SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak robić jedzenie do pracy?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6612

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Cześć. Chciałbym przybrać na masie, ale jednocześnie jeść smacznie. Zastanawia mnie jak połączyć zdrowe i smaczne posiłki z pracą (praca w biurze). Pierwsze co przychodzi mi do głowy to lunchboxy. Są popularne, dużo osób ich używa przy dietach, ale przecież dania w lunchobxie są zawsze zimne. I zastanawiam się jak ludzie mogą jeść takie zimne kurczaki z ryżem (itp.), przecież to jest niedobre. Fakt, zawsze można podgrzać w mikrofali, ale różne opinie czytałem na temat posiłków podgrzewanych tą metodą. Podobno tracą wartości odżywcze. No i jak w lunchboxie jest zimna surówka, to już do mikrofali całego boxa nie włożę. :P


Zmieniony przez - Aforndah w dniu 2020-01-11 00:33:54

K I C K !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Serio? Ja też pracuję w biurze, korporacja często po 10-12h i śmiało wskakuję do biura z torbą pojemników :) co do lodówki to do lodówki i oczywiście wszystko podgrzewane w mikrofali. A co Ci szkodzi surówkę przełożyć na talerz nim podgrzejesz resztę posiłku? Obojętnie czy ktoś chce schudnąć czy też przytyć musi liczyć się z nie jednym poświęceniem,wyrzeczeniem :) Coś za coś a uwierz, że czy na zimno czy na ciepło - w doopce Ci się nie oprze ;)
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Nie można mieć wszystkie. Poza tym co jest złego w zimnym posiłku jak jest pełnowartościowy, zwłaszcza gdy jest pełnowartościowy. A czemu podgrzanie w mikrofali miałoby szkodzić, jak masz szklane pojemniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
FighterX
Nie można mieć wszystkie. Poza tym co jest złego w zimnym posiłku jak jest pełnowartościowy, zwłaszcza gdy jest pełnowartościowy. A czemu podgrzanie w mikrofali miałoby szkodzić, jak masz szklane pojemniki.

To, że jest niedobry. Albo inaczej. Jest dużo mniejszy wybór dań, które można przygotować smacznie, bo wiele dań smakuje tylko dobrze na ciepło.
FighterX
A czemu podgrzanie w mikrofali miałoby szkodzić, jak masz szklane pojemniki.

Jest mnóstwo opinii na temat szkodliwości mikrofali i mnóstwo sprzeczności. Jednak ryzyko jest. Nie ma znaczenia czy pojemnik jest szklany czy plastikowy. Tu chodzi o działanie mikrofali na jedzenie, nie na pojemnik.

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Wbrew pozorom na pojemnik bardziej niż na jedzenie jak uwalniają się estrogeny z plastiku do pożywienia. Powiem tak, nie widzę problemu z jedzeniem zimnego bądź mikorfali, ale jak nie pasuje zawsze są sałatki.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-01-11 11:44:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
Ja noszę jedzenie w termosach Esbit. W takim 0,5 l ziemniaczki/kasza plus mięso, a oddzielnie surówkę. Jak ktos potrzebuje wieksze porcje to są termosy 0,75 czy 1 litr, ja takie tez mam do zup lub warzyw typu fasolka czy brokół. Owszem, smakują te dania troszkę inaczej niz przygotowane na świeżo, ale zdrowsze to na pewno niż mikrofala. Ostatnio kupiłam elektryczny podgrzewany lunchbox, taki z przegródkami na poszczególne składniki posiłku * są tez jednokomowe, ale polecam ten . Jak ktoś lubi gorące dania, to chyba mu się nie sprawdzi albo długo musiałby grzać. Ale jak ma byc tylko ciepłe , to jest OK.


Zmieniony przez - alhambra1970 w dniu 11.01.2020 12:59:40
2

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Tylko wtedy te ziemniaki/kaszę gotujesz sobie rano, przed pracą, nie? Ja bym wolał robić Wieczorem. Więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak jeść zimne obiady albo podgrzewać je w mikrofali.
Znacie jakąś dobrą stronkę z przepisami do takiego lunchboxa? Jest ich dużo na necie, ale większość to przepisy dla osób odchudzających albo po prostu chcących jeść zdrowo, a ja szukam czegoś co pomoże mi zdrowo przybrac na wadze, ale będzie to coś bardziej kreatywnego niż gotowany kurczak z ryżem.

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
To są posiłki jak każde inne, tylko pakujesz je do pudełka, a nie jesz z talerza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Nie do końca. Różnią się tym, że są zimne. Nie każde danie zimne jest dobre. Oczywiście można zjeść zimne spaghetti z sosem, czy zimną zupę rybną, ale to nie będzie dobre. Dlatego potrawy do lunchboxa powinny nadawać się do jedzenia na zimno i takich przepisów szukam.

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Tak jak pisałem wcześniej, sałatki możesz zrobić albo podgrzać w mikrofali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Ja wiem. Ale czy znacie jakieś stronki z fajnymi przepisami, które sprawdzą się jako zimne posiłki dla kogoś, kto chce zdrowo przybrać na masie?

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
https://www.sfd.pl/[ART]_CO_JEŚĆ_GDY_JESTEŚMY_W_SZKOLE/PRACY__strona_1_i_20-t525889.html

Na sałatkę zawsze dodatkowe małe opakowanie mzoesz wziąć

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko dla nastolatki w wypiekach

Następny temat

Najlepszy blog stycznia 2020 -głosowanie

WHEY premium