SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przetrwać kontuzję?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3266
Witam.
Może od początku: Od paru latek ćwiczę judo, od powiedzmy 1,5 roku dodatkowo próbowałem swych sił w MMA. Jakiś czas temu (chyba w kwietniu 2010) złapałem kontuzję kolana - zerwane ACL. Treningi od chwili zdiagnozowania prowadziłem tylko w stabilizatorze kolana, bardziej nastawiłem się na techniki parterowe - w sumie nie było większych problemów z treningiem.
Nieuchronnie zbliża się widmo operacji (grudzień 2010). Lekarz nie ukrywa, że do sportu wrócę NAJPRĘDZEJ za 9 miesięcy. I tu pojawia się problem - jak przetrwać najbliższe miesiące?
Mimo, iż nie ćwiczyłem typowo zawodniczo, to naprawdę lubiłem trening i prawie codziennie ćwiczyłem (moja żona twierdzi, że jestem uzależniony).
Może macie jakieś doświadczenia jak sobie zorganizować taką przerwę? Bo jak pomyślę, że tam chłopaki ćwiczą, a ja nie mogę to łzy mi się cisną do oczu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
heh, nie za bardzo jest lepiej,
Od Ortopedy : zwichniecie stawu obojczykowo - barkowego z lekkim uniesieniem koncowki obojczyka w gore .

Na zdjeciu rtg to ok 1cm w porownaniu ze strona prawa.
Boje sie ze to moze wylaczyc mnie na dlugo z treningow :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Ja miałęm zerwane więzadła w barku - 9 miesięcy to w sumie krótko.

Mozesz się zapisac do lokanej biblioteki, może wyjdzie 2 część gry Wiedźmin...
Lepiej odpuścić te 9 miechów niz kustykać do konca zycia.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Przez ten okres generalnie będziesz mógł robic to,co nie będzie powodowało bólu w kolanie.

Sensowny jest np. trening na siłowni ukierunkowany głównie na ręce, brzuch, grzebiet.
Później (jak już lekarz pozwoli) można dołożyć rowerek stacjonarny, delikatne truchtanie, ćwiczenia na ekspanderach.
I oczywiście cały czas ćwiczenia rehabilitacyjne na kolano, ale tutaj to już musi radzić lekarz/fizjoterapeuta z oddziału,na którym będą robić zabieg.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Ja w czasie kontuzji bardzo się z komputerem zaprzyjaźniłem czego z perspektywy czasu nie polecam

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3266
Biblioteka to niezły pomysł, siłownia też, ale psychicznie i tak czeka mnie ciężka przeprawa
Dzięki za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
niech żonka postara się umilić Ci wieczory A jak nie to możesz poćwiczyć Techniki kamasutry , znajdziesz techniki które oszczędzają kolano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Rób klatę, trica i bica. Głupie ale będziesz miał potem powodzenie na dyskach ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3266
Już 4 tygodnie po operacji... jakoś sobie radzę

Kadlubek - z tą kamasutrą to ciężka sprawa, wydaje się że to tylko kolano, a jednak :P

Samuray - czasy dyskotek już u mnie minęły bezpowrotnie, a powodzenie i tak jest niemałe Póki co w domu robię ćwiczenia nóg wskazane przez rehabilitanta oraz pompki, brzuszki i drążek. Niewiele tego, głodu walki nie zaspokaja, ale jest i tak lepiej niż przypuszczałem.
Dzięki za propozycje

Zmieniony przez - Barthuss w dniu 2011-01-06 20:11:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A jak samopoczucie po operacji?

Szybkiego powrotu do zdrowia

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
"Kadlubek - z tą kamasutrą to ciężka sprawa, wydaje się że to tylko kolano, a jednak :P"

hehe, nie ma się jak zaprzeć kolanem ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3266
Saido - dzięki, samopoczucie dobre. Sama operacja bezboleśnie, po operacji właściwie też. W trzecim tygodniu po operacji chodziłem bez kul, jeżdziłem samochodem. Najgorsze jest to ciągłe noszenie stabilizatora i uważanie, żeby się gdzieś nie poślizgnąć na podwórku.
Lekarz prowadzący mówi, że jeżeli wszytko pójdzie dobrze to powrót do normalnego życia + pływalnia i rower za około 2 miesiące. W czerwcu możliwy będzie już powrót na matę.
Kadlubek -
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór worka treningowego

Następny temat

sprzet do SW

WHEY premium