ciśnie na klatkę 80 kg, lecz tym ciężarem wykonuje jedno powtórzenie. Wylicza 40% tego ciężaru i jedzie całą serię w ACT

Przykład 2. Jasio metodą prób i błędów wyszukuje odpowiedni ciężar jaki może udźwignąć do wykonania jednej serii na klatę.

Który wariant jest prawidłowy ?

Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Przykład 1. Jasio ciśnie na klatkę 80 kg, lecz tym ciężarem wykonuje jedno powtórzenie. Wylicza 40% tego ciężaru i jedzie całą serię w ACT
Dobry przyklad i jest jak najbardziej poprawny Tak trzeba zrobic.

Przykład 2. Jasio metodą prób i błędów wyszukuje odpowiedni ciężar jaki może udźwignąć do wykonania jednej serii na klatę.
To jest praktycznie to samo co w przykladzie A tylko inaczej ujete, mniej fachowo.

Chodzi o to zeby znalezc / obliczyc odpowiedni ciezar dla danego cwiczenia przy okreslonej liczbie powtoren.

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3005
Serdecznie dzięki za pomoc :) No to jeszcze ostatnie pytanko i układam plan. Trening ACT trwa 2 miesiące, toteż trzeba modyfikować obciążenie ? Mam na myśli, czy powinno się dokładać ciężar (siła na plus) ?

Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6629
ja pytanie chyba zrozumiałem ale twojej odpowiedzi iverson nie za bardzo :/ ..... 40% cięzaru maksymalnego... ciężar maksymalny to taki którym robisz tylko jedno powtórzenie... bierzesz 40% jego i robisz nim całe serie...

http://r8.bloodwars.interia.pl/r.php?r=23409  <---fajna gierka przez przeglądarke

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Mozesz stosowac ciezar wyliczony przez caly tydzien i po tygodniu dorzucac odpowiedni ilosci. Oczywiscie zawsze optymalizowac to do tego co wyzej pisalem. Jesli bedziesz czul potrzebe mozesz robic progresji cotreningowa i tez bedzie okej.

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak szybko dorobic sie masy

Następny temat

Nurtujące pytanie

WHEY premium