SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko a mikrofalówka ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Usłyszalem gdzies ostatnio ze mikrofale rozbijaja białko. Nie wiem dokladnie o co w tym chodzi ale to chyba nic dobrego :/ Problem w tym ze ja czesto jem np kuraka odgrzewanego w mikrofalowce. Slyszal ktos moze o tym ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
ja tam nic nie slyszalem na ten temat ale oglnie mikrofalowka zle mi sie kojarzy

a czy cos robi z bialkiem? raczej nie na filmie nawet coleman podgrzewal sobie kurczaka w mikrofalowce


**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Nie znam dokladnej zasady dzialania, prawdopodobnie mamy tu do czynienia ze wzbudzaniem czasteczek produktu do drgan, im wieksze drgania tym wiecej ciepla sie wytwarza i mamy odgrzany produkt. Zaleta mikrofali jest ze przenika przez praktycznie wszystko - z wyjatkiem metali. Napewno zachodzi tam proces denaturacji bialka no ale taki proces zachodzi przy praktycznie kazdej formie przygotowania miesa czy innych produktow do spozycia (gotowanie, smazenie, piekarnik etc.) wiec nie ma sie czym przejmowac. Chyba nie bedziesz szarpal zebami surowego miecha?:)

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Im dluzej cwicze tym bardziej mi sie to podoba :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki czuje sie spokojniejszy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1970
Ja odkopię stary temat - tylko nie napadajcie na mnie ;)

Ostatnio podczas zaliczenia rozmawiałem dłużej z panią doktor która wykłada u mnie biochemię. Akurat zaliczałem z białek i węglowodanów, powiedziałem jej, że ćwiczę tu i tam, także z białek to jestem obryty :p
I rozmowa zeszła na temat mikrofalówek. Powiedziała mi, że "podejrzewa się", że jedzenie mięsa z mikrofalówki przez osoby które ćwiczą ciężko i regularnie może przyczyniać się do jakichś zatorów w żyłach, tętniaków (coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie jak to było) - w szczególności u osób młodych.
Mówiła, że właśnie niespodziewane zgony np. młodych piłkarzy na boisku mogą być tym spowodowane - pośrednio albo bezpośrednio.
Chodzi o to, że podczas podgrzewania w mikrofali białko jakoś inaczej się rozbija czy coś takiego. Nie pamiętam już dokładnie o co to chodziło, może ktoś wie więcej na ten temat?
Strzeżcie się mikrofali %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4254
Ja też zrezygnowałabym z mięcha z mikrofali.

Dokładnie tak. Podobno cos dzieje sie niedobrego z białkiem w mikrefalach

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1670 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33139
Skoro już odkopałeś.

Chodzi o sam moment podgrzania już gotowca, czy wsadzenia do mikro surowego mięcha i tam dopiero przyrządzania ?!

Mogłes w sumie nowy temat zacząć

Zmieniony przez - bebz w dniu 2009-03-26 00:12:13

<<ICI LA LUNE>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1970
A po co nowy jak już jeden taki jest? :p

Chodzi i o podgrzewanie już gotowego jak i surowego.
Z tym, że dodała, że jak na razie "podejrzewa się" mikrofale o takie działania, czyli nie jest to jeszcze do końca udowodnione.

Próbuję się czegoś doszukać na ten temat w materiałąch, które mam na studiach ale jakoś nie mogę nic konkretnego znaleźć.

Ale skoro nawet Coleman podgrzewa w mikrofali... to może nie ma się czego bać ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
jakbyś tak na wszystko zaczął patrzeć nic byś nie zjadł

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13211
ja sie tym nie przejmoje, zawsze odgrzewam sobie kuraka w mikrofalowce ale nie wsadzam surowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
wiadome w mikrofali nic bym nie przygotował tylko odgrzewał

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek Przedtreningowy

Następny temat

Moja dietka

WHEY premium