SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glukonian cynku - jaka jest PROCENTOWA przyswajalność?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27
Panowie, jaka jest właściwie PROCENTOWA przyswajalność cynku pod postacią glukonianu ? Źródła podają różnie, jednocześnie wzajemnie sobie przy tym zaprzeczając.

Przy okazji, czy cynk organiczny firmy WALMARK to dobry jakościowo preparat?


Zmieniony przez - Rostov w dniu 2019-09-08 15:40:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 877 Napisanych postów 2102 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60792
Przecież masz preparat Zincas Forte bez recepty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27
Wiem, a co do mojego pytania o konkretną substancję?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
z tego co mi podpowiadaja internety to glukonian bedzie porownywalny z cytrynianem, wiec jego przyswajalnosc bedzie na wysokim poziomie, mozna z powodzeniem wykorzystac taka forme cynku. jakie ilosci planuesz stosowac i w jakim celu?
zazwyczaj nikt sie nie przejmuje stosownaiem cynku jezeli chodzi o suplementacje sortowca okolo 15-30mg na dobę w zupelnosci wystarczy, no chyba ze jest to element suplementacji przeciwko np. tradzikowi, wiec tam juz leca nieco konretniejsze dawki wtedy forma przyswajalnosci bedzie rowniez dosc kluczowa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
szacuje się, że glukonian cynku ma przyswajalność na poziomie 20-40%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27
Planuję stosować ok. 50 mg dziennie w celach leczniczych (problemy skórne).
20-40% to nie jest jednak zbyt dużo.


Zmieniony przez - Rostov w dniu 2019-09-09 20:30:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
nie wiem gdzie kolega znalazl te dane, bo ja jak czytalem to znalazlem info o podobnych wlasciwosciach do cytrynianiu
median (IQR) fractional absorption of zinc from zinc citrate was 61.3% (56.6–71.0) and was not different from that from zinc gluconate with 60.9% (50.6–71.7). Absorption from zinc oxide at 49.9% (40.9–57.7) was significantly lower than from both other supplements (P < 0.01).20 lis 2013
Zinc Absorption by Young Adults from Supplemental Zinc ...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov › pmc › articles › PMC3901420

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
Glukonian na poziomie 50-60 % gdzieś kiedyś jakieś badanko mi w oko kiedyś.


Za zincasa forte kiedyś odemnie reckę chcieli, zależy na jaką aptekę się trafi

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
TomQ-MAG
nie wiem gdzie kolega znalazl te dane, bo ja jak czytalem to znalazlem info o podobnych wlasciwosciach do cytrynianiu

na "medycyna praktyczna"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywki białkowe

Następny temat

Które BCAA wybrać?

WHEY premium