SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intensywność i regeneracja

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 470

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 173 dni Na forum 173 dni Przeczytanych tematów 9
Hej

Trenuję 3x w tygodniu Muay Thai
Jednak chciałbym jeszcze dodać 2x siłownie oraz 1x zapasy co da łącznie 6 jednostek treningowych.

Pytanie brzmi czy nie będzie to za dużo?
Ćwiczyłem przez 1.5 roku na siłowni 5x i nie miałem problemów z regeneracją ale teraz trochę inny wysiłek będzie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najprostsza odpowiedź: dodaj i zobaczysz czy się zregenerujesz. Moim zdaniem kilka tygodni i organizm się przyzwyczai.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Powoli te jednostki treningowe dodawaj moim zdaniem, najpierw dodaj 1x siłkę, odczekaj kilka tyg, zobacz. Później 1x zapasy, odczekaj i zobacz. Na koniec dodaj kolejną sesję na siłce. Wszystko niech się odbędzie na przestrzeni kilku miesięcy aby ciało się przyzwyczaiło.

Takie moje zdanie - stopniowo zwiększamy wysiłek, a nie od razu.
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Główny problem który się pojawi, to sam sposób w jaki będziesz ćwiczyć. Przykładowo dzisiaj dojedziesz nogi, a jutro pójdziesz na MT? Albo dojedziesz bicepsy, a kolejnego dnia na trening zapasów? Siłka pod SW będzie musiała wyglądać nieco inaczej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 442 Napisanych postów 912 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10978
no niestety wygladac inaczej bedzie musiała siłka, polecam poczytac o minimalnej efektywnej objetosci treningu siłowego :) sa badania które mowia ze minimalna dawka moze zaczynac sie od nawet 2-3 serii w tygodniu przy ciężarze 70-85% maxa jak dołozysz do tego fakt ze chciałbys przepracowac najwazniejsze ruchy trening mógłby wygladac mniejwiecej tak:

A
Przysiad 3x
Glute bridge 3x
Wyciskanie na płaskiej 3x
Wiosłowanie 3x
Spacer farmera jednoracz 3x
Plank 3x

B
Martwy ciag 3x
Wykroki 3x
Podciaganie 3x
OHP 3x
Wznosy nóg 3x
Russian twist 3x


Celowo nie podałem powtorzen bo to zalezy mocno od % max liftu



Zmieniony przez - Kury w dniu 12/15/2023 12:15:04 AM

Zmieniony przez - Kury w dniu 12/15/2023 12:17:19 AM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ciezszy vs lzejszy

Następny temat

Boks a stawy

WHEY premium