SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT niedziała:/

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
witam...
zaczełem robić trening HIIT w celu nabrania kondycji ale też przy okazji troche tłuszczyku rzucić chciałem,biegam systemem HIIT już 2 miesiące na początku 30s trucht i 10s sprint.Zaczełem od takich 2 interwałów i dodawałem po jednym interwale co trening i jak doszłem do 5 interwałów i sie zatrzymałem wiecej juz poprostu niedałem rady,wiec potem zaczełem zmniejszać truch a zwiekszać sprint i potem znowu wrócilem do 30s trucht/10s sprint i wciąż tak samo sie mecze i dalej niewyrabiam na 5 interwałów a to oznacza brak efektów(kondycja to główny cel)niewiem czemu,ale przypuszczam ze to moze dlatego ze trening jest za krótki(trwa 3-5min) albo stres związany z bieganiem(zawsze sie boje tego ze niewytrzymam tlenowo)
pomóżcie prosze!!!
wiek:17
waga:80kg+/-
wzrost:180cm

%)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 141
Jesli zalezy Ci bardziej na zrzuceniu tkanki tluszczowej to po treningu HIIT PRZYNAJMNIEJ godzine nie powinienes przyjmowac zadnych posilkow ! Jedyne co mozesz to pic wode! Po dobrze wykonanym treningu HIIT organizm "pali" tkanke tluszczowa jeszcze nawet i do 3-4 godzin po treningu!!! Wlasnie dlatego HIIT jest polecany i stosowany przez coraz to wieksze grono ludziPozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
HIIT ma pomagać w spalaniu tłuszczu, ale napewno nie jest to najwazniejszy czynnik.

Przedewszystkim odpowiednia dieta,

odrazu potem trening siłowy,

potem masz HIIT.

Zabierz się najważniejsze.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2023
chcesz robić kondycje ?? To HIIT nie jest dla Ciebie powinieneś biegać conajmniej 5 kilometrów zwiększając prędkość lub dystans co trening oczywiście pomału wszystko. Poyatzm możesz mieć poprostu słabą psychike bo ja kondycji nie mam dobrej ale jak redukcje zaczynam to 10 kilosów przebiegne średnia prędkość 13 km/h czyli szybki trucht. Inna sprawa że męcze się już na pierwszych 100 metrach :P

Raz się żyje , Raz umiera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Na kondycje biegam tak: najpierw nieco ponad 2km takim średnio-szybkim tempem,ale po drodze robie coś na zasadzie HIIT-u,tylko ,że nie zwalniam do truchtu.
A powrót dziele na 2 części mniej więcej po połowie i tu ćwiczę szybkość.
Możesz sprobować podobnie,tylko sobie dobierz odległość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
no ja właśnie czytałem ze HIIT jest na poprawe kondycji przy minimalnych stratach miesniowych bo takie bieganie po 5km to raczej spala miesnie wiec odpada raczej... a diete mam wysokoweglową tzn jem dużo weglowodanów a mniej białka taka dieta na siłe

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
HIIT poprawia kondycje,ale to raczej jest skutek uboczny jego stosowania.Choć w każdym razie lepiej niż aeroby.
Mimo wszystko jeśli zależy Ci na kondycji to musisz pójść na pewien kompromis. Ważysz teraz ponad 80kg, jeśli dobijesz do 90kg to z bieganiem mogą zacząć się problemy(głównie kwestia kolan,ale nie tylko). Przy 100kg bieganie właściwie możesz sobie odpuścić.
Jeśli jednak zależy Ci na kondycji to musisz robić jakiś dystans w miarę szybkim tempem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 84 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 871
wystarczy biegac sporo a nie jakies głupie programy treningowe, jak masz las nie opodal to jedziesz robisz go calego i wracasz do domu a kondycja wzrosnie a tłuszczyk w swojim czasie spadnie, a jak chcesz szybkie efekty to bym proponował 3x7 min sprintu tzn. szybkiego biegu w miedzy czasie po 5 min odpoczynku i puzniej jakis truchcik z 2 km, a to bieganie po 30 sek nie ma sesu, to dla slabiakow

halleluja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 84 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 871
człowieku ja jestem od ciebie nizszy o 5 cm i o 5 kg lzejszy i biegam codziennie multum, gram jeszcze w pilke i nic mi nie spada, teraz nawet nabieram masy, wszystko zalezy od ciebie, rob codziennie z 5 km srednim tempem i napewno ubytkow nie bedziesz mial

halleluja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2023
No i co że nabierasz masy ?? ^^ Ja trenowałem swojego czasu akrobatyke i LP tam to dobiero sie wypacasz :> ... A nabierałem masy " Wszystko to zalezy od diety" Trening jest tylko bodźcem do wzrostów Dieta Zwieńczeniem ciężkiej pracy. JEżeli bojisz się spadków proponuje kupićglutamine i BCAA i 5 razy dziennie po 3 caps sypac i jesteś zabezpieczony katabolicznie. może w miech kilo mięcha ci poleci

Raz się żyje , Raz umiera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Ale i tak przy dużej masie kondycji bardzo dobrej mieć nie będziesz!
I odwrotnie, ciężko jest zbudować masę jednocześnie trenując kondycyjnie.Wszystko opiera się na pewnym kompromisie.
Co do lasu to wszystko ok,tylko trzeba sobie ustalić jednak jakaś odległość i konsekwentnie ją zwiększać! Jednocześnie trzeba uważać na czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 141
Przynajmniej godzine po treningu HIIT nie powinno sie dostarczac organizmowi zadnych weglowodanow (zadnych posilkow)!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Michail Atlas Ćwiczeń Pytanie ?

Następny temat

rozpiska na sile!!! HELP!

WHEY premium