SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST do oceny + pytania

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5086

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
1. tak

2. nie oszukane, tylko negatywne. metoda nazywa sie cluster, i polega na tym, ze rozdzeilasz zalozona liczbe powtorzen w danym cwiczeniu na mniejsze serie, przyklad
masz do wykonania 2 serie po 5 ruchow wyciskania w lezeniu - czyli w sumie 10 powtorzen
zwiekszyles ciezar i nie dasz rady zrobic 5 powtorzen
mozesz zrobic 3, odczekac zrobic 2, potem znow 3 i 2
mozesz 3, 3, 2, 2, 2
3, 3, 2, 2, 1, 1
itd.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14842
aha dzieki powiedzcie mi jeszcze taka rzecz bo jesli w 4 mikrocyklu cwicze sam i wykonuje sam 3 powt. to pozostale dwa wykonuje po przerwie tak dlugiej abym wiedzial ze podniose ten ciezar jeszcze 2 razy( ale raczej krotkiej)???

Zmieniony przez - BDN w dniu 2006-07-18 09:31:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
przerwa taka, zebys dal rade zrobic zalozona liczbe powtorzen, ale raczej krotsza niz miedzy normalnymi seriami.

wydaje mi sie, ze za bardzo koncentrujesz sie na teorii, zamiast zaczac cwiczyc. przed moim pierwszym hst tez mialem sporo pytan teoretycznych, jednak po prostu zaczalem cwiczyc, i w trakie odpowiedzi pojawily sie same.

to jak z kalkultorem do obliczania progresji - ludzie bawia sie w staranne wpisywanie ciezarow, natomiast zapominaja, ze na silowni nie ma talerzy o wadze 1,133 kg, choc skok ciezaru wychodzi im 2,266 kg.
wiec teoria teorią, a praktyka praktyką.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14842
no tak a mam jeszcze takie pytanko bo podczas HST wykonuje sie cwiczenia zlozone ale (chyba) miesien lepiej sie rozwija cwiczac jakies cwiczonko izolowane wiec czy moglbym zamiast uginania przedramion podchwytem stojac moglbym dac np. uginanie przedramienia o kolano jesli nie to dlaczego???

i Mar74 napisal ze moge wykonywac na bic i tric 2 serie czy wiec moge tak wykonywac aby bardziej rozwinac te 2 partie i nie spale tym miesni???

Zmieniony przez - BDN w dniu 2006-07-18 15:40:40

Zmieniony przez - BDN w dniu 2006-07-18 16:48:21

Zmieniony przez - BDN w dniu 2006-07-18 17:19:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14842
???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Mieśnie lepiej rozwijają sie od złożonych cwiczeń. Zapomnij o izolacyjnych.

Objętośc to sprawa indywidualna. Pokaż cały Twój plan.

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14842
1.przysiady x3 (bez obciazenia w obawie o kregoslup bo mam 15 lat i bede cwiczyl taka sami iloscia powt. przez caly cykl)
2.wyciskanie na płaskiej x2
3.wioslowanie sztanga w opadzie x2
4.sciaganie drążka wyciagu górnego nadchwytem do klatki x2
5.unoszenie sztangielek bokiem x2 lub wyciskanie z klatki x2 (doradz co lepsze)
6.biceps sztangielkami siedząc x1 lub x2 (doradz jak lepiej)
7.wyciskanie sztangi francuskie leżąc x1 lub x2 (tez prosze abys doradzil jak lepiej)
8.wspiecia na palce x2
9.brzuszki do oporu ze 2 serie(tylko ze slyszalem ze zwykle brzyszki nic nie daja wiec moze lepie 1 serie spiec brzucha i 1 serie unoszenia nog?)

plan wyglada tak i co o nim myslisz?

Zmieniony przez - BDN w dniu 2006-07-18 19:47:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
1.przysiady x3 (bez obciazenia w obawie o kregoslup bo mam 15 lat i bede cwiczyl taka sami iloscia powt. przez caly cykl)

Lepiej zadbaj o technike.

5.unoszenie sztangielek bokiem x2 lub wyciskanie z klatki x2 (doradz co lepsze)

Wyciskanie. Zlozone zawsze sa lepsze.

6.biceps sztangielkami siedząc x1 lub x2 (doradz jak lepiej)
7.wyciskanie sztangi francuskie leżąc x1 lub x2 (tez prosze abys doradzil jak lepiej)

Zacznij od 1x, w razie czego zwiekszysz.

9.brzuszki do oporu ze 2 serie(tylko ze slyszalem ze zwykle brzyszki nic nie daja wiec moze lepie 1 serie spiec brzucha i 1 serie unoszenia nog?)

Dają, lecz nie robi się ich do oporu. Standardowy zakres powt. z progresją cieżaru.

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14842
tzn. bo z udami jest u mnie tak ze lubie grac w pilke nozna kiedys przez pewnen czas gralem w klubie mialem je dobrze rozwiniete (ale przestalem grac i jakos z kumplami na boisko tez gralismy mniej wiec je troche zapuscilem) i znajduje sie na nich masa miesniowa (nie tluszczowa) ale rzezby mozna powiedziec ze nie ma wogole i chodzi mi raczej o ich rzezbe bo sa one duze a cwiczac bez obciazenia i tak notuje przyrosty masy miesniowej na tej partii a cwicze je glownie dlategfo ze slyszalem ze na nogach(udach) wytwarza sie 2 razy wiecej hormonow co ma wplyw na wieksze przyrosty masy miesniowej innych partii naszego ciala wiec cwicze je glownie dlatego. Mam takie pytanie czy to normalne ze trening HST zajmuje 25 min??? kumple mi mowil ze jemu zajmowal 20-25 min cvzy to tak ma byc???i9 czy jesli bede wykonywal przysiady z obciazeniem ale prawidlowa technika to nie wplynie to zle na moj kregoslup i hormonow bedzie wytwarzalo sie wiecej??? i co sadzisz o takim planie dobry???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
a cwicze je glownie dlategfo ze slyszalem ze na nogach(udach) wytwarza sie 2 razy wiecej hormonow co ma wplyw na wieksze przyrosty masy miesniowej innych partii naszego ciala

Czy 2x wiecej to nie wiem, ale na pewno wiecej

trening HST zajmuje 25 min??? kumple mi mowil ze jemu zajmowal 20-25 min cvzy to tak ma byc???

Zalezy jak rozplanujesz. Ja sie czasami mieściłem w 15min, a innym razem do 1godz.

i9 czy jesli bede wykonywal przysiady z obciazeniem ale prawidlowa technika to nie wplynie to zle na moj kregoslup i hormonow bedzie wytwarzalo sie wiecej???



i co sadzisz o takim planie dobry???

Moze byc. Osobiscie wywaliłym ramiona i dał MC.

No pain no gain ? No brain no gain !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst do sprawdzenia i kilka pytań

Następny temat

Moj trening

WHEY premium