SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to dawkować by nie było efektu placebo ?? :)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Witam kupiłem różne witaminy , suplementy i chciałbym się Was poradzić jak je dawkować bo jak wiadome to co pisze producent na ulotce to często mija się z celem i jest to efekt placebo. Oczywiście nie chciałbym też przedawkowywać i brać tego za dużo raz z względu na pieniądze a raz na zdrowie. I ogólnie powiedzcie mi czy taką suplementacje co podam poniżej można brać całe życie. A i mam taką prośbę nie piszcie mi czasem a to bierz od 2 do 4 kapsułek - proszę osobę która naprawdę się zna o sprecyzowanie ile tego brać bo odpowiedź w stylu 2-4 nic mi nie daję.


1.) Olimp Chela-Cynk 30 kapsułek
2.) Olimp Żeń-szeń vita-complex 30 kapsułek
3.) Olimp Chela-Mag B6 30 kapsułek
4.) Olimp omega-3 60 kapsułek
5.) Olimp Gold Lecytyna 1200 60 kapsułek
6.) Olimp Vita-min Plus 30 kapsułek


Wcześniej brałem w ten sposób :

Lecytyna 2 kapsułki , żen-szeń 1 kapsułka , vita min plus 1 kapsułka - taki zestaw do śniadania a magnez brałem 2x kapsułki na noc.

Napiszcie mi jak to wszysto dawkować. Dziękuje z góry i sog
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 458 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3029
- usprawnienie przemiany materii korzystnie wpływa na codzienną aktywność dając więcej energii i chęci do działania,
- hamowanie syntezy kwasu mlekowego w pracujących mięśniach umożliwia dłuższe wykonywanie pracy fizycznej lub treningu bez uczucia zmęczenia,
- tonizowanie układu krążenia usprawnia przepływ krwi przez narządy wewnętrzne wpływając na ich lepsze dotlenienie, odżywienie i funkcjonowanie,
- ograniczenie uwalniania hormonów stresów w sytuacjach stresujących chroni nas przed niekorzystnym działaniem stresu,
- wzrost wytwarzania w mózgu adrenaliny i serotoniny oraz sprawniejsze krążenie mózgowe poprawiają nastrój i koncentrację uwagi oraz ułatwiają procesy uczenia się,
- obecność witamin antyoksydacyjnych neutralizujących wolne rodniki, opóźnia procesy starzenia organizmu jest dobry wolniej sie meczyłem, lepsza koncetracja itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Opisze Ci jak ja to biorę bo czesto mam te suple
1. 1 kaps na noc
2 1 kaps do sniadania
3. Na noc 3 kapsy
4. rano do sniadania 2 kapsy i do kolacji 2 kapsy,
5 Przed treningiem 2 kapsy brałem
6 kaps do sniadania

Jak są niedobory to mozna brać cały czas, choć preferuje nieraz zrobić przerwę chociaż by od cynku.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Kurde już się przestraszyłem i ostatnie zrozumiałem jako , że 6 tabletek witamin do śniadania a miałeś na myśli "kaps" - jedna kapsułka mam nadzieję.

A magnez 3 kapsy nie będą za dużo ? Co się stanie jak magnez się przedawkuję ? I czy lecytynę nie lepiej brać z samego rana kiedy to się jest narażonym na stres w ciągu dnia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
to ile masz magnezu brac zalezy ile dostarczasz go z diety - jak za mało to dokładasz
reszte brałbym podobnie jak anubis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
To znaczy wydaję mi się , że za mało magnezu mam bo trzesą mi się czasem mięśnie. Np. Pod udami skacze skóra , czasem powieka potrafi polatać , widzę jak biceps skacze. Nie jest to co dzień tylko czasem ale to może być brak magnezu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
daj 200-300mg na noc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
1 kapsułka zawiera: 555mg chelatu aminokwasowego magnezu ALBION, w tym 100mg magnezu, 5mg witaminy B6.

Sugerować się tylko tym 100mg magnezu ? Czyli 2-3kapsy ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Ok dzięki temat wyczerpany :) sog dla Was.


a sorka jeszcze jedno ostatnie pytanie z tą lecytyną. Lepiej może ją dawkować 2x kapsy z rana do śniadania czy lepiej jednak przed treningiem ?

Zmieniony przez - Tomek20129 w dniu 2012-03-11 11:13:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
od żeń-szenia robiłbym przerwę. Przykładowo 4 tyg. on 4 tyg. off, lub 5 dni w tygodniu on, 2 off i tak w kółko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
A co ten żeń - szeń może coś uszkodzić w organizmie ? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coś jeszcze do tego zestawu?

Następny temat

ACTIVLAB MUSCLE UP PROTEIN

WHEY premium