SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gojenie rany - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 663

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 114
Cześć,

W wakacje miałem usuwana torbiel pilonidalna, rana wygoiła się tak w około 80%. Ma ktoś pomysł jak przyspieszyć gojenie się takiej rany? Czy jakieś peptydy typu bpc, tb 500 mogłyby mieć tu sens? Oczywiście staram się zachować higienę na 200%, dużo „wietrzyć” ranę itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958415
Poza oczywistymi zmianami w diecie, ogólno pojętej higienie życia, warto moim zdaniem spróbować kurację suplementami i peptydami. Wspomniane już przez Ciebie i kolegów poniżej BPC-157 czy TB-500 powinny pomóc w gojeniu się rany. Możesz również dorzucić coś z poniższych supli:
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_MSM-opis38505.html
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Collagen_Pro-opis40716.html
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Curcumin_ _Ginger_ _Piperine-opis42555.html



Osobiście od siebie polecam też wizyty w komorze hiperbarycznej, czyli skorzystanie z tlenoterapii, cykl około 10 wizyt najlepiej codziennie lub systemem 5 dni , 2 dni przerwy, 5 dni po sesji, która trwa z reguły lekko ponad godzinę. Korzystałem osobiście po operacji przyszywania ścięgna bicepsa i jego rekonstrukcji i jestem bardzo zadowolony z całego procesu powrotu do zdrowia, szybkości gojenia się rany itd.

Wskazania do stosowania tlenoterapii, to między innymi:
- Trudno gojące się rany, grzybice, odleżyny, ropnie
- Niewydolność żylna
- Leczenie urazów kończyn (złamania)
- Anemia, nadwaga, obrzęki
- Leczenie zatok ( zmniejszenie bóli migrenowych)
- Utrzymanie zdrowej cery
- Wspomaganie leczenia po zaiegach: anemia, depresja, przewlekłe stany zapalne
- Nagła głuchota
- Przewlekłe stany zapalne i choroby autoimmunologiczne

Warto spróbować
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33083 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278070
Od lipca minęło tak dużo czasu że raczej każda rana powinna się zagoić a jeśłi się nie goi to coś musi być nie tak i może warto do lekarza się udac tym bardziej że torbiel powiazana jest ze satnami zapalnymi powodowanymi infekcjami wiec może coś w tobie/ na tobie siedzi co utrudnia gojenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
witaj,
mam podopiecznego z tym problemem, niestety po kilku latach problem znowu nawraca i faktycznie ze wzgledu na umiejscowienie rany, czy samej torbieli ma ona tendencje do "paprania" sie, gojenie jest utrudnione.
Peptydy w pewnym stopniu powinny pomoc. okolo 1-2 mg tb500 raz na tydzien i 200-500 mcg bpc dziennie bpc157. Okolo 8 tygodni sobie mozesz tak poleciec. Zadbaj tez o to, aby w diecie nie bylo sklandikow prozapalnych, wrtzucic mozesz tez kurkumine, omega 3. z NOW masz fajny suplement D-flame
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 114
TomQ-MAG
witaj,
mam podopiecznego z tym problemem, niestety po kilku latach problem znowu nawraca i faktycznie ze wzgledu na umiejscowienie rany, czy samej torbieli ma ona tendencje do "paprania" sie, gojenie jest utrudnione.
Peptydy w pewnym stopniu powinny pomoc. okolo 1-2 mg tb500 raz na tydzien i 200-500 mcg bpc dziennie bpc157. Okolo 8 tygodni sobie mozesz tak poleciec. Zadbaj tez o to, aby w diecie nie bylo sklandikow prozapalnych, wrtzucic mozesz tez kurkumine, omega 3. z NOW masz fajny suplement D-flame


Dzięki, wiem ze bpc zaleca się podawać w okolicy miejsca gdzie występuje problem. W tym przypadku gdzie byś rekomendował bić?
Bo chyba na formę oralna szkoda pieniędzy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Zgadza się forma oralna bardziej będzie tutaj pomagała na zapalenia jelit jakieś problemy trawienne żołądkowe i tak dalej. Aczkolwiek jak wskazują badania naukowe również gdzieś tam przedostaje się do całego układu i wpływa na organizm. Jeżeli chodzi o bpc w formie iniekcyjnej możesz po prostu wbić gdzieś w okolicy pośladka tak żeby było blisko rany jednak nie ma też konieczności. Jak wskazują badania by trzeba było wykonać bardzo głęboko i nie chce jeżeli chodzi o działanie miejscowe Tak więc myślę że po prostu podanie podskórne nawet brzuch będzie już robił robotę
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 114
TomQ-MAG
Zgadza się forma oralna bardziej będzie tutaj pomagała na zapalenia jelit jakieś problemy trawienne żołądkowe i tak dalej. Aczkolwiek jak wskazują badania naukowe również gdzieś tam przedostaje się do całego układu i wpływa na organizm. Jeżeli chodzi o bpc w formie iniekcyjnej możesz po prostu wbić gdzieś w okolicy pośladka tak żeby było blisko rany jednak nie ma też konieczności. Jak wskazują badania by trzeba było wykonać bardzo głęboko i nie chce jeżeli chodzi o działanie miejscowe Tak więc myślę że po prostu podanie podskórne nawet brzuch będzie już robił robotę


Dzięki za odpowiedz

A jak się ma stosowanie SAA do gojenia ran? Czytałem, ze stosowanie testa może upośledzać syntezę kolagenu. Prawda, mit czy może kwestia dawki (coś kojarzę ze dawki 400+ mogą tak działać)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Wiesz co jeżeli chodzi o sterydy anaboliczne androgenne to na pewno nie będą to środki typu właśnie testosteron czy inne injekcyjne możesz poczytać ewentualnie o tym że oksandrolon był wykorzystywany na przykład w chorobach wyniszczeniowych organizmu czy też w rozległych oparzeniach żeby przyśpieszyć gojenie. Żadna też co żaden testosteron żadna Deka itd. Jedynie tutaj faktycznie oksandrolon czyli popularny anawar może faktycznie sprawdzić się w tego typu sytuacji. Oczywiście dawki będą tutaj kosmetyczne i myślę że takie 5 mg dziennie by już wykazywało efekt terapeutyczny. Oczywiście pod warunkiem że mamy dobrą oxe

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jeżeli problem z gojeniem się rany występuje aż od lipca, to trwa to zdecydowanie zbyt długo. Konsultowałeś ten problem z lekarzem specjalistą? Myślę, że będzie to najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji. Oczywiście peptydy jak najbardziej można dodać, ale podstawą będzie decyzja lekarza i ewentualnie podjęcie przez niego odpowiednich kroków w kierunku leczenia.

Peptydy można stosować iniekcyjnie w dowolnym miejscu (podskórnie). Jeżeli jest to miejsce, do którego nie dojdziesz drugą ręką, a nie ma kto zrobić tego za Ciebie, to wbij w skórę brzucha.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3698 Napisanych postów 3134 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16553
Jeśli chodzi o gojenie ran które sa " trudne " czy nie pomagaja jakies opatrunki itp . To łap mój patent .. ja miałem takie rany po chemii ze swoje żebra widzialem i wnętrzności klatki piersiowej.. stosowałem ghk-cu podskórnie i robiłem w atomizerze jak do psikania do nosa tylko psikalem na rane przy zmianie opatrunku i oczyszczeniu rany do tego epithalon czasami bpc157 i tb500 i o dziwo to pomoglo bo stan byl taki ze tkanki i ciało mi gniło dosłownie a ropa sie lała z tego

Michass90

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 114
Dzięki, w piątek idę na kontrole do chirurga, może coś powie ciekawego chciciaz NFZ to nie ma co dużo oczekiwać, ghk cu jakie dawkowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3698 Napisanych postów 3134 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16553
Elan96
Dzięki, w piątek idę na kontrole do chirurga, może coś powie ciekawego chciciaz NFZ to nie ma co dużo oczekiwać, ghk cu jakie dawkowanie?


Ja dawalem podskórnie 1mg ed i cale ghk-cu czyli 50mg rozrabialem w 2ml soli i do atomizera i dodawalem do tego 8ml i masz 10ml . Jesli chodzi o lekarzy to w kwestii leczenia ran maja male pojęcie u mnie nikt nie mógł tego ogarnąć ani chirurg plastyk ani osoby które zajmuja sie leczeniem ran a kasy tyle poszlo ze... ku*rwa nerke bym zdrowa kupił

Michass90

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców

Następny temat

Ból pod kostką

WHEY premium