SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hantle

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 84
Witam. Mam pytanie, czy na początek przygody z siłką wystarczą hantle po 5 kg ? Mój wiek to 16 lat, mam 185 cm i 64 kg wagi. Wiem, że jestem suchy ;d Mam możliwość dołożenia trochę kg do tych hantli, ale nie wiem czy na początek to nie będzie za dużo ? Proszę o odpowiedzi.

Zmieniony przez - fartlow w dniu 2013-06-30 21:30:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1090
Na sam początek starczy, po kilku miesiącach sam zauważysz, że potrzebujesz czegoś cięższego. Ale druga sprawa jest taka, że samym machaniem hantlami też nic nie zdziałasz - na tak szczupłą sylwetkę przy takim treningu tylko nieco wzmocnisz ręce i zgubisz trochę tłuszczu, żeby mieć ładne "pulchne" i estetyczne mięśnie musisz pakować w siebie duuużo białka, nie mówię tutaj o sterydach czy kreatynie, ale naturalne białko z mięsa czy jajek (w dużej ilości) świetnie się sprawdza + różnorodność i odpowiednie natężenie ćwiczeń, a za 2-3 lata każdy będzie Ci zazdrościł ciała :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 84
Ok, dzięki. Niestety mam problem z tyciem, może to dlatego, że jeszcze rosnę, ale będę pakował dużo białka, to może coś ruszy ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Na sam początek starczy

chyba do podwieszenia sobie do pasa podczas podciągania na drążku lub dipsów...

do reszty sensownych ćwiczeń dla początkującego to zdecydowanie za mało

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 84
To ile dołożyć ? 2 kg czy 4 kg ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Yyy conajmniej z 10 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 207 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12137
Na początek jeżeli nigdy nie ćwiczyłeś hantlami to wystarczy ale jeżeli masz kupić nowe to najlepiej pomysl o zestawie 2x15 albo lepiej od razu 2x20kg starczy na dłużej. Hantlami spokojnie wyrzeźbisz mieśnie, biceps, triceps jeżlei masz ławeczkę to spokojnie możesz machać klatkę (2x5kg trochę mało) ale 5 ki przydadzą ci się choćby do military press czy rozpiętek na początek z kolei wyższ obciązżenia choćby do wiosłowania czy kapturów. Dorzucisz pompki, przysiady z hantlami i można układać plan. kwestia wyobraźni i chęci.

Zmieniony przez - Slimbarti w dniu 2013-07-01 14:15:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 84
Ławeczki nie mam, co do hantli, to jak będę kupował to kupie 2x15 albo 2x20, tak jak mówisz, na razie mogę mieć max 2x10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
5 kg do military press czy wiosłowania? chyba zeby zrobić milion powtórzeń,tylko jaki jest sens robic taką ilośc?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 84
Ułożylibyście mi jakiś plan ? Bo ja się wgl. nie znam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 207 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12137
QUEBLO
5 kg do military press czy wiosłowania? chyba zeby zrobić milion powtórzeń,tylko jaki jest sens robic taką ilośc?


Jeżeli nigdy nie ćwiczył to większym ciezarem nie zrobi military press 4 x po 8-12 powtórzeń. Pozatym napisałem "...z kolei WYŻSZE obciążenia choćby do wiosłowania czy kapturów " więc czytaj ze zrozumieniem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Do oceny

Następny temat

Trening w domowych warunkach dla 16 latka

WHEY premium