SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak długo można ćwiczyć na siłę?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ukrywam, że marzy mi się start w lokalnych "strongmenach" i w związku tym mam pytania:
1.Jak długo można ćwiczyć pod siłę, bez cykli masy i rzeźby?
2.I czy taki trening (siła -> przerwa -> siła -> ...) jest wydajny?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 256 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2035
Witam serdecznie, próbowalem pobrac twoje pliki, niestety nie udało mi się. Nie widzę tez twojego mail'a . Jeśli byłbys tak uprzejmy to bardfzo proszę o przesłanie mi tych plików [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1719 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13059
Treningi mozna mieszac, np. jeden tydzien typowo do Strong Man, drugi kulturystycznie.

Pozdrawiam
metrowiec

Pozdrawiam
METROWIEC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czym się różni trening kulturystyczny od StrongMana? Poza ilością powtórzeń oczywiście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ktoś wie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chociaż jakieś luźne myśli rzućcie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
treningi strongmanów nie zawsze są ze sztangami. Często od razu ćwiczą w konkurencjach, jakich będą startować. Nie chodzi tu o robiernie popisów, ale trzeba zauważyć, że łatwiej jest wyrwać sztangę 150 kg niż np podnieść kulę o takiej masie. należy umieć dobrze ją chwytać, poniewaćź każda sekunda źle użytej siły odbija się w następnych konkurencjach. Oczywiście używa się sztang i sztangielek. Częste ćwiczenia, to ćwiczenia trójboistów.

trening na siłę robią cyklicznie, ale każdy cykl siłowy zaczynają od wyższego pułapu. Taki trening trwa ok2-3 miesięcy. taki przykładowy trening mam na swojej stronie

Pozdrowienia...

www.dyq.republika.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Hm, a czy trening "siła->przerwa->siła->przerwa->..." jest skuteczny?
2. Jak długo można ćwiczyć jeden cykl w systemie, który podałem wyżej? Np. miesiąc siła, tydzień przerwa itp.

Mam 18 lat. Na klatkę wezmę 1x80kg. Nie biorę żadnych odżywek i nie zamierzam brać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aktualnie ćwiczę tak: 3 powtórzenia, przerwa, 3 powtórzenia itd.
Ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? Może podałem za mało detali?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 902
Do "dziadkow"-trening na sile od treningu na mase rozni sie zasadniczo czasem przerw miedzy powtorzeniami, ktore przy treningu na sile powinne byc kilka razy dluzsze od przerw w treningu na mase. W treningu na mase miozna robic takie przerwy jak na serie partnera( pod warunkiem, ze nie cwiczymy sami, ale przewaznie nie...) serie powinny bys dluzsze od serii na mase z mniejszymi ciezarami niz na mase. Wiecej grzechow nie pamietam...

Siemet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, ale czy taki system: treningi na siłę -> przerwa -> itd. Są wydajne? Czy lepiej zamiast przerwy zrobić parę treningów powtarzając 15 razy, a nie 3?

Do jesieni zależy mi głównie na sile, i chcę dany mi czas możliwie maksymalnie wykorzystać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SAUNA A ŻEŹBA

Następny temat

Rzymski martwy ciąg - co to jest?

WHEY premium