SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jajka i mikrofalówka (Gotowanie jajek w mikrofalówce)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 63052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1419
Witam :)
Duzo czytalem o jajkach (kurzych:P) na tym forum i dowiedzialem sie 2 rzeczy:
1. Nie nalezy jesc jajek surowych (salmonella, slaba przyswajalnosc)
2. Skoro nie surowe to gotowane/smazone ale to trwa dlugo wiec ludzie wola jesc je na surowo.

Szukalem zatem postu a propos jajek i mozliwosci ich gotowania w mikrofalowce. Jako, ze nikt takiego TEMATU nie zalozyl, postanowilem napisac cos dla tych, ktorzy chcieliby szybko ugotowac sobie jajko.
A zatem:
Bierzemy szklana miseczke lub szklanke, rozbijamy jajko, wlewamy zawartosc do miseczki. To co powoduje wybuch w mikrofalowce to zoltko - zatem DOKLADNIE mieszamy lyzeczka (jak kogel-mogel) tak, by powstala jednolita masa zoltkowo - bialkowa. Nastepnie podgrzewamy to w mikrofalowce przez 35-40 sekund przy 900W. Nie wiem jak przy innej mocy, nie mialem okazji sprawdzic. Wychodzi cos na wzor jajecznico-ugotowanego jajka ;) Na koniec mozna przyprawic i zjesc :) Calosc zajmuje gora 2 minuty razem z ugotowaniem i jest banalnie proste.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Jajko nie jest taki produktem spożywczym, które wymaga długiej obróbki termicznej, dlatego używanie mikrofalówki jest zbędne. Dobrze w tym wypadku sprawdzą się np.: ziemniaki w mundurkach, po około 10min mamy ugotowanego ziemniaka. Natomiast jajko w formie jajecznicy robimy około 5min, więc nie widzę sensu wkładania go do mikrofali.

Ponadto, jeśli najdzie nas ochota na jajko na twardo bądź też na miękko i tutaj nie ma problemu, gdyż w tym czasie, kiedy przygotowujemy jajko, możemy robić wiele innych rzeczy. Warto pamiętać, że jeśli nie mamy pomysłu kulinarnego, jak wkomponować w posiłek jajka, to można rozważyć przyrządzenie różnych wersji omletów, babeczek, naleśników, ciast i ciasteczek. Inspiracje znajdziemy w dziale Kuchnia SFD: https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html, tam znaleźć można ciekawe przepisy, w których użycie jajek będzie banalnie proste, a jakże smaczne. Jeśli przyrządzimy ciekawe danie, warto podzielić się nim w temacie: https://www.sfd.pl/ZDJĘCIA_NASZEJ_SZAMY_vol_4_!!!-t1073477.html, wtedy ktoś inny będzie mógł zaczerpnąć od nas inspiracji.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 557 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14690
ja jednak wole wsadzić w garnek i poczekać 15min. zreszta mi to problemu nie robi
te wszystkie fale mikrofalowe troche mnie przerażają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
pomiedor co ty 15 min jaja gotujesz ja zazwyczaj robie jajecznice albo na miekko ale nawet na twardo gotuje sie 10min.

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Wiek 12 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3723
6 i styka. A nad jajkiem stac nie trzeba, można w tym czasie choćby rzęski maskarą pociągnąć, hrhr
1

Żałuj za dowcipy, synu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 803 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10957
jak sie wsadza do gotujacej juz wody to 6.45 i sa idealne -na poltwardo wiadomo sa roznice w zaleznosci od wielkosci jajka i ilosci wrzuconych ale 6.45 to dobry kompromis

"You know what bad genetics are? Being born without legs."

"In the Iron Game, you only grow if you work HARD"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
pewnie takie z mikrofali to wysuszone jakies <ble >

15minut gotowac jajka przyznaj mama gotuje i nie wiesz ile to trwa (joke )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 557 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14690
kurde no gotuje 15min co chcecie





sie cholera doczepili do moich jajek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 803 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10957
nie martw sie, Twoich jajek sie czepiac nie bedziemy my nie z tych...

"You know what bad genetics are? Being born without legs."

"In the Iron Game, you only grow if you work HARD"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2148 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13514
wy podajecie takie czasy to mam rozumiec ze wrzucacie jajak juz do gotujacej sie wody a nie odrazu w wodzie gtujecie

a co do dlugosci goowania jajek to jak sie zadlugo gotuje to na zoltku pojaiwa sie taka zielonkawa otoczka jest ona z jakiejs siarki czy cos ktora jest bardzo niezdrowa ale doklanie niepamietam jak to jest w kazdym badz razie jak zultko zaczyna miec zielona otoczke to jest za dlugo gotowane

ktos tam sie przerazal mikrofalami one tylko wprowadzaja czasteczki wody w pokarmie w ruch przez co ocierajac o siebie sie nagrzewaja

Zmieniony przez - kamil88 w dniu 2006-07-26 21:13:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Wiek 12 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3723
No ja gotuję od razu w wodzie, w niczym innym nie próbowałam

Żałuj za dowcipy, synu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1419
Sluchajcie ;) Ja nie mialem zamiaru kogokolwiek przekonywac, zeby codziennie jajka robil w mokrofalowce...Wyobrazcie sobie sytuacje, ze na godzine X macie isc do pracy a poszliscie spac o godzinie X-3 a wstaliscie za 20 min X, szkoda nie zjesc jajka ;). A co do szkodliwosci mikrofali, to nie samo jedzenie jest szkodliwe (chociaz smakowo jest roznica, ale ja czuje ja tylko przy miesie) a promieniowanie elektromagnetyczne wydzielne przez kuchenke. Wystarczy po prostu zachowac jakis 1-2 m odleglosci od dzialajacej mikrofalowki. Ponoc rosjanie ugotowali jajko wsadzajac je pomiedzy dwa telefony kom. => google - ale to zajmuje godzine...Wniosek : Masz czas - gotuj normalnie 5-10 min, nie masz - mikrofale sa alternatywa ;)

Zmieniony przez - Yst w dniu 2006-07-27 09:52:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tabletka zgasi głód - Czyżby koniec z otylośćią?a?

Następny temat

Diety "cud" - diety bardzo niskokaloryczne i głodówki

WHEY premium