SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak się bronić przed kopnięciami?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 271
Jak w temacie. Chodzi mi o zarówno o (hmm nie wiem jak to napisać) kopnięcia z boku i te "proste"

Pozdro

" The deadliest weapon in the world is Marine and his rifle " [ Full Metal Jacket ]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
ciastek239
Ostrzezenie- pierwsze i ostatnie dla Ciebie.

Zmieniony przez - Kamiru w dniu 2009-04-15 18:35:08

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1807
chyba chodzi Ci o mawashi ("z boku") i o mae-geri ("z przodu").

zalezy to od wysokosci na jaka kopie Twoj rywal. jezeli kopie na udo, czyli tzw. lowkick to najpopularniejsze jest podniesienie nogi, tak, aby noga ofensywna (:P) natknela sie na Twoje kolano, ew. piszczel (jezeli jestes pewien (a nigdy nie jestes :P), ze wytrzymasz) - nie polecam, lepiej kolanem. jezeli na lowkick to mozesz tez zrobic szybki unik do tylu, cofnac sie poprostu. jezeli kop jest wykonany na ramiona, to mozesz przyjac go na ramiona (nie jest ciezko, ale wiadomo, ze jak dobry technicznie koles to Cie moze pozginac), albo lekko sie przkrecic, tak aby jego noga trafila na plecy. mawacha moze tez byc na glowe, przy mawaszce na glowe to mozna, jak jestes szybki, 'przejsc' pod noga, tzn. zrobic 'przysiad' lekki i przejsc na zewnetrzna strone jego nogi. przy mawaszce na zebra to chyba pozostaje tylko oslona rekoma, ew. przekrecenie sie, tak aby strzal zszedl na 'plecy'.

obrona przed mae-geri, takze zalezy od tego jak wysoko sie ja kopie. jak ktos chce kopnac ja na brzuch, to spychasz ja dlonia na zew. strone i wtedy mozesz szybko wejsc komus na ryj.

sorry, za dlugi post. pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
"jezeli kopie na udo, czyli tzw. lowkick to najpopularniejsze jest podniesienie nogi, tak, aby noga ofensywna (:P) natknela sie na Twoje kolano, ew. piszczel (jezeli jestes pewien (a nigdy nie jestes :P), ze wytrzymasz) - nie polecam, lepiej kolanem."

Dobrze się czujesz? NA KOLANO?

A w temacie polecam OGÓLNIE PRZYJĘTĄ TERMINOLOGIĘ

Uderzenia nogami:
# Kolanami: okrężne i proste (ang. knee strikes),
# Kopnięcia: proste (ang. frontkick),
# Kopnięcia: okrężne (ang. roundhouse kick) -> niskie, średnie i wysokie (ang. lowkick, middlekick, highkick)
# Kopnięcia: boczne (ang. sidekick)
# Kopnięcia: boczne po obrocie (ang. backkick)

i topic -> https://www.sfd.pl/temat178258/ 


Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2005-02-03 14:50:49

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 470 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4399
Poprostu trzymaj cały czas garde i przylepione łokcie do ciała (co poniekąd łączy się zesobą)

"BÓG (+ JPII)--------------------HONOR-------------------OJCZYZNA"
================SFD FIGHT CLUB===============
"Chciałem by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1807
_Knife_: hmm.. ja zawsze myslalem, ze na kolano lepiej przyjac niz na wlasny piszczel - przeciwnik wiekszych obrazen dozna. moze to wynika z tego, ze mam 15 lat dopiero i nasze strzaly (moje i rowiesnikow) nie sa na tyle mocne, zeby cos sie stalo zlego po przyjeciu na kolano. no nie wiem, prosze o poprawke w razie czego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
denwu to przyjmuj dalej na kolana te boczne kopnięcia

Widziałeś kiedyś na zawodowych żeby na kolano przyjmowali?
Bo ja nie bardzo.

Na front kick to chyba rzecz jasna zejścia są
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 271
Ok, dzieki za odpowiedzi.

Mógłby ktoś jeszcze coś napisać o obronie przed frontkickami?

" The deadliest weapon in the world is Marine and his rifle " [ Full Metal Jacket ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
denwu-no comment
lowkick-podnosisz noge tak zeby gosc sie na nia perfidnie nadzial

middlekick(okrezne na zebra) i highkick(na glowe)-musisz trzymac garde(jak napisal marcel535).lokcie do zeber,barki uniesione i tak po prostu przyjmujesz kopniecia.nie blokuj bokami reki ani tym bardziej kolanem.glowa tez nie polecam

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1807
ej no, bez przesady. nie chodzi mi o to, ze wystawiasz kolano w bok, tylko podnosisz noge do gory tak jakbys wyciagal ja do frontkicka i najlepiej jak Ci sie koles nadzieje na kolano. nadal zle mowie? :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1807


to powinno pokazac o co mi chodzi, na zdjeciu tez jest pokazane jak koles przyjmuje na kolano, prosze.. a nie sie uwzieli i 'no comments' ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
mi bardziej chodzilo to ze napisales zeby middlekicka chronic plecami.

ps:oh excuse me-that was ,,no comments''

najslabsze psy najglosniej szczekaja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Filmiki z kyokushina

Następny temat

Dobra, chwalimy sie !!!

WHEY premium