SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Irea chce się skurczyć

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16137

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślałam o tym żeby mieć 2 hantle (takie do składania, wydaje mi się że można na nie nałożyć więcej niż 1, przynajmniej jak kupowaliśmy pierwszą to na wystawie była złożona z 3ema talerzami), a do niej po 2 talerze z wagą: 5kg, 2kg i 1kg, czyli w sumie max mogłabym jedną doładować do 16kg.

Zmieniony przez - Irea w dniu 2014-06-02 12:08:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nurtuje mnie kilka pytań, a mianowicie ile schudnąć? Nie chodzi mi o to aby ktoś mówił mi jak mam wyglądać, ale czy jeśli około rok temu miałam 67 cm w talii i chciałabym wrócić do tego wymiaru to jest to możliwe? Kiedy zakończyć redukcję? Wydaje mi się że to co miało mi pospadać (głównie z brzucha) to pospadało, tylko ta talia została

Jak to później jest po redukcji? W ogóle to troszkę się zaczynam zastanawiać co dalej, bo problem z którym tu się pojawiłam (brzuch) już prawie zniknął, ale jest jeszcze kilka "mankamentów" które chciałabym poprawić. Jednak ciężko mi określić jakieś sensowne cele, bo jak wiadomo każde ciało jest inne, jego budowa, preferencje, etc, a mi nie łatwo przychodzi określenie czy u mnie to jest możliwe

2.06.2014 –Trening B
1. Wykroki na "grzybka" 3x15
2. Ściskanie piłki nogami 5x30s
3. Prostowanie nóg na maszynie 2x15 (5kg) 1x15 (10kg)
4. Uginanie ramion ze sztangą podchwytem 3x15
5. Wyciskanie hantlami 2x2kg leżąc na piłce 3x15
6. Wyciskanie "Francuskie" ketlerem 4kg leżąc na piłce 3x15
7. Unoszenie rąk i nóg na przemian (prawa-lewa) 3x20
8. Unoszenie nóg i rąk leżąc na grzybku 2x15

Oraz miska ze wczoraj i z dziś:







Zmieniony przez - Irea w dniu 2014-06-03 06:53:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 603 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12289
Cierpliwości , na pewno ktoś niebawem zajrzy i rozwieje wszystkie wątpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich
Dziś posta dodaję z lekkim wyprzedzeniem. Poniżej miska oraz trening:
Trening A na siłowni:
1. Unoszenie piłki miedzy nogami leżąc na plecach 3x15
2. Mostek 3x20
3. Mostek z turlaniem piłki 3x10
4. TRX przyciąganie nadchwytem, do ugiętych rąk 3x15
5. Przyciąganie hantli do bioder leżąc na ławeczce 3x15 (2x4kg)
6. TRX przyciąganie – ręce proste 3x15
7. Wyciskanie“FRANCUSKIE” jednorącz sztangielek 3x15 (2kg)
8. Skłony tułowia z przyciąganiem kolan na ławce3x15

Aktualnie zrezygnowałam z siłowni, karnet obejmuje jednak dla mnie okres do końca lipca, więc do końca czerwca będę ćwiczyć aktualny trening (z końcem czerwca minie dokładnie 8 tyg - więc akurat będzie czas na zmianę). Jutro wybieram się z TŻ do Decathlonu, dokupię hantle i obciążenia, oraz kupujemy rower (nareszcie!).

Podjęłam "męską" decyzję umówiłam się do lekarza internisty (żeby zlecił ewentualne badania odnośnie mojej krzywizny) oraz do ortopedy (ale to dopiero na 2 lipca - niestety nie było wcześniejszego terminu i dopiero po konsultacji zdecyduję co ze sobą począć dalej oraz jaki trening wybrać). Zapewne powinnam zrobić to już dawno temu, ale w końcu lepiej późno niż wcale

Co prawda "Dzienniki" służą głównie do wpisywania treningów oraz misek, ale chciałabym tu wpisywać swoje przepisy. Z pewnością nic spektakularnego nie odkryję (a może jednak?), ale uwielbiam gotować, a zmiana trybu odżywiania była dla mnie poniekąd wyzwaniem. Poza tym może okazać się że moje przepisy wcale nie są tak zdrowe i potrzebują modyfikacji (za wszelkie uwagi będę wdzięczna).

Na początek wrzucam sałatkę śledziową:
- 300g śledzi marynowanych
- 1 jabłko
- 1 cebula
- 1 papryka
- kilka ogórków kiszonych
- 5 jajek gotowanych
- 150ml jogurtu naturalnego
- łyżeczka musztardy
- przyprawy (u mnie tylko sól i pieprz)
Wszystko kroimy, szatkujemy, mieszamy i doprawiamy.

Wpiszę też przepis na chlebek, bo mam pewne wątpliwości jak policzyć jego kaloryczność:
- 300g mąki pszennej
- 200g mąki żytniej typ 2000
- 15g drożdży
- łyżka soli
- pestki dyni/ siemię lniane/ płatki owsiane
Czy można sobie policzyć kaloryczność dla "bazowego chleba", a później dodawać kalorie z dodatków? Czy dla każdej kombinacji liczyć osobno kaloryczność? (nie zawsze robię z tymi samymi dodatkami i proporcje mąki ma różne).

Życzę miłego dnia wszystkim




Zmieniony przez - Irea w dniu 2014-06-04 10:18:05

Zmieniony przez - Irea w dniu 2014-06-04 10:18:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
od przepisów jest nawet specjalny temat (https://www.sfd.pl/Lady_w_kuchni,_czyli_nasze_babskie_przepisy_;_-t696301-s22.html), lepiej rzucaj tam, będziesz miała czytelniejsze wypiski
po co do ortopedy?
nie za bardzo zrozumiałam o co chodzi z tym chlebem, ale licz tak, jak Ci jestem wygodnie. bywa, że nie mam czasu i wrzucam wszystko, co zjadłam do jednego posiłku

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kebula do ortopedy dlatego iż od dzieciństwa jestem pokrzywiona: Skolioza - w dzieciństwie za szybko rosłam i pokręciło mi kręgosłup, miałam literkę S zamiast kręgosłupa, chodziłam na ćwiczenia rehabilitacyjne, ale w wieku około 13lat przestałam chodzić, kręgosłup był w lepszym stanie ale nie idealnym. Z wiekiem się tym nie przejmowałam, aż do momentu jak zaczęłam pracować biurowo. Całe dni siedzenia w jednej pozycji zaczęły skutkować tym że garbiłam się coraz bardziej i odczuwałam częste bóle odcinka lędźwiowego. Wtedy zaczęłam chodzić na pilates (około rok temu) - była poprawa. Z czasem zachciałam zacząć poprawiać swoją sylwetkę i zaczęłam chodzić na siłownię. Wybrałam siłownię gdzie miałam mieć opiekę trenera, pierwszy trener słysząc że mam skoliozę zbagatelizował temat i w efekcie z czasem mnie zbył odsyłając do innego. Drugi trener ustawił mi trening wzmacniający plecy, ale nic o tym że przepadanie się pod tym kątem byłoby wskazane wspomniał(jak miałam mieć opiekę trenera to myślałam że udzielą ważnych informacji).

Z czasem poczytałam (między innymi dziennik Meyou) i przestałam bagatelizować fakt że w dzieciństwie mnie pokrzywiło. Chcę sprawdzić co się dzieje z moim kręgosłupem, jak sprawa wygląda etc. Jest to bardziej wizyta kontrolna. Co prawda czytałam tu kilka razy że polecają od razu udać się do fizjoterapeuty, ale z racji ze w pracy mam prywatną opiekę medyczną to chcę ten fakt wykorzystać (a tam nie da się od razu iść do fizjo, tylko najpierw do ortopedy, który może skierować do fizjoterapeuty).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
no własnie się zdziwiłam, bo powinnaś się udać raczej do fizjoterapeuty, ale nie chcę tu bajek zmyślać.

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie,
Zawieszam pisanie dziennika z powodów zdrowotnych, do czasu rozwiązania problemów.

Gdy już wszystko wyprostuję i wyleczę, wrócę (mam nadzieję) z lepszym planem działania

Gdyby ktoś z zaglądających tu miał kontakt na dobrego ortopedę w Warszawie, prosiłabym o podanie namiarów - będę bardzo wdzięczna (zależy mi na w miarę szybkiej konsultacji).

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam kilka pytań (może głupich, ale proszę o odpowiedź) odnośnie treningu dla początkującej Ladies:

Trening A
1) Wznosy nóg z leżenia - czy mogę wykonywać na podłodze? Do którego momentu podnosić nogi (90stopni)?
2) Wspięcia na palce obunóż - nie mam w domu żadnego schodka, ani nic, co mogłoby go zastąpić (mieszkam na parterze, w mieszkaniu nie ma progów), jakim ćwiczeniem mogę go zastąpić?
4) wejście na ławkę z hantlami - czy może być krzesło?

Trening B
2) Martwy ciąg z hantlami - nogi proste czy ugięte? Na YT widziałam różne filmiki.
5) wyciskanie hantli leżąc, (jeśli masz możliwość np. na taboretach, ławie wąskiej) - czy można na podłodze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
1. tak. myślę, że kąt nóg nie jest istotny. najważniejsze pilnowanie by krzyż był przylepiony do ziemi i ruch był w pełni kontrolowany przez brzuch.
2. nie znajdziesz żadnej podkładki? jakaś grubsza książka czy nawet talerze (w sensie, że te na gryf)
4. żeby było stabilne

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Grube kostki, talia, ćwiczenia czy to wystarczy?

Następny temat

redukcja przy problemach z trawieniem

WHEY premium